Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2013 > 13:04 Versiunea pentru printare
Marți, 19 noiembrie 2013, ora 13:04

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 366/2013 pentru modificarea și completarea Legii privind practica elevilor și studenților nr.258/2007
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:326 135 83 30 22 18 17 14 7
- voturi pentru (DA):279 131 80 29 - 3 16 14 6
- voturi împotrivă (NU):25 2 2 - 21 - - - -
- abțineri:22 2 1 1 1 15 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND NU
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND NU
10. Antal István UDMR Abținere
11. Anton Marin PNL DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
26. Blănariu Valentin ND NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PDL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bogdănici Camelia-Margareta PDL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR Abținere
33. Bot Octavian PNL DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Burlacu Ștefan ND NU
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest ND NU
41. Calotă Florică Ică PNL DA
42. Canacheu Costică PDL DA
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
47. Chebac Eugen PSD Abținere
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
57. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
58. Ciuhodaru Tudor ND NU
59. Ciurariu Florin PNL DA
60. Cocei Erland PNL DA
61. Codîrlă Liviu ND NU
62. Coman Gheorghe ALDE DA
63. Comșa Cornel-George ND NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan ND NU
65. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Victor PSD DA
71. Cristian Horia PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
73. Culețu Dănuț PDL DA
74. Cupă Ion PNL DA
75. Daea Petre PSD DA
76. Dalca Ștefan-Petru ND NU
77. Deaconu Mihai ND NU
78. Delureanu Virgil PSD DA
79. Diaconu Adrian-Nicolae ND NU
80. Dima Toader PSD DA
81. Diniță Ion ALDE DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Doboș Anton PNL DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Mircea PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Viorel Marian PSD DA
93. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
94. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
95. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
96. Dumbrăvanu Paul PNL DA
97. Dumitru Georgică ALDE DA
98. Dumitru Ioana-Jenica ND NU
99. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
100. Emacu Gheorghe PSD DA
101. Enache Marian PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fejér László-Ődőn UDMR Abținere
106. Fenechiu Relu PNL DA
107. Firczak Gheorghe Minoritati DA
108. Florea Damian ALDE DA
109. Florea Daniel PSD DA
110. Fonta Nuțu ND Abținere
111. Frăticiu Gheorghe PSD DA
112. Galan Constantin PNL DA
113. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
115. Găină Mihăiță PSD DA
116. Gheorghe Tinel PDL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
119. Ghiveciu Marian PSD DA
120. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
121. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
122. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
123. Grama Horia PSD DA
124. Grecea Maria PNL DA
125. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
126. Grosaru Mircea Minoritati DA
127. Gunia Dragoș-Ionel PDL DA
128. Guran Virgil PNL DA
129. Gurzău Adrian PDL DA
130. Gust Băloșin Florentin PSD Abținere
131. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
132. Harbuz Liviu PSD DA
133. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
134. Holban Titi PNL DA
135. Horga Vasile PNL DA
136. Hulea Ioan ND NU
137. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
138. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
139. Iancu Iulian PSD DA
140. Iane Daniel PNL DA
141. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
142. Ibram Iusein Minoritati DA
143. Ignat Miron Minoritati DA
144. Ionescu Aurelian ALDE DA
145. Ionescu George PDL DA
146. Iordache Florin PSD DA
147. Iriza Scarlat PSD DA
148. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
149. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR Abținere
150. Kelemen Hunor UDMR Abținere
151. Kerekes Károly UDMR DA
152. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
153. Khraibani Camelia PSD DA
154. Korodi Attila UDMR Abținere
155. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lubanovici Mircea PDL DA
158. Manda Iulian Claudiu PSD DA
159. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
160. Manolache Marius PSD DA
161. Manolescu Oana Minoritati DA
162. Marcoci Vlad PSD DA
163. Marcu Nicu PNL DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marin Gheorghe PSD DA
166. Markó Attila-Gabor UDMR Abținere
167. Marocico Ion Minoritati DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
169. Máté András-Levente UDMR Abținere
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Mazilu Constantin PSD DA
172. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
173. Melinte Ion PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
