Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate

probleme privind apărarea, ordinea publică și siguranța națională.

Date de contact

Email: cp12@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2019 2018 2017 2016 2008 2 Documente: 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 1999 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-prezent

Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Mocioalcă Ion
președinte din 4 sep. 2019
PRO Europa 04.09.2019
2. Vicepreședinți Babuș Radu
vicepreședinte din 12 iun. 2019
PSD 06.02.2019
3.   Raețchi Ovidiu Alexandru PNL  
4.   Rodeanu Bogdan-Ionel USR  
5. Secretari Lupescu Dumitru
secretar din 5 sep. 2017
USR  
6.   Mărgărit Mitică-Marius
secretar din 6 feb. 2019
PSD 01.02.2017
7. Membri Andrei Alexandru-Ioan PNL 04.09.2019
8.   Apjok Norbert UDMR  
9.   Bejinariu Eugen PSD  
10.   Bontea Vlad PSD 06.02.2018
11.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
12.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL  
13.   Dobre Victor Paul PNL  
14.   Georgescu Nicolae PSD 06.02.2019
15.   Iftimie Neculai PSD  
16.   Olteanu Daniel PRO Europa  
17.   Pop Georgian PRO Europa 04.09.2019
18.   Prișcă Răzvan Sorin PNL 21.02.2017
19.   Sămărtinean Cornel-Mircea PMP  
20.   Simonis Alfred - Robert PSD 04.09.2019
21.   Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa  
22.   Todor Adrian PSD 12.12.2018
23.   Velcea Nicolae PSD 12.06.2019
24.   Weber Mihai PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Căprar Dorel-Gheorghe PSD   04.09.2019
2. Vicepreședinți Andrei Alexandru-Ioan PNL 06.02.2019 12.06.2019
3.   Dobra Călin-Ionel PSD    
4.   Mocioalcă Ion PRO Europa 06.02.2018 06.02.2019
5.   Weber Mihai PSD 17.01.2017 06.02.2018
6. Secretari Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Andrei Alexandru-Ioan PNL   12.06.2019
2. Dobra Călin-Ionel PSD   04.01.2017
3. Mocioalcă Ion PRO Europa   06.02.2019
4. Pop Georgian PRO Europa   06.02.2019
5. Popescu Nicolae-Daniel USR 04.10.2017 24.09.2019
6. Preda Cezar-Florin PNL   01.02.2017
7. Simonis Alfred - Robert PSD 01.02.2017 06.02.2018
8. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR   05.09.2017
9. Vasilescu Lia Olguța PSD   01.02.2017
10. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018