Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 18.11.2003

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 2016 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Înreg.video: 2020

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presaGalerie foto

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru egalitatea de șanse pentru femei și bărbați

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Vicepreședinți Arsu Alin-Ionuț
vicepreședinte din 17 sep. 2019
USR 11.09.2019
2.   Căruceru Aida-Cristina PSD  
3. Membri Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați  
4.   Bogaciu Alexandra-Corina PSD  
5.   Calista Mara-Daniela PNL  
6.   Csép Éva-Andrea UDMR  
7.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD  
8.   Longher Victoria Minoritati  
9.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD  
10.   Teacă Alexandru PMP 11.02.2020
11.   Teiș Alina PRO România 13.06.2018
12.   Vîlceanu Dan PNL 12.12.2018

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Bîzgan-Gayral Oana-Mioara Neafiliați   21.11.2017
2.   Chichirău Cosette-Paula USR 21.11.2017 13.02.2018
3.   Iurișniți Cristina-Ionela USR 19.02.2018  
4. Vicepreședinți Bulai Iulian USR   11.09.2019
5.   Cupă Ion PMP   11.02.2020
6. Secretari Mareș Mara PNL   12.12.2018

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Bulai Iulian USR   11.09.2019
2. Chichirău Cosette-Paula USR 21.11.2017 13.02.2018
3. Ciuhodaru Tudor PSD 24.10.2017 13.06.2018
4. Coste Marina-Adelina PSD   13.08.2017
5. Cupă Ion PMP   11.02.2020
6. Iurișniți Cristina-Ionela USR 13.02.2018 18.12.2020
7. Mareș Mara PNL   12.12.2018