Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2006 > 12:53 Versiunea pentru printare
Marți, 11 aprilie 2006, ora 12:53

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 669/2005 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.148/2005 privind susținerea familiei în vederea creșterii copilului
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 64 52 22 45 19 13 11 12
- voturi pentru (DA):162 8 52 6 45 18 13 11 9
- voturi împotrivă (NU):60 56 - 1 - - - - 3
- abțineri:16 - - 15 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD NU
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Asztalos Ferenc UDMR DA
11. Avram Dumitru PRM Abținere
12. Baban Ștefan PRM DA
13. Bara Nicolae PD-L DA
14. Barbu Gheorghe PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD NU
17. Băeșu George PSD NU
18. Bănicioiu Nicolae PSD NU
19. Bărbulețiu Tiberiu PNL DA
20. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
21. Bejinariu Eugen - NU
22. Bentu Dumitru PSD NU
23. Bivolaru Ioan PSD NU
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînză William Gabriel PD-L DA
30. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
31. Buciu Angela PRM Abținere
32. Buciuta Ștefan Minoritati DA
33. Buda Daniel PD-L DA
34. Buda Ioan PSD NU
35. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PSD NU
36. Buruiană Aprodu Daniela PRM DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD NU
44. Chiș Filonaș PSD NU
45. Cindrea Ioan PSD NU
46. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
47. Ciontu Corneliu - DA
48. Ciopraga Mircea PNL DA
49. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
50. Cocrea Olguța - DA
51. Codîrlă Liviu PRM Abținere
52. Constantinescu Anca PD-L DA
53. Crăciunescu Grigore PNL DA
54. Crețu Gabriela PSD DA
55. Cutean Vasile Emilian PSD NU
56. Dan Iosif PSD DA
57. Diaconescu Renică PC DA
58. Dobre Traian PNL DA
59. Dorneanu Valer PSD NU
60. Dragomir Dumitru PRM DA
61. Dragomir Gheorghe PNL DA
62. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
63. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
64. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
65. Dumitrescu Liana Minoritati DA
66. Dumitrescu Zamfir - NU
67. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
68. Dumitriu Mihai PSD NU
69. Dumitru Ion PSD NU
70. Dușa Mircea PSD NU
71. Duțu Stelian PD-L DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Faina Constantin PC DA
74. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
75. Fenechiu Relu PNL DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian PC DA
78. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
79. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
80. Gabor Gheorghe PNL DA
81. Găleteanu Monalisa PSD NU
82. Georgescu Filip PSD NU
83. Gerea Andrei Dominic PNL DA
84. Gheorghe Valeriu PNL DA
85. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
86. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
87. Ghișe Ioan PNL DA
88. Giurescu Ion PSD NU
89. Giurgiu Mircia - DA
90. Godja Petru PSD NU
91. Gonțea Ion PD-L DA
92. Grigore Dan PD-L DA
93. Grosaru Mircea Minoritati DA
94. Gușă Cozmin Horea - NU
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hoban Ioan PNL DA
97. Hoinaru Marian PNL DA
98. Iacob Ridzi Monica Maria PD-L DA
99. Iancu Iulian PSD NU
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Ignat Miron Minoritati DA
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
104. Iordache Grațiela Denisa PC DA
105. Iriza Marius PRM Abținere
106. Iustian Mircea Teodor PNL DA
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
108. Kelemen Hunor UDMR DA
109. Kerekes Károly UDMR DA
110. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
111. Kónya-Hamar Sándor UDMR DA
112. Kovacs Attila UDMR DA
113. Lakatos Petru UDMR DA
114. Lambrino Radu PD-L DA
115. Lari-Iorga Leonida - DA
116. Liga Dănuț PD-L DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD NU
119. Man Mircea PD-L DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD NU
121. Manta Pantelimon PC DA
122. Marian Dan Mihai PNL DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Cătălin Lucian PSD NU
126. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
127. Mătușa Tudor PRM Abținere
128. Merce Ilie PRM DA
129. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
130. Micula Cătălin PNL DA
131. Mihalache Sorin Dan PSD NU
132. Mihei Andrian-Sirojea PC DA
133. Mircea Costache PRM Abținere
134. Mircovici Niculae Minoritati DA
135. Mironescu Laurențiu PD-L DA
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
137. Mitrea Manuela PSD NU
138. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
139. Mînzînă Ion PRM Abținere
140. Mocanu Alexandru PD-L DA
141. Mocanu Vasile PSD NU
142. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
143. Mocioalcă Ion PSD NU
144. Mohora Tudor PSD NU
145. Moisoiu Adrian PRM Abținere
146. Moldovan Emil Radu PSD NU
147. Momanu Corneliu PNL DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Movilă Petru PD-L DA
150. Munteanu Ioan PSD NU
151. Nassar Rodica PSD NU
152. Nedelcu Gabriela PSD NU
153. Nica Dan PSD DA
154. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
155. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Oancea Viorel PNL DA
158. Olarean Aurel PD-L DA
159. Oltean Ioan PD-L DA
160. Olteanu Bogdan PNL DA
161. Oprea Gabriel PSD NU
162. Ovidenie Costel - DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pardău Dumitru PNL DA
165. Pascu Bogdan PC DA
166. Paveliu Marian Sorin PNL DA
167. Petrea Constantin PD-L DA
168. Podgorean Radu PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel PSD NU
170. Pop Claudiu Adrian PSD NU
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Nicolae PC DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
175. Preda Ion PNL DA
176. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
177. Pupeză Viorel PSD NU
178. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
179. Pușcaș Vasile PSD NU
180. Pușcă Mircea Valer PNL DA
181. Puzdrea Dumitru PD-L DA
182. Racoceanu Viorel PD-L DA
183. Radan Mihai Minoritati DA
184. Raicu Romeo Marius PD-L DA
185. Rădulescu Cristian PD-L DA
186. Rogin Marius PD-L DA
187. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
188. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
189. Rusu Mihaela Adriana PSD NU
190. Sanda Victor PSD NU
191. Sandu Gabriel PNL DA
192. Sandu-Capră Mihai PNL DA
193. Săpunaru Nini PNL DA
194. Sârb Gheorghe PSD DA
195. Sârbu Daciana Octavia PSD NU
196. Sârbu Marian PSD NU
197. Sârbu Mugurel Liviu - DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sóki Béla UDMR DA
202. Soporan Vasile Filip PSD NU
203. Stan Ion PSD NU
204. Stanciu Anghel PSD NU
205. Stănescu Cristian PRM Abținere
206. Stănescu Mircea PD-L DA
207. Stănișoară Mihai PD-L DA
208. Stoica Ion - DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Șandru Marcela Lavinia - DA
213. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
214. Știucă Alecsandru PSD NU
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tărniceru Petru PSD NU
217. Timar Liviu PSD NU
218. Timiș Ioan PSD DA
219. Todoran Pavel PSD NU
220. Toma Horia-Victor PNL DA
221. Toró Tiberiu UDMR Abținere
222. Tudor Constantin PC DA
223. Tudor Marcu PRM DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Țundrea Ioan PC DA
226. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
227. Ujeniuc Dragoș PNL DA
228. Ursărescu Dorinel PNL DA
229. Varga Attila UDMR DA
230. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Voicu Cătălin PSD DA
233. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
234. Voinea Florea PSD NU
235. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
236. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
237. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere
238. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 13 octombrie 2019, 23:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro