Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2014 > 12:47 Versiunea pentru printare
Marți, 1 aprilie 2014, ora 12:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 174/2009 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 144/2008 privind exercitarea profesiei de asistent medical generalist, a profesiei de moașă și a profesiei de asistent medical, precum și organizarea și funcționarea Ordinului Asistenților Medicali Generaliști, Moașelor și Asistenților Medicali din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:346 149 84 32 17 15 16 14 19
- voturi pentru (DA):308 148 84 - 15 13 15 14 19
- voturi împotrivă (NU):2 - - 1 1 - - - -
- abțineri:36 1 - 31 1 2 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Ioan PSD DA
2. Adam Luminița-Pachel ND DA
3. Adăscăliței Constantin PSD DA
4. Alexe Costel PNL DA
5. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
6. Almăjanu Marin PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
9. Andea Petru PSD DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Anton Marin - DA
12. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
13. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
14. Arsene Ionel PSD DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Avram Marian PSD DA
17. Axente Ioan PSD DA
18. Babuș Radu PSD DA
19. Balan Ioan PDL Abținere
20. Baltă Mihai PSD DA
21. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
22. Bălan Ion PSD DA
23. Bănicioiu Nicolae PSD DA
24. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benga Ioan PSD DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PDL Abținere
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
33. Boghicevici Claudia PDL Abținere
34. Bónis István UDMR DA
35. Borbély László UDMR DA
36. Bordeianu Dan PNL DA
37. Bucur Constantin-Alin PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burlacu Ștefan ND DA
43. Caloianu Mario-Ernest ND DA
44. Calotă Florică Ică PNL DA
45. Canacheu Costică PDL Abținere
46. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
50. Cernea Remus-Florinel - DA
51. Chebac Eugen PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chiriță Dumitru PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
55. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
56. Chițoiu Daniel PNL DA
57. Cioată Cezar ALDE DA
58. Ciobanu Gheorghe PSD DA
59. Ciobanu Liliana ND DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
64. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
65. Ciuhodaru Tudor ND NU
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George ND DA
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
69. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
70. Costin Gheorghe PNL DA
71. Covaci Dorel PSD DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Crăciunescu Grigore PNL DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
77. Cupă Ion PNL DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PDL Abținere
82. Deaconu Mihai ND DA
83. Delureanu Virgil PSD DA
84. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
85. Dima Toader PSD DA
86. Diniță Ion ALDE DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Doboș Anton PNL DA
89. Dobre Mircea-Titus PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrinescu Traian PNL DA
92. Dolha Mircea PNL DA
93. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
94. Dolineaschi Andrei PSD DA
95. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
96. Dragomir Gheorghe PNL DA
97. Dragomir Maria ND DA
98. Dragomir Viorel Marian PSD DA
99. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
100. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
101. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
102. Dumbrăvanu Paul PNL DA
103. Dumitru Georgică ALDE DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enea Constantin-Cosmin PNL DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Firczak Gheorghe Minoritati DA
111. Florea Damian ALDE DA
112. Florea Daniel PSD DA
113. Fonta Nuțu PSD DA
114. Frăticiu Gheorghe PSD DA
115. Galan Constantin PNL DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gerea Andrei Dominic PNL DA
120. Gheorghe Florin - DA
121. Gheorghe Tinel PDL Abținere
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Giurescu Dinu ALDE DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
128. Grama Horia PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
130. Gudu Vasile PDL Abținere
131. Gunia Dragoș-Ionel - DA
132. Guran Virgil PNL DA
133. Gurzău Adrian - DA
134. Gust Băloșin Florentin PSD DA
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PSD DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hrebenciuc Viorel PSD DA
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PDL Abținere
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PDL Abținere
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PDL Abținere
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat PSD DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PDL Abținere
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lubanovici Mircea PDL Abținere
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PDL Abținere
167. Manda Iulian Claudiu PSD DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Nicu PNL DA
172. Marcu Viorica PNL DA
173. Marian Ion Cristinel ND DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Markó Attila-Gabor UDMR DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian - DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Militaru Lucian PDL Abținere
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
190. Mitrea Manuela PSD DA
191. Mitrea Miron Tudor PSD DA
192. Mîrza Gavril PSD DA
193. Mocanu Adrian PSD DA
194. Mocanu Vasile PSD DA
195. Mocioalcă Ion PSD DA
196. Moisii Constantin PSD DA
197. Moldovan Ioan ALDE DA
198. Molnar Zsolt UDMR DA
199. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
200. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
201. Movilă Petru - DA
202. Muntean Mircia PDL Abținere
203. Munteanu Ioan PSD DA
204. Murgu Neagu PSD DA
205. Neacșu Marian PSD DA
206. Necula Cosmin PSD DA
207. Negruț Clement - DA
208. Negruț Cornelia ALDE DA
209. Nica Dan PSD DA
210. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
211. Nichita Cristina PSD DA
212. Nicoară Romeo Florin PNL DA
213. Nicolae Alexandri PNL DA
214. Nicolae Florian PSD DA
215. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
216. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
217. Niculae Aurel PNL DA
218. Niculescu Dumitru ND DA
219. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
220. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
221. Nistor Laurențiu PSD DA
222. Nistor Marioara ND DA
223. Niță Emil PSD DA
224. Nosa Iuliu PSD DA
225. Oajdea Daniel Vasile ND Abținere
226. Ochi Ion PSD DA
227. Oltean Ioan PDL Abținere
228. Orban Ludovic PNL DA
229. Oros Nechita-Adrian PNL DA
230. Palașcă Viorel PNL DA
231. Palăr Ionel PNL DA
232. Paleologu Theodor - DA
233. Pambuccian Varujan Minoritati DA
234. Pană Adriana-Doina PSD DA
235. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
236. Păun Nicolae Minoritati DA
237. Pârgaru Ion PNL DA
238. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
239. Peia Ninel PSD DA
240. Petrescu Petre PSD DA
241. Petric Octavian PSD DA
242. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PDL Abținere
243. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
244. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popa Radu Mihai PSD DA
248. Popeangă Vasile PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
250. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
251. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL Abținere
252. Potor Călin PSD DA
253. Preda Cezar-Florin PDL Abținere
254. Pușcaș Iacob PSD DA
255. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
256. Răducanu Ion PSD DA
257. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
258. Rădulescu Constantin PSD DA
259. Rădulescu Romeo PDL Abținere
260. Rățoi Neculai PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
262. Reuer Elena-Ramona PNL DA
263. Roman Cristian-Constantin PDL Abținere
264. Roman Gheorghe PSD DA
265. Roman Petre PNL DA
266. Roman Victor PSD DA
267. Roșca Lucreția PSD DA
268. Rotaru Răzvan ALDE DA
269. Sava Andrei-Valentin PSD DA
270. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL Abținere
271. Săpunaru Nini PNL DA
272. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
273. Scarlat George PNL DA
274. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
275. Scutaru Adrian George PNL DA
276. Secară Florin Mihail - DA
277. Sefer Cristian-George ND DA
278. Seres Dénes UDMR DA
279. Simedru Dan Coriolan PNL DA
280. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
281. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
282. Solomon Adrian PSD DA
283. Stan Ioan PSD DA
284. Stan Ion PSD DA
285. Stanciu Anghel PSD Abținere
286. Stanciu Zisu PSD DA
287. Stancu Ionel Minoritati DA
288. Stativă Irinel Ioan PSD DA
289. Stănescu Alexandru PSD DA
290. Stănișoară Mihai PNL DA
291. Stoica Mihaela - DA
292. Stoica Ștefan-Bucur PDL Abținere
293. Stragea Sorin Constantin PSD DA
294. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
295. Stroe Radu PNL DA
296. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
297. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
298. Surdu Raluca PNL DA
299. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
300. Szabó Ödön UDMR Abținere
301. Șcheau Ion PSD DA
302. Șimon Gheorghe PSD DA
303. Șoptică Costel PNL DA
304. Șova Lucian PSD DA
305. Ștefan Viorel PSD DA
306. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
307. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
308. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
309. Tararache Mihai - DA
310. Tămâian Ioan PNL DA
311. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
312. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
313. Teju Sorin PNL DA
314. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
315. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
316. Tiuch Cătălin PSD DA
317. Tîlvăr Angel PSD DA
318. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
319. Traicu Rodin PSD DA
320. Tudorache Daniel PSD DA
321. Tudose Mihai PSD DA
322. Tușa Adriana Diana - DA
323. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
324. Udrea Elena Gabriela - DA
325. Udriște Gheorghe PDL Abținere
326. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
327. Uricec Eugen Constantin PSD DA
328. Ursărescu Dorinel PNL DA
329. Vainer Aurel Minoritati DA
330. Varga Lucia-Ana PNL DA
331. Varga Vasile PNL DA
332. Vasilică Radu Costin PSD DA
333. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
334. Vladu Iulian PDL NU
335. Vlase Petru Gabriel PSD DA
336. Vlădoiu Aurel PSD DA
337. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
338. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
339. Vreme Valerian - DA
340. Vulpescu Ioan PSD DA
341. Weber Mihai PSD DA
342. Zaharcu Neviser PSD DA
343. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
344. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
345. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
346. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 6:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro