Grupuri parlamentare

Camera Deputaților

Legislatura 2004-2008

Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal

Denumiri anterioare:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
- pâna în 04.02.2008
Lista cu fotografii Propuneri legislative initiate din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005 Întrebari si interpelari din: 2008 | 2007 | 2006 | 2005



Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Rădulescu Cristian
din 7 feb. 2005
2. Vicelideri Buda Daniel
din 3 sep. 2007
3.   Iliescu Valentin Adrian
din 3 sep. 2008
4.   Iordache Grațiela Denisa
din 3 sep. 2007
3 oct. 2006
5.   Paveliu Marian Sorin 17 dec. 2007
6. Secretari Canacheu Costică
din 7 feb. 2005
7. Membri Albu Gheorghe
8.   Almășan Liviu 3 dec. 2007
9.   Amarie Constantin 22 mai 2007
10.   Andreica Romică 4 feb. 2008
11.   Barbu Gheorghe
12.   Bardan Cornel Ștefan
13.   Bîrsan Iulian-Gabriel
14.   Boagiu Anca-Daniela
15.   Boureanu Cristian Alexandru 17 dec. 2007
16.   Brînză William Gabriel 20 feb. 2006
17.   Bruchental-Pop Ionela
18.   Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu 12 iun. 2007
19.   Bușoi Diana Maria 19 dec. 2007
20.   Cantaragiu Bogdan 20 feb. 2006
21.   Călian Petru 8 oct. 2007
22.   Ciocâlteu Alexandru 22 feb. 2006
23.   Codîrlă Liviu 18 sep. 2007
24.   Constantinescu Anca
25.   Constantinescu Viorel 18 mar. 2008
26.   Coșea Dumitru Gheorghe Mircea 11 feb. 2008
27.   Drăguș Radu-Cătălin
28.   Duțu Stelian
29.   Fuia Stelian 19 dec. 2007
30.   Hoinaru Marian 17 dec. 2007
31.   Igaș Traian Constantin
32.   Ilie Cristian 19 mar. 2007
33.   Ionescu Daniel 26 iun. 2007
34.   Iustian Mircea Teodor 17 dec. 2007
35.   Lambrino Radu
36.   Lificiu Petru 6 noi. 2007
37.   Liga Dănuț 20 feb. 2006
38.   Mironescu Laurențiu
39.   Miroșeanu Liviu Alexandru
40.   Mocanu Alexandru 3 feb. 2005
41.   Momanu Corneliu 17 dec. 2007
42.   Movilă Petru
43.   Oancea Viorel 17 dec. 2007
44.   Oltean Ioan
45.   Pardău Dumitru 18 feb. 2008
46.   Petrea Constantin
47.   Piteiu Marcel Adrian 19 dec. 2007
48.   Popescu Corneliu 19 dec. 2007
49.   Preda Cezar-Florin
50.   Puzdrea Dumitru 16 mar. 2006
51.   Rogin Marius
52.   Romanescu Marcel Laurențiu
53.   Rusu Valentin 13 aug. 2008
54.   Sandu Gabriel 17 dec. 2007
55.   Sârb Gheorghe 4 sep. 2006
56.   Stoica Ion 17 dec. 2007
57.   Străchinaru Petre
58.   Știrbeț Cornel 17 dec. 2007
59.   Tabără Valeriu
60.   Tudor Constantin 13 iun. 2007
61.   Turcan Raluca 17 dec. 2007
62.   Ungureanu Petre 17 dec. 2007
63.   Uricec Eugen Constantin 13 aug. 2008
64.   Vasil Mihaela Adriana 13 aug. 2008
65.   Văsioiu Horia
66.   Vladu Iulian 13 aug. 2008
67.   Zaharia Claudius Mihail 17 dec. 2007

Fosti membri ai biroului grupului:

Functia Nume si prenume
1. Lider Gușă Cozmin Horea
până în 3 feb. 2005
2. Vicelideri Duțu Stelian
până în 7 feb. 2005
3.   Movilă Petru
din 1 feb. 2005 - până în 7 feb. 2005
4.   Raicu Romeo Marius
din 7 feb. 2005 - până în 22 mai 2007
5.   Stănișoară Mihai
până în 1 feb. 2005
6.   Tabără Valeriu
din 7 feb. 2005 - până în 3 sep. 2008
7. Secretari Anastase Roberta Alma
până în 7 feb. 2005

Fosti membri ai grupului:

Nume si prenumeMembru dinMembru pâna
1. Anastase Roberta Alma 30 noi. 2007
2. Bara Nicolae 5 feb. 2008
3. Bălu Marius 19 dec. 2007 23 iun. 2008
4. Becșenescu Dumitru 22 mai 2007 19 noi. 2007
5. Ehling Elena 13 aug. 2008 16 sep. 2008
6. Ghiorghioni Ionesie 23 iun. 2008
7. Gonțea Ion 14 iul. 2008
8. Grigore Dan 20 feb. 2006 24 iun. 2008
9. Gușă Cozmin Horea 15 feb. 2005
10. Iacob Ridzi Monica Maria 30 noi. 2007
11. Man Mircea 23 iun. 2008
12. Marinescu Marian-Jean 30 noi. 2007
13. Meir Nati 5 iun. 2007 19 iun. 2007
14. Muntean Florin Nicolae 21 mar. 2005
15. Nistoran Dorin-Liviu 4 dec. 2007
16. Olarean Aurel 23 iun. 2008
17. Pavelescu Aurelian 15 feb. 2005
18. Popescu Florin Aurelian 17 dec. 2007 24 iun. 2008
19. Popp Cosmin Gabriel 22 dec. 2004 9 sep. 2008
20. Pruteanu Vasile 4 feb. 2008 24 iun. 2008
21. Puchianu Ioan Dumitru 17 sep. 2008
22. Racoceanu Viorel 19 noi. 2006
23. Radu Octavian-Claudiu 28 iun. 2005
24. Raicu Romeo Marius 22 mai 2007
25. Săftoiu Ana Adriana 22 dec. 2004
26. Sârbu Mugurel Liviu 3 oct. 2006 20 iun. 2008
27. Stănescu Mircea 27 noi. 2006
28. Stănișoară Mihai 26 mar. 2007
29. Șandru Marcela Lavinia 15 feb. 2005
30. Ujeniuc Dragoș 17 dec. 2007 5 feb. 2008
31. Videanu Adriean 3 feb. 2005
32. Zegrean Augustin 13 iul. 2007