Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2013 > 13:20 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2013, ora 13:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 313/2013 pentru modificarea alin.(1) al art.84 din Legea educației naționale nr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:330 134 85 33 23 15 14 16 10
- voturi pentru (DA):304 132 85 33 1 14 14 16 9
- voturi împotrivă (NU):23 - - - 22 - - - 1
- abțineri:3 2 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Almăjanu Marin PNL DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma PDL DA
8. Andea Petru PSD DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Anghel Gabriela-Lola ND NU
11. Antal István UDMR DA
12. Anton Marin PNL DA
13. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
14. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
15. Arsene Ionel PSD DA
16. Avram Constantin ALDE DA
17. Avram Marian PSD DA
18. Axente Ioan PSD DA
19. Babuș Radu PSD DA
20. Balan Ioan PDL DA
21. Baltă Mihai PSD DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
23. Bălan Ion PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Berci Vasile PNL DA
28. Birchall Ana PSD Abținere
29. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
30. Blănariu Valentin ND NU
31. Bleotu Vasile PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
35. Bónis István UDMR DA
36. Borbély László UDMR DA
37. Bordeianu Dan PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND NU
43. Calimente Mihăiță PNL DA
44. Caloianu Mario-Ernest ND NU
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Canacheu Costică PDL DA
47. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
51. Cernea Remus-Florinel - NU
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
61. Ciuhodaru Tudor ND NU
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu ND NU
65. Coman Gheorghe ALDE DA
66. Comșa Cornel-George ND NU
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
68. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
69. Covaci Dorel PSD DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
71. Crăciunescu Grigore PNL DA
72. Cristea Aurelia PSD DA
73. Cristea Victor PSD DA
74. Cristian Horia PNL DA
75. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
76. Culețu Dănuț PDL DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND NU
81. Dascălu Constantin PDL DA
82. Deaconu Mihai ND NU
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
85. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
86. Dima Toader PSD DA
87. Diniță Ion ALDE DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
95. Dragomir Gheorghe PNL DA
96. Dragomir Maria ND NU
97. Dragomir Viorel Marian PSD DA
98. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
99. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
100. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
101. Dumbrăvanu Paul PNL DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
108. Erdei Dolóczki István UDMR DA
109. Fejér László-Ődőn UDMR DA
110. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
111. Fenechiu Relu PNL DA
112. Firczak Gheorghe Minoritati DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Fonta Nuțu ND DA
116. Frăticiu Gheorghe PSD DA
117. Galan Constantin PNL DA
118. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Gerea Andrei Dominic PNL DA
121. Gheorghe Florin PDL DA
122. Gheorghe Tinel PDL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Giurescu Dinu ALDE DA
127. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
128. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
129. Grama Horia PSD DA
130. Grapini Maria ALDE DA
131. Grecea Maria PNL DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PDL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
135. Guran Virgil PNL DA
136. Gurzău Adrian PDL DA
137. Gust Băloșin Florentin PSD DA
138. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
139. Harbuz Liviu PSD DA
140. Holban Titi PNL DA
141. Horga Vasile PNL DA
142. Hulea Ioan ND NU
143. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
144. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
145. Iancu Iulian PSD DA
146. Iane Daniel PNL DA
147. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
148. Ibram Iusein Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
163. Lubanovici Mircea PDL DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
166. Manolache Marius PSD DA
167. Marcoci Vlad PSD DA
168. Marcu Viorica PNL DA
169. Marian Ion Cristinel - DA
170. Marin Gheorghe PSD DA
171. Markó Attila-Gabor UDMR DA
172. Marocico Ion Minoritati DA
173. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
174. Máté András-Levente UDMR DA
175. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
176. Mazilu Constantin PSD DA
177. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
178. Melinte Ion PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
180. Mihai Aurelian - DA
181. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
183. Mircovici Niculae Minoritati DA
184. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
185. Mitrea Manuela PSD DA
186. Mitrea Miron Tudor PSD DA
187. Mîrza Gavril PSD DA
188. Mocanu Adrian PSD DA
189. Mocanu Vasile PSD DA
190. Mocioalcă Ion PSD DA
191. Mocioi Niculina ND NU
192. Moisii Constantin ND NU
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Movilă Petru PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PDL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement - DA
203. Nica Dan PSD DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND NU
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND NU
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND NU
221. Oros Nechita-Adrian PNL DA
222. Palașcă Viorel PNL DA
223. Palăr Ionel PNL DA
224. Pambuccian Varujan Minoritati DA
225. Pană Adriana-Doina PSD DA
226. Paul Maria-Andreea PDL DA
227. Păun Nicolae Minoritati DA
228. Pârgaru Ion PNL DA
229. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Pop Georgian PSD DA
238. Popa Octavian-Marius PNL DA
239. Popa Radu Mihai PSD DA
240. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
241. Popescu Florin Aurelian PDL DA
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
243. Potor Călin PNL DA
244. Preda Cezar-Florin PDL DA
245. Pușcaș Iacob - DA
246. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
247. Răducanu Ion PSD DA
248. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
249. Rădulescu Constantin PSD DA
250. Rădulescu Romeo PDL DA
251. Rățoi Neculai PSD DA
252. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
253. Reuer Elena-Ramona PNL DA
254. Rizea Cristian PSD DA
255. Roman Cristian-Constantin PDL DA
256. Roman Gheorghe PSD DA
257. Roman Petre PNL DA
258. Roșca Lucreția PSD DA
259. Roșca Mircea PNL DA
260. Rotaru Răzvan ALDE DA
261. Sava Andrei-Valentin PSD DA
262. Săpunaru Nini PNL DA
263. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
264. Scarlat George PNL DA
265. Scutaru Adrian George PNL DA
266. Sefer Cristian-George ND NU
267. Seres Dénes UDMR DA
268. Simedru Dan Coriolan PNL DA
269. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
270. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
271. Solomon Adrian PSD DA
272. Stan Ioan PSD DA
273. Stan Ion PSD DA
274. Stanciu Anghel PSD DA
275. Stancu Ionel Minoritati DA
276. Stativă Irinel Ioan PSD DA
277. Stănescu Alexandru PSD DA
278. Stănișoară Mihai PNL DA
279. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
281. Stragea Sorin Constantin PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
284. Surdu Raluca PNL DA
285. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
286. Szabó Ödön UDMR DA
287. Șcheau Ion PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
292. Tararache Mihai - DA
293. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
294. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
295. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
296. Teju Sorin PNL DA
297. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
298. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
299. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
300. Tiuch Cătălin PSD DA
301. Tîlvăr Angel PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PDL DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
304. Traicu Rodin PSD DA
305. Tudorie Violeta PSD DA
306. Tudose Mihai PSD DA
307. Tușa Adriana Diana - DA
308. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
309. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
310. Udrea Elena Gabriela PDL DA
311. Udriște Gheorghe PDL DA
312. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
313. Uricec Eugen Constantin PSD DA
314. Vainer Aurel Minoritati DA
315. Varga Lucia-Ana PNL DA
316. Varga Vasile PNL DA
317. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
318. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
319. Vladu Iulian PDL DA
320. Vlădoiu Aurel PSD DA
321. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
322. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
323. Vreme Valerian - DA
324. Vulpescu Ioan PSD DA
325. Weber Mihai PSD DA
326. Zaharcu Neviser PSD DA
327. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
328. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
329. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
330. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 4:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro