Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeDocumente: 2021 2020 2018 2017

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia de validare

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Intotero Natalia-Elena
președinte din 13 oct. 2020
PSD 13.10.2020
2. Vicepreședinți Andronache Gabriel PNL  
3. Membri Bica Dănuț PNL  
4.   Borza Remus-Adrian PNL  
5.   Bucura-Oprescu Simona PSD  
6.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD  
7.   Chiriac Viorel PSD  
8.   Cupșa Ioan PNL  
9.   Dobre Mircea-Titus PRO România  
10.   Drăghici Mircea-Gheorghe Neafiliați  
11.   Farago Petru UDMR 11.09.2019
12.   Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD  
13.   Gheorghe Tinel PNL  
14.   Grosaru Andi-Gabriel Minoritati  
15.   Iancu Iulian PSD  
16.   Kulcsár-Terza József-György UDMR  
17.   Nicolicea Eugen PSD  
18.   Pană Adriana-Doina PSD  
19.   Prișcă Răzvan Sorin PNL  
20.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL  
21.   Șimon Gheorghe PSD  
22.   Todoran Adrian-Mihăiță PMP  

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Ciolacu Ion-Marcel PSD 16.01.2016 19.04.2017
2.   Iordache Florin PSD   05.01.2017
3.   Mocioalcă Ion PRO România 19.04.2017 13.02.2018
4.   Nistor Laurențiu PSD 13.02.2018 13.10.2020
5. Secretari Ion Stelian-Cristian USR    

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Ciolacu Ion-Marcel PSD   19.12.2020
2. Csoma Botond UDMR   11.09.2019
3. Dehelean Silviu USR   18.12.2020
4. Duruș Vlad-Emanuel USR   18.12.2020
5. Goga Octavian PSD   15.10.2019
6. Ion Stelian-Cristian USR   18.12.2020
7. Iordache Florin PSD   23.11.2020
8. Mocioalcă Ion PRO România   13.02.2018
9. Nistor Laurențiu PSD 13.02.2018 22.10.2020
10. Tudose Mihai PRO România   19.06.2019
11. Vlase Petru Gabriel PSD   05.07.2018