Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 311/2013 pentru modificarea Legii educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 137 85 34 24 14 15 15 10
- voturi pentru (DA):305 136 85 33 - 12 15 15 9
- voturi împotrivă (NU):24 - - - 23 1 - - -
- abțineri:5 1 - 1 1 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL DA
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benga Ioan PSD DA
26. Berci Vasile PNL DA
27. Birchall Ana PSD Abținere
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Blănariu Valentin ND NU
30. Bleotu Vasile PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
34. Boghicevici Claudia PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel - Abținere
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana ND NU
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
62. Ciuhodaru Tudor ND NU
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu ND NU
66. Coman Gheorghe ALDE DA
67. Comșa Cornel-George ND NU
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Culețu Dănuț PDL DA
78. Cupă Ion PNL DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Daea Petre PSD DA
81. Dalca Ștefan-Petru ND NU
82. Dascălu Constantin PDL DA
83. Deaconu Mihai ND NU
84. Delureanu Virgil PSD DA
85. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
86. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
87. Dima Toader PSD DA
88. Diniță Ion ALDE DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Doboș Anton PNL DA
91. Dobre Mircea-Titus PSD DA
92. Dobre Victor Paul PNL DA
93. Dobrinescu Traian PNL DA
94. Dolha Mircea PNL DA
95. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
96. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
97. Dragomir Gheorghe PNL DA
98. Dragomir Maria ND NU
99. Dragomir Viorel Marian PSD DA
100. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
101. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
102. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
103. Dumbrăvanu Paul PNL DA
104. Dumitru Georgică ALDE DA
105. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
106. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
107. Dușa Mircea PSD DA
108. Emacu Gheorghe PSD DA
109. Enache Marian PSD DA
110. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
111. Erdei Dolóczki István UDMR DA
112. Fejér László-Ődőn UDMR DA
113. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
114. Fenechiu Relu PNL DA
115. Firczak Gheorghe Minoritati DA
116. Florea Damian ALDE DA
117. Florea Daniel PSD DA
118. Fonta Nuțu ND Abținere
119. Frăticiu Gheorghe PSD DA
120. Galan Constantin PNL DA
121. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
122. Găină Mihăiță PSD DA
123. Gerea Andrei Dominic PNL DA
124. Gheorghe Florin PDL DA
125. Gheorghe Tinel PDL DA
126. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
127. Ghiveciu Marian PSD DA
128. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
129. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
131. Grama Horia PSD DA
132. Grapini Maria ALDE DA
133. Grecea Maria PNL DA
134. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
135. Gudu Vasile PDL DA
136. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
137. Guran Virgil PNL DA
138. Gurzău Adrian PDL DA
139. Gust Băloșin Florentin PSD DA
140. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
141. Harbuz Liviu PSD DA
142. Holban Titi PNL DA
143. Horga Vasile PNL DA
144. Hrebenciuc Viorel PSD DA
145. Hulea Ioan ND NU
146. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
147. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
148. Iancu Iulian PSD DA
149. Iane Daniel PNL DA
150. Ibram Iusein Minoritati DA
151. Ignat Miron Minoritati DA
152. Iliuță Vasile PDL DA
153. Intotero Natalia-Elena PSD DA
154. Ionescu Aurelian ALDE DA
155. Ionescu George PDL DA
156. Iordache Florin PSD DA
157. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
158. Iriza Scarlat PSD DA
159. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
160. Itu Cornel PSD DA
161. Kerekes Károly UDMR DA
162. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
163. Khraibani Camelia PSD DA
164. Korodi Attila UDMR DA
165. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
166. Lubanovici Mircea PDL DA
167. Lupu Mihai PNL DA
168. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
169. Manolache Marius PSD DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel - DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Markó Attila-Gabor UDMR DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian - DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mircovici Niculae Minoritati DA
187. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
