Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2013 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2013, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 15/2013 privind cazierul medical
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE
- prezenți:336 135 81 40 37 14 15 14
- voturi pentru (DA):315 135 81 38 18 14 15 14
- voturi împotrivă (NU):17 - - 1 16 - - -
- abțineri:2 - - 1 1 - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PDL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PDL DA
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
27. Blănariu Valentin ND DA
28. Bleotu Vasile PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bot Octavian PNL DA
36. Bucur Constantin-Alin ND DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Burlacu Ștefan ND NU
42. Calimente Mihăiță PNL DA
43. Calotă Florică Ică PNL DA
44. Canacheu Costică PDL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
48. Cernea Remus-Florinel PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Cioată Cezar ND DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana ND NU
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
60. Ciuhodaru Tudor ND NU
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu ND NU
64. Coman Gheorghe ND DA
65. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
66. Constantin Daniel ALDE DA
67. Costin Gheorghe PNL DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Culețu Dănuț PDL DA
75. Cupă Ion PDL DA
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND NU
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
83. Dima Toader PSD DA
84. Diniță Ion ALDE DA
85. Dîrzu Ioan PSD DA
86. Doboș Anton PNL DA
87. Dobre Mircea-Titus PSD DA
88. Dobrinescu Traian PNL DA
89. Dolha Mircea PNL DA
90. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
91. Dolineaschi Andrei PSD DA
92. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria ND NU
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul PNL DA
100. Dumitru Georgică ALDE DA
101. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
102. Dumitru Ovidiu-Ioan ND Abținere
103. Dușa Mircea PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
116. Găină Mihăiță PSD DA
117. Geantă Florian Daniel PDL DA
118. Gerea Andrei Dominic PNL DA
119. Gheorghe Florin PDL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
122. Ghiveciu Marian PSD DA
123. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
124. Giurescu Dinu ALDE DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grecea Maria ND -
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Grosaru Mircea Minoritati DA
131. Gudu Vasile PDL DA
132. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
133. Guran Virgil PNL DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Horga Vasile PNL DA
139. Hrebenciuc Viorel PSD DA
140. Hulea Ioan ND DA
141. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
142. Iancu Iulian PSD DA
143. Iane Daniel PNL DA
144. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
145. Ibram Iusein Minoritati DA
146. Ignat Miron Minoritati DA
147. Iliuță Vasile PDL DA
148. Ionescu Aurelian ALDE DA
149. Ionescu George PDL DA
150. Iordache Florin PSD DA
151. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
152. Iriza Scarlat PSD DA
153. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
154. Itu Cornel PSD DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
160. Longher Ghervazen Minoritati DA
161. Lubanovici Mircea PDL DA
162. Lupu Mihai PNL DA
163. Man Mircea PDL DA
164. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
165. Manolescu Oana Minoritati DA
166. Marcoci Vlad PSD DA
167. Marcu Nicu PNL DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel ND -
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Martin Eduard-Stelian PSD DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
178. Melinte Ion ND NU
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian ND DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
182. Militaru Lucian PDL DA
183. Mincă Liliana ND DA
184. Mircovici Niculae Minoritati DA
185. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
186. Mitrea Manuela PSD DA
187. Mitrea Miron Tudor PSD DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocanu Vasile PSD DA
191. Mocioalcă Ion PSD DA
192. Moisii Constantin ND DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Nechita Aurel PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PNL DA
214. Niculescu Dumitru ND NU
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND NU
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PDL DA
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel PNL DA
226. Paleologu Theodor PDL DA
227. Paul Maria-Andreea PDL DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrache Adrian-Alin PSD DA
232. Petrea Dorin Silviu PSD DA
233. Petrescu Petre PSD DA
234. Petric Octavian PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai ND DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Pușcaș Iacob ND DA
245. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
246. Răducanu Ion PSD DA
247. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
248. Rădulescu Constantin PSD DA
249. Rădulescu Romeo PDL DA
250. Rățoi Neculai PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Rizea Cristian PSD DA
253. Roman Cristian-Constantin PDL DA
254. Roman Gheorghe PSD DA
255. Roman Ioan Sorin PSD DA
256. Roman Victor PSD DA
257. Roșca Mircea PNL DA
258. Rotaru Răzvan ND DA
259. Rușanu Dan Radu PNL DA
260. Sava Andrei-Valentin PSD DA
261. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
266. Scutaru Adrian George PNL DA
267. Secară Florin Mihail PDL DA
268. Sefer Cristian-George ND DA
269. Seres Dénes UDMR DA
270. Silaghi Ovidiu Ioan PNL DA
271. Simedru Dan Coriolan PNL DA
272. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
273. Smarandache Miron Alexandru ND NU
274. Solomon Adrian PSD DA
275. Stan Ioan PSD DA
276. Stan Ion PSD DA
277. Stanciu Anghel PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai PNL DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stoica Mihaela PDL NU
285. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șcheau Ion ND NU
293. Șimon Gheorghe PSD DA
294. Șoptică Costel PNL DA
295. Șova Lucian PSD DA
296. Ștefan Viorel PSD DA
297. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
301. Tararache Mihai ND NU
302. Tămâian Ioan PNL DA
303. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teju Sorin PNL DA
307. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
308. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PDL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorie Violeta PSD DA
316. Tudose Mihai PSD DA
317. Turcan Raluca PDL DA
318. Tușa Adriana Diana PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel PNL DA
324. Vainer Aurel Minoritati DA
325. Varga Vasile PNL DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PDL DA
327. Vladu Iulian PDL DA
328. Vlase Petru Gabriel PSD DA
329. Vlădoiu Aurel PSD DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
336. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 11:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro