Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2013 > 17:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2013, ora 17:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 153/2011 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.117/2010 pentru modificarea și completarea Legii nr.571/2003 privind Codul fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:269 114 66 27 19 12 14 10 7
- voturi pentru (DA):243 114 66 20 1 12 14 10 6
- voturi împotrivă (NU):18 - - - 18 - - - -
- abțineri:8 - - 7 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anton Marin PNL DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Bleotu Vasile PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucur Constantin-Alin - DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Calotă Florică Ică PNL DA
35. Canacheu Costică PDL DA
36. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
39. Cernea Remus-Florinel - Abținere
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Ciobanu Gheorghe PSD DA
44. Ciobanu Liliana ND NU
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Coman Gheorghe ALDE DA
52. Comșa Cornel-George ND NU
53. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
54. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cristea Aurelia PSD DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
60. Culețu Dănuț PDL DA
61. Cupă Ion PNL DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Daea Petre PSD DA
64. Dalca Ștefan-Petru ND NU
65. Dascălu Constantin PDL Abținere
66. Deaconu Mihai ND NU
67. Delureanu Virgil PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Diniță Ion ALDE DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
75. Dolineaschi Andrei PSD DA
76. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
77. Dragomir Gheorghe PNL DA
78. Dragomir Viorel Marian PSD DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitru Georgică ALDE DA
84. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
85. Emacu Gheorghe PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Fonta Nuțu ND DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin PDL DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
103. Ghiveciu Marian PSD DA
104. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria ND NU
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Grosaru Mircea Minoritati DA
109. Gudu Vasile PDL DA
110. Gunia Dragoș-Ionel PDL Abținere
111. Guran Virgil PNL DA
112. Gurzău Adrian PDL DA
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Hellvig Eduard Raul PNL DA
118. Holban Titi PNL DA
119. Horga Vasile PNL DA
120. Iacob Ridzi Monica Maria ND NU
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ionescu George PDL DA
129. Iriza Scarlat PSD DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Manda Iulian Claudiu PSD DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marocico Ion Minoritati DA
144. Martin Eduard-Stelian PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Melinte Ion ND NU
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mincă Liliana ND NU
153. Mircovici Niculae Minoritati DA
154. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
155. Mitrea Miron Tudor PSD DA
156. Mîrza Gavril PSD DA
157. Mocioi Niculina ND NU
158. Moisii Constantin ND NU
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru PDL DA
164. Munteanu Ioan PSD DA
165. Murgu Neagu ND NU
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Nazare Alexandru PDL Abținere
168. Neacșu Marian PSD DA
169. Negruț Clement PDL Abținere
170. Negruț Cornelia ALDE DA
171. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
172. Nichita Cristina PSD DA
173. Nicoară Romeo Florin PNL DA
174. Nicolae Alexandri PNL DA
175. Nicolae Florian PSD DA
176. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Niculae Aurel PNL DA
179. Niculescu Dumitru ND NU
180. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
181. Nistor Laurențiu PSD DA
182. Nistor Marioara ND NU
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Ochi Ion PSD DA
186. Oltean Ioan PDL DA
187. Oros Nechita-Adrian PNL DA
188. Palașcă Viorel PNL DA
189. Palăr Ionel PNL DA
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Paul Maria-Andreea PDL DA
192. Pârgaru Ion PNL DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrea Dorin Silviu PSD DA
195. Petrescu Petre PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Potor Călin PNL DA
202. Pușcaș Iacob - DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
207. Roman Cristian-Constantin PDL DA
208. Roman Gheorghe PSD DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan ALDE DA
213. Sava Andrei-Valentin PSD DA
214. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
215. Săpunaru Nini PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
217. Secară Florin Mihail PDL DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Simedru Dan Coriolan PNL DA
220. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
221. Smarandache Miron Alexandru ND NU
222. Stan Ioan PSD DA
223. Stancu Ionel Minoritati DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Stănișoară Mihai PNL DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surdu Raluca PNL DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șcheau Ion - DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șoptică Costel PNL DA
236. Șova Lucian PSD DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tararache Mihai - DA
241. Tămâian Ioan PNL DA
242. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
243. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
244. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
245. Teju Sorin PNL DA
246. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
247. Tiuch Cătălin PSD DA
248. Tîlvăr Angel PSD DA
249. Toader Mircea-Nicu PDL DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
251. Tomac Eugen PDL DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
256. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
257. Ursărescu Dorinel PNL DA
258. Vasilescu Nicolae PSD DA
259. Vlase Petru Gabriel PSD DA
260. Vlădoiu Aurel PSD DA
261. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
262. Vreme Valerian - DA
263. Vulpescu Ioan PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zaharcu Neviser PSD DA
266. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
267. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
269. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 august 2020, 15:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro