Comisie permanentă

Număr membri: 17-27Înființare: 04.02.2014

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2016 2015 2014 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015

Vizualizare

Pagina fără fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2012-2016

Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Carmen-Ileana Mihălcescu Mihălcescu Carmen-Ileana
președinte din 5 feb. 2014
PSD  
2. Vicepreședinți Cezar Cioată Cioată Cezar
vicepreședinte din 23 sep. 2014
PSD  
3.   Lucia-Ana Varga Varga Lucia-Ana
vicepreședinte din 23 sep. 2014
PNL 17.09.2014
4. Secretari Vasile-Daniel Suciu Suciu Vasile-Daniel
secretar din 5 feb. 2014
PSD  
5.   Hubert Petru Ștefan Thuma Thuma Hubert Petru Ștefan
secretar din 5 feb. 2014
PNL  
6. Membri Costel Alexe Alexe Costel PNL 08.04.2014
7.   Ștefan Burlacu Burlacu Ștefan UNPR  
8.   Vlad-Alexandru Cosma Cosma Vlad-Alexandru PSD  
9.   Victor-Gheorghe Manea Manea Victor-Gheorghe PNL  
10.   Vlad Marcoci Marcoci Vlad PNL  
11.   Aurelian Mihai Mihai Aurelian ALDE 18.03.2014
12.   Ioan Mihăilă Mihăilă Ioan UNPR  
13.   Zsolt Molnar Molnar Zsolt UDMR  
14.   Clement Negruț Negruț Clement UNPR  
15.   Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD 20.05.2015
16.   Laurențiu Țigăeru Roșca Țigăeru Roșca Laurențiu neafiliat  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Vicepreședinți Ștefan Burlacu Burlacu Ștefan UNPR 05.02.2014 23.09.2014
2.   Ninel Peia Peia Ninel PSD 11.06.2014 20.09.2016
3.   Laurențiu Țigăeru Roșca Țigăeru Roșca Laurențiu neafiliat 05.02.2014 23.09.2014

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Dorel-Gheorghe Căprar Căprar Dorel-Gheorghe PSD   25.03.2014
2. Corneliu-Mugurel Cozmanciuc Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL   25.02.2015
3. Ovidiu-Cristian Iane Iane Ovidiu-Cristian PSD   24.06.2014
4. Petru-Sorin Marica Marica Petru-Sorin PSD 24.06.2014 01.07.2016
5. Constantin-Stelian-Emil Moț Moț Constantin-Stelian-Emil PSD 25.03.2014 23.06.2016
6. Mircia Muntean Muntean Mircia PSD   28.06.2016
7. Ionel Palăr Palăr Ionel PNL   11.03.2014
8. Adriana-Doina Pană Pană Adriana-Doina PSD 25.03.2014 09.02.2015
9. Ninel Peia Peia Ninel PSD   20.09.2016
10. Rovana Plumb Plumb Rovana PSD   25.03.2014
11. Andrei-Valentin Sava Sava Andrei-Valentin PSD   24.06.2014
12. Cătălin Tiuch Tiuch Cătălin PSD 24.06.2014 09.09.2015
13. Lucia-Ana Varga Varga Lucia-Ana PNL 11.03.2014 08.04.2014