Subcomisie

Înființare: 05.03.2013

Comisia de bază

Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale
Scop: monitorizarea respectarii drepturilor persoanelor private de libertate
Obiective: cunoașterea, monitorizarea și apărarea drepturilor persoanelor private de libertate și consolidarea dialogului instituțional. mai multe detalii

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2014 Documente: 2014

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Subcomisia pentru monitorizarea respectarii drepturilor persoanelor private de libertate

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
subcomisiei din data
1. Membri Cernea Remus-Florinel neafiliat 18.02.2014
2.   Ciofu Tamara-Dorina PSD  
3.   Lubanovici Mircea PNL  

Fosti membri ai biroului subcomisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului subcomisiei
din data pâna în data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD 19.03.2013 18.02.2014
2.   Dîrzu Ioan PSD   19.03.2013
3.   Roman Ioan Sorin PSD 18.02.2014 28.11.2016

Fosti membri ai subcomisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru subcomisiei
din data pâna în data
1. Căprar Dorel-Gheorghe PSD   18.02.2014
2. Dîrzu Ioan PSD   19.03.2013
3. Roman Ioan Sorin PSD 25.03.2013 28.11.2016