Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2013 > 13:41 Versiunea pentru printare
Marți, 12 martie 2013, ora 13:41

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 335/2012 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:270 110 69 25 31 11 14 10
- voturi pentru (DA):205 110 69 - 3 1 12 10
- voturi împotrivă (NU):63 - - 25 26 10 2 -
- abțineri:2 - - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL NU
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL NU
10. Anton Marin PNL DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL NU
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Blănariu Valentin ND NU
24. Bleotu Vasile PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL NU
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin ND NU
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest ND NU
35. Canacheu Costică PDL NU
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
40. Cernea Remus-Florinel PSD DA
41. Chebac Eugen ND NU
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Cioată Cezar ND NU
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND NU
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu ND NU
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Crăciunescu Grigore PNL DA
59. Cristea Aurelia PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cupă Ion PDL NU
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Dascălu Constantin PDL NU
65. Deaconu Mihai ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
68. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
69. Doboș Anton PNL DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
73. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
74. Dragomir Gheorghe PNL DA
75. Dragomir Maria ND NU
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitru Georgică ALDE DA
83. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
84. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
85. Dușa Mircea PSD DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR NU
91. Fejér László-Ődőn UDMR NU
92. Firczak Gheorghe Minoritati DA
93. Florea Damian ALDE DA
94. Florea Daniel PSD DA
95. Fonta Nuțu ND DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin PNL DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic PNL DA
102. Gheorghe Florin PDL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Ghiveciu Marian PSD DA
105. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
106. Giurescu Dinu ALDE DA
107. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
108. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Grosaru Mircea Minoritati DA
112. Guran Virgil PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
115. Holban Titi PNL DA
116. Horga Vasile PNL DA
117. Hrebenciuc Viorel PSD DA
118. Iane Daniel PNL DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ionescu Aurelian ALDE DA
123. Ionescu George PDL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Iriza Scarlat PSD DA
126. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Kerekes Károly UDMR NU
129. Kereskényi Gábor UDMR NU
130. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
131. Lubanovici Mircea PDL NU
132. Lupu Mihai PNL DA
133. Man Mircea PDL NU
134. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
135. Manolescu Oana Minoritati DA
136. Marcoci Vlad PSD DA
137. Marcu Nicu PNL DA
138. Marcu Viorica PNL DA
139. Marin Gheorghe PSD DA
140. Markó Attila-Gabor UDMR NU
141. Marocico Ion Minoritati DA
142. Martin Eduard-Stelian PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
144. Máté András-Levente UDMR NU
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mazilu Constantin PSD DA
147. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
148. Melinte Ion ND NU
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian ND NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Militaru Lucian PDL NU
153. Mincă Liliana ND NU
154. Mircovici Niculae Minoritati NU
155. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocanu Adrian PSD DA
158. Mocanu Vasile PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina ND NU
161. Moisii Constantin ND NU
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR NU
164. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
165. Movilă Petru PDL NU
166. Muntean Mircia PDL NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL NU
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Nechita Aurel PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nichita Cristina PSD DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
178. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
179. Nicolicea Eugen PSD DA
180. Niculae Aurel PNL DA
181. Niculescu Dumitru ND NU
182. Nistor Laurențiu PSD DA
183. Nistor Marioara ND NU
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND NU
186. Ochi Ion PSD DA
187. Oltean Ioan PDL NU
188. Orban Ludovic PNL DA
189. Oros Nechita-Adrian PNL DA
190. Palașcă Viorel PNL DA
191. Peia Ninel PSD DA
192. Petrea Dorin Silviu PSD DA
193. Petrescu Petre PSD DA
194. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL NU
195. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
196. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
197. Pop Georgian PSD DA
198. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
199. Potor Călin PNL DA
200. Preda Cezar-Florin PDL NU
201. Pușcaș Iacob ND NU
202. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
203. Răducanu Ion PSD DA
204. Rădulescu Constantin PSD DA
205. Rățoi Neculai PSD DA
206. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
207. Rizea Cristian PSD DA
208. Roman Victor PSD DA
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Roșca Mircea PNL DA
211. Rotaru Răzvan ND NU
212. Sava Andrei-Valentin PSD DA
213. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
214. Scarlat George PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
216. Scutaru Adrian George PNL DA
217. Secară Florin Mihail PDL NU
218. Sefer Cristian-George ND NU
219. Seres Dénes UDMR NU
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND NU
222. Solomon Adrian PSD DA
223. Stan Ioan PSD DA
224. Stan Ion PSD DA
225. Stanciu Anghel PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Mihaela PDL NU
230. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
231. Stragea Sorin Constantin PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR NU
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șoptică Costel PNL DA
237. Șova Lucian PSD DA
238. Ștefan Viorel PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion PSD DA
241. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
242. Tararache Mihai ND Abținere
243. Tămâian Ioan PNL DA
244. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
245. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
246. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
247. Teju Sorin PNL DA
248. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
249. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
250. Tiuch Cătălin PSD DA
251. Tîlvăr Angel PSD DA
252. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
258. Uricec Eugen Constantin PSD DA
259. Ursărescu Dorinel PNL DA
260. Vainer Aurel Minoritati DA
261. Vladu Iulian PDL NU
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlădoiu Aurel PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vulpescu Ioan PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zaharcu Neviser PSD DA
268. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
269. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 26 august 2019, 13:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro