Comisie permanentă

Număr membri: 11-25

Domenii de activitate:

bugetul de stat și execuția bugetară; bugetul asigurărilor sociale de stat și execuția acestuia; politica financiară; sistemul de impozite și taxe, asigurări și reasigurări; echilibru monetar circulația bănească, credite și sisteme de credite, dobânzi, scont; bursa de valori și efecte; împrumuturi externe ale statului sau garantate de stat; investiții realizate din credite bugetare.

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 2014 20 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 1999 1998 1997 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru buget, finanțe și bănci

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Vișan George-Gabriel
președinte din 12 oct. 2020
PSD 27.11.2019
2. Vicepreședinți Huțucă Bogdan-Iulian PNL  
3.   Iancu Marius-Ionel
vicepreședinte din 12 mar. 2019
PSD  
4.   Nosa Iuliu PSD  
5. Secretari Pirtea Marilen - Gabriel PNL  
6.   Pop Andrei
secretar din 8 mar. 2017
PSD  
7. Membri Ampleev Andrian Minoritati 03.10.2018
8.   Bran-Voinea Ioana PSD  
9.   Cocoș Vasile PSD 07.03.2017
10.   Erdei Dolóczki István UDMR  
11.   Firczak Iulius Marian Minoritati  
12.   Heiuș Lucian-Ovidiu PNL  
13.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD  
14.   Neagu Nicolae PNL  
15.   Nicoară Romeo Florin PNL 19.09.2018
16.   Pau Radu - Adrian PRO România 04.09.2019
17.   Popescu Pavel PNL 04.04.2018
18.   Pricop Karmencita PSD 03.11.2020
19.   Radu Anișoara PSD 04.09.2019
20.   Sighiartău Robert-Ionatan PNL  
21.   Suciu Matei PSD 13.06.2018
22.   Tîlvăr Angel PSD 08.09.2020
23.   Todoran Adrian-Mihăiță PMP  
24.   Vosganian Varujan PSD  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Badea Leonardo PSD 10.01.2017 29.06.2017
2.   Budăi Marius-Constantin PSD 13.02.2018 17.12.2018
3.   Lazăr Sorin PSD 05.02.2019 12.10.2020
4.   Ștefan Viorel PSD 29.06.2017 29.01.2018
5. Secretari Bârlădeanu Dragoș-Petruț Neafiliați 10.01.2017 07.03.2017
6.   Dobre Mircea-Titus PRO România   10.01.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Badea Leonardo PSD   04.07.2017
2. Bârlădeanu Dragoș-Petruț Neafiliați   07.03.2017
3. Budăi Marius-Constantin PSD   19.12.2020
4. Buican Cristian PNL 13.09.2017 11.12.2017
5. Chichirău Cosette-Paula USR   18.12.2020
6. Dobre Mircea-Titus PRO România   13.06.2018
7. Ignat Miron Minoritati   14.08.2018
8. Jivan Luminița-Maria Neafiliați 06.02.2019 08.09.2020
9. Lazăr Sorin PSD   14.10.2020
10. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL   13.09.2017
11. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR   18.12.2020
12. Pau Radu - Adrian PRO România 13.09.2017 13.02.2019
13. Suciu Vasile-Daniel PSD 24.09.2019 27.11.2019
14. Ștefan Ion PNL 11.12.2017 04.04.2018
15. Ștefan Viorel PSD   24.06.2019
16. Vîlceanu Dan PNL   19.09.2018