Comisie permanentă

Număr membri: 11-41

Date de contact

Email: cp14@cdep.ro

Activitate parlamentară

Calendar lunar ședințeȘedințe: 2021 2020 Documente: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2002 2001 2000 1998 1997

Vizualizare

Pagina cu fotografii

Camera Deputaților

Legislatura 2020-prezent

Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții

Functia Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al
comisiei din data
1. Președinte Cătăniciu Steluța-Gustica PSD  
2. Vicepreședinți Badiu Georgel
vicepreședinte din 3 feb. 2021
AUR 01.02.2021
3.   Tănăsescu Alina-Elena PSD  
4. Secretari Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD  
5.   Roman Nicolae
secretar din 3 feb. 2021
AUR 01.02.2021
6. Membri Apjok Norbert Neafiliați 10.02.2021
7.   Balan Ioan PNL  
8.   Barbu Costel PNL  
9.   Goleac Nicoleta-Matilda PSD 24.03.2021
10.   Ionescu George PNL  
11.   Könczei Csaba UDMR  
12.   Lasca Mihai Ioan Neafiliați 17.03.2021
13.   Longher Ghervazen Minoritati  
14.   Prunean Alin-Costel USR  
15.   Todosiu Beniamin USR  

Fosti membri ai comisiei

Deputatul Grupul
parlamentar
Membru al comisiei
pâna în data
1. Rasaliu Marian-Iulian PSD 24.03.2021