188. Mitrea Manuela PSD DA
189. Mitrea Miron Tudor PSD DA
190. Mîrza Gavril PSD DA
191. Mocanu Adrian PSD DA
192. Mocanu Vasile PSD DA
193. Mocioalcă Ion PSD DA
194. Mocioi Niculina ND NU
195. Moisii Constantin ND NU
196. Moldovan Ioan ALDE DA
197. Molnar Zsolt UDMR DA
198. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
199. Movilă Petru PDL Abținere
200. Munteanu Ioan PSD DA
201. Nassar Rodica PSD DA
202. Nazare Alexandru PDL DA
203. Neacșu Marian PSD DA
204. Necula Cosmin PSD DA
205. Negruț Clement - DA
206. Nica Dan PSD DA
207. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
208. Nichita Cristina PSD DA
209. Nicoară Romeo Florin PNL DA
210. Nicolae Alexandri PNL DA
211. Nicolae Florian PSD DA
212. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
213. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
214. Nicolicea Eugen PSD DA
215. Niculae Aurel PNL DA
216. Niculescu Dumitru ND NU
217. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
218. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
219. Nistor Laurențiu PSD DA
220. Nistor Marioara ND NU
221. Niță Emil PSD DA
222. Nosa Iuliu PSD DA
223. Oajdea Daniel Vasile ND NU
224. Ochi Ion PSD DA
225. Oros Nechita-Adrian PNL DA
226. Palașcă Viorel PNL DA
227. Palăr Ionel PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Paul Maria-Andreea PDL DA
231. Păun Nicolae Minoritati DA
232. Pârgaru Ion PNL DA
233. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
234. Peia Ninel PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre PSD DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Pop Georgian PSD DA
242. Popa Octavian-Marius PNL DA
243. Popa Radu Mihai PSD DA
244. Popeangă Vasile PSD DA
245. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
246. Popescu Florin Aurelian PDL DA
247. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
248. Potor Călin PNL DA
249. Preda Cezar-Florin PDL DA
250. Pușcaș Iacob - DA
251. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
252. Răducanu Ion PSD DA
253. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
254. Rădulescu Constantin PSD DA
255. Rădulescu Romeo PDL DA
256. Rățoi Neculai PSD DA
257. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
258. Reuer Elena-Ramona PNL DA
259. Rizea Cristian PSD DA
260. Roman Cristian-Constantin PDL DA
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Petre PNL DA
263. Roșca Lucreția PSD DA
264. Roșca Mircea PNL DA
265. Rotaru Răzvan ALDE DA
266. Sava Andrei-Valentin PSD DA
267. Săpunaru Nini PNL DA
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL DA
270. Scutaru Adrian George PNL DA
271. Sefer Cristian-George ND NU
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Simedru Dan Coriolan PNL DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stan Ion PSD DA
279. Stanciu Anghel PSD DA
280. Stancu Ionel Minoritati DA
281. Stativă Irinel Ioan PSD DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Stănișoară Mihai PNL DA
284. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
285. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
291. Szabó Ödön UDMR DA
292. Șcheau Ion PSD DA
293. Ștefan Viorel PSD DA
294. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
295. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
296. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
297. Tararache Mihai - DA
298. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
299. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
300. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
301. Teju Sorin PNL DA
302. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
303. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
304. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
305. Tiuch Cătălin PSD DA
306. Tîlvăr Angel PSD DA
307. Toader Mircea-Nicu PDL DA
308. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
309. Traicu Rodin PSD DA
310. Tudorie Violeta PSD DA
311. Tudose Mihai PSD DA
312. Tușa Adriana Diana - DA
313. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
314. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
315. Udrea Elena Gabriela PDL DA
316. Udriște Gheorghe PDL DA
317. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
318. Vainer Aurel Minoritati DA
319. Varga Lucia-Ana PNL DA
320. Varga Vasile PNL DA
321. Vasilică Radu Costin PSD DA
322. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
323. Vladu Iulian PDL DA
324. Vlădoiu Aurel PSD DA
325. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
326. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
327. Vreme Valerian - DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 17 octombrie 2019, 21:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro