Comisie permanentă

Număr membri: 11-25Înființare: 04.02.2014

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2020 2019 2018 2017 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 Înreg.video: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Activități

Comunicate de presa

Camera Deputaților

Legislatura 2016-2020

Comisia pentru mediu și echilibru ecologic

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cupă Ion
președinte din 27 iun. 2017
PMP 27.06.2017
2. Vicepreședinți Bichineț Corneliu PMP  
3.   Lungu Tudorița
vicepreședinte din 27 noi. 2019
PNL 13.06.2017
4.   Simion Lucian-Eduard
vicepreședinte din 5 sep. 2017
PSD  
5. Secretari Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD  
6.   Farago Petru UDMR  
7. Membri Borza Remus-Adrian PNL 01.02.2017
8.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD 07.03.2017
9.   Ionescu George PNL 04.04.2018
10.   Marica Petru-Sorin PRO România 04.09.2019
11.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD  
12.   Pană Adriana-Doina PSD  
13.   Spânu Ion PRO România  
14.   Varga Glad-Aurel PNL 13.06.2017

Fosti membri ai biroului comisiei

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al biroului comisiei
din data pâna în data
1. Președinte Borza Remus-Adrian PNL 03.02.2017 27.06.2017
2.   Petcu Toma-Florin PNL   01.02.2017
3. Vicepreședinți Alexe Costel PNL   27.11.2019
4.   Pană Adriana-Doina PSD   05.09.2017

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru comisiei
din data pâna în data
1. Alexe Costel PNL   26.10.2020
2. Lungu Tudorița PNL   16.05.2017
3. Necula Ciprian USR 14.10.2020 18.12.2020
4. Petcu Toma-Florin PNL   01.02.2017
5. Popa Florin PSD   04.12.2019
6. Radu Anișoara PSD 01.02.2017 07.03.2017
7. Răcuci Claudiu-Vasile PNL   07.11.2017
8. Suciu Vasile-Daniel PSD   24.09.2019
9. Varga Glad-Aurel PNL   16.05.2017
10. Zainea Cornel USR   13.10.2020