175. Mihai Aurelian - DA
176. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
177. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
178. Militaru Lucian PDL DA
179. Mincă Liliana ND NU
180. Mircovici Niculae Minoritati DA
181. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
182. Mitrea Manuela PSD DA
183. Mitrea Miron Tudor PSD DA
184. Mîrza Gavril PSD DA
185. Mocanu Adrian PSD DA
186. Mocanu Vasile PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina ND NU
189. Moisii Constantin ND NU
190. Moldovan Ioan ALDE DA
191. Moldovan Iosif UDMR Abținere
192. Molnar Zsolt UDMR Abținere
193. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
194. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
195. Movilă Petru PDL DA
196. Muntean Mircia PDL DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu ND NU
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PDL DA
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - DA
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PNL DA
213. Niculescu Dumitru ND NU
214. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara ND NU
218. Niță Emil PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Ochi Ion PSD DA
221. Oltean Ioan PDL DA
222. Orban Ludovic PNL DA
223. Oros Nechita-Adrian PNL DA
224. Palașcă Viorel PNL DA
225. Palăr Ionel PNL DA
226. Pambuccian Varujan Minoritati DA
227. Pardău Dumitru PNL DA
228. Paul Maria-Andreea PDL DA
229. Pârgaru Ion PNL DA
230. Peia Ninel PSD DA
231. Petrea Dorin Silviu PSD DA
232. Petrescu Petre PSD DA
233. Petric Octavian PSD DA
234. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
235. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
236. Pop Georgian PSD DA
237. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
238. Popeangă Vasile PSD DA
239. Popescu Dan-Cristian PDL DA
240. Popescu Florin Aurelian PDL DA
241. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
242. Potor Călin PNL DA
243. Pușcaș Iacob - DA
244. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
245. Răducanu Ion PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo PDL DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
251. Reuer Elena-Ramona PNL DA
252. Roman Gheorghe PSD DA
253. Roman Ioan Sorin PSD DA
254. Roman Petre PNL DA
255. Roman Victor PSD DA
256. Roșca Lucreția PSD DA
257. Roșca Mircea PNL DA
258. Rotaru Răzvan ALDE DA
259. Sava Andrei-Valentin PSD DA
260. Scarlat George PNL DA
261. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
262. Scutaru Adrian George PNL DA
263. Secară Florin Mihail PDL DA
264. Sefer Cristian-George ND NU
265. Seres Dénes UDMR Abținere
266. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
267. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
268. Solomon Adrian PSD DA
269. Stan Ion PSD DA
270. Stanciu Anghel PSD DA
271. Stanciu Zisu PSD NU
272. Stancu Ionel Minoritati DA
273. Stativă Irinel Ioan PSD DA
274. Stănescu Alexandru PSD DA
275. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
276. Stragea Sorin Constantin PSD DA
277. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
278. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
279. Surdu Raluca PNL DA
280. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
281. Szabó Ödön UDMR Abținere
282. Șcheau Ion PSD DA
283. Șimon Gheorghe PSD DA
284. Șova Lucian PSD DA
285. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
286. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
287. Tabugan Ion PSD DA
288. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
289. Tararache Mihai - Abținere
290. Tămâian Ioan PNL DA
291. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
292. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
293. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
294. Teju Sorin PNL DA
295. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
296. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
297. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
298. Tiuch Cătălin PSD DA
299. Tîlvăr Angel PSD DA
300. Toader Mircea-Nicu PDL DA
301. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
302. Traicu Rodin PSD DA
303. Tudorie Violeta PSD DA
304. Tudose Mihai PSD DA
305. Turcan Raluca PDL DA
306. Tușa Adriana Diana - DA
307. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
308. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
309. Udrea Elena Gabriela PDL DA
310. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
311. Uricec Eugen Constantin PSD DA
312. Ursărescu Dorinel PNL DA
313. Vainer Aurel Minoritati DA
314. Varga Vasile PNL DA
315. Vasilică Radu Costin PSD NU
316. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
317. Vladu Iulian PDL DA
318. Vlase Petru Gabriel PSD DA
319. Vlădoiu Aurel PSD DA
320. Vulpescu Ioan PSD DA
321. Weber Mihai PSD DA
322. Zaharcu Neviser PSD DA
323. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
324. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
326. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 6:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro