Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Proceduri parlamentare > Proces legislativ la Camera Deputatilor > Pl-x 481/2015

Pl-x nr. 481/2015
Propunere legislativă pentru completarea Art.13, alin.(2), din Legea nr.489/2006 privind libertatea religioasă și regimul general al cultelor

Nr. înregistrare:
- B.P.I.:611/16-06-2015
- Camera Deputatilor:481/17.06.2015
- Senat:L162/15.04.2015
Procedura legislativa:cf. Constitutiei revizuita în 2003
Camera decizionala:Camera Deputatilor
Tip initiativa:Propunere legislativa
pentru modificarea L. nr. 489/2006
Caracter: organic
Procedura de urgenta:nu
Stadiu: procedura legislativa încetata prin respingere definitiva de catre Camera Deputatilor
Initiator:1 deputat
- neafiliați:Cernea Remus-Florinel
Consultati:
Format PDF - 859 kb Expunerea de motive
Format PDF - 91 kb Forma inițiatorului
Format PDF - 469 kb Avizul Consiliului Legislativ
Format PDF - 461 kb Punctul de vedere al Guvernului
mai multe documente la caseta electronica a deputatului

Derularea procedurii legislative
Data       Actiunea
 
SE
15.06.2015     respinsa de catre Senat
CD
17.06.2015     prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor
Format PDF - 274 kb Adresa Senatului
Format PDF - 117 kb Adresa inițiatorului
      înregistrat la Camera Deputaților pentru dezbatere
      trimis pentru raport la:
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale
Comisia juridică, de disciplină și imunități
termen depunere amendamente: 24.06.2015
termen depunere raport: 02.09.2015
21.10.2015     primire raport de respingere de la:
PDF format Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale
Comisia juridică, de disciplină și imunități
face parte din categoria legilor organice
26.10.2015     înscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor
15.06.2016     dezbatere în plenul Camerei Deputatilor
consultati stenograma sedintei
15.06.2016     respinsa de catre Camera Deputatilor
consultati stenograma sedintei
      încetarea procedurii legislative prin respingere definitiva de catre Camera Deputatilor