Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.10.2013 > 14:47 Versiunea pentru printare
Marți, 8 octombrie 2013, ora 14:47

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 735/2011 privind construcția și modernizarea clădirilor destinate unităților de educație timpurie antepreșcolară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:258 107 72 29 17 8 17 1 7
- voturi pentru (DA):201 105 72 2 - - 15 1 6
- voturi împotrivă (NU):47 2 - 26 17 1 1 - -
- abțineri:10 - - 1 - 7 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel ND NU
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PDL NU
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND NU
9. Anton Marin PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PDL NU
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Birchall Ana PSD NU
21. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
22. Blănariu Valentin ND NU
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PDL Abținere
26. Boghicevici Claudia PDL NU
27. Bónis István UDMR Abținere
28. Bordeianu Dan PNL DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND NU
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest ND NU
36. Calotă Florică Ică PNL DA
37. Canacheu Costică PDL NU
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chiriță Dumitru PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciobanu Liliana ND NU
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor ND NU
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu ND NU
52. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
53. Costin Gheorghe PNL DA
54. Covaci Dorel PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cristian Horia PNL DA
59. Culețu Dănuț PDL NU
60. Cupă Ion PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Daea Petre PSD DA
63. Dalca Ștefan-Petru ND NU
64. Dascălu Constantin PDL DA
65. Deaconu Mihai ND NU
66. Delureanu Virgil PSD DA
67. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
68. Dima Toader PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Doboș Anton PNL DA
71. Dobre Mircea-Titus PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrinescu Traian PNL DA
74. Dolha Mircea PNL DA
75. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
76. Dragomir Gheorghe PNL DA
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Dumbrăvanu Paul PNL DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
83. Eparu Ion PSD DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
85. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
86. Firczak Gheorghe Minoritati DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin PNL DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PDL NU
94. Gerea Andrei Dominic PNL DA
95. Gheorghe Florin PDL NU
96. Gheorghe Tinel PDL NU
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grecea Maria PNL DA
102. Grosaru Mircea Minoritati DA
103. Guran Virgil PNL DA
104. Gurzău Adrian PDL NU
105. Gust Băloșin Florentin PSD DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
108. Holban Titi PNL DA
109. Horga Vasile PNL DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iane Daniel PNL DA
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ionescu George PDL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Iriza Scarlat PSD DA
118. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Kerekes Károly UDMR Abținere
121. Kereskényi Gábor UDMR NU
122. Khraibani Camelia PSD DA
123. Korodi Attila UDMR Abținere
124. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lubanovici Mircea PDL NU
127. Man Mircea PDL NU
128. Manda Iulian Claudiu PSD DA
129. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
130. Manolache Marius PSD DA
131. Manolescu Oana Minoritati DA
132. Marcoci Vlad PSD DA
133. Marcu Viorica PNL DA
134. Marian Ion Cristinel - DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marocico Ion Minoritati Abținere
137. Martin Eduard-Stelian PSD DA
138. Máté András-Levente UDMR Abținere
139. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Mihai Aurelian - DA
142. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
143. Mircovici Niculae Minoritati DA
144. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
145. Mitrea Manuela PSD DA
146. Mitrea Miron Tudor PSD DA
147. Mîrza Gavril PSD DA
148. Mocanu Vasile PSD DA
149. Mocioi Niculina ND NU
150. Moisii Constantin ND NU
151. Molnar Zsolt UDMR Abținere
152. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
153. Movilă Petru PDL NU
154. Munteanu Ioan PSD DA
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Nazare Alexandru PDL NU
157. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Alexandri PNL DA
160. Nicolae Florian PSD DA
161. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
162. Niculae Aurel PNL DA
163. Niculescu Dumitru ND NU
164. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Emil PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Oajdea Daniel Vasile ND NU
169. Oltean Ioan PDL DA
170. Orban Ludovic PNL DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Palașcă Viorel PNL DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paul Maria-Andreea PDL NU
177. Păun Nicolae Minoritati DA
178. Pârgaru Ion PNL DA
179. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
180. Peia Ninel PSD DA
181. Petrescu Petre PSD DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
184. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Popeangă Vasile PSD DA
187. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
188. Potor Călin PNL DA
189. Preda Cezar-Florin PDL NU
190. Pușcaș Iacob - DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Constantin PSD DA
194. Rădulescu Romeo PDL NU
195. Rățoi Neculai PSD DA
196. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
197. Reuer Elena-Ramona PNL DA
198. Rizea Cristian PSD DA
199. Roman Gheorghe PSD DA
200. Roman Victor PSD DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Sava Andrei-Valentin PSD DA
203. Săpunaru Nini PNL DA
204. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
205. Scarlat George PNL DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
207. Scutaru Adrian George PNL DA
208. Secară Florin Mihail PDL NU
209. Sefer Cristian-George ND NU
210. Simedru Dan Coriolan PNL DA
211. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
212. Smarandache Miron Alexandru ND NU
213. Stan Ioan PSD DA
214. Stan Ion PSD DA
215. Stanciu Anghel PSD DA
216. Stancu Ionel Minoritati DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Stoica Ștefan-Bucur PDL NU
219. Stragea Sorin Constantin PSD DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surdu Raluca PNL DA
224. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
225. Szabó Ödön UDMR Abținere
226. Șcheau Ion - DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Ștefan Viorel PSD DA
229. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
230. Tararache Mihai - DA
231. Tămâian Ioan PNL DA
232. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
233. Teju Sorin PNL DA
234. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
235. Tiuch Cătălin PSD DA
236. Toader Mircea-Nicu PDL NU
237. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
238. Traicu Rodin PSD DA
239. Tudorache Daniel PSD DA
240. Tudorie Violeta PSD DA
241. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
242. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
243. Udriște Gheorghe PDL NU
244. Uricec Eugen Constantin PSD DA
245. Ursărescu Dorinel PNL DA
246. Vainer Aurel Minoritati DA
247. Varga Lucia-Ana PNL DA
248. Vasilică Radu Costin PSD NU
249. Vladu Iulian PDL NU
250. Vlădoiu Aurel PSD DA
251. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zaharcu Neviser PSD DA
255. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
256. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
258. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro