Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2014 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 27 mai 2014, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 25/2014 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor: Libera circulație a cetățenilor Uniunii Europene și a familiilor acestora: cinci acțiuni pentru a produce rezultate notabile- COM ( 2013) 837
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:284 128 72 17 11 15 15 10 16
- voturi pentru (DA):281 127 72 17 11 14 15 10 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin - DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Calimente Mihăiță PNL DA
32. Caloianu Mario-Ernest ND DA
33. Calotă Florică Ică PNL DA
34. Canacheu Costică PDL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica PNL DA
38. Cernea Remus-Florinel - Abținere
39. Chebac Eugen PSD DA
40. Chiriță Dumitru PSD DA
41. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
42. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
43. Chițoiu Daniel PNL DA
44. Cioată Cezar ALDE DA
45. Ciobanu Gheorghe PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciuhodaru Tudor ND DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Cocei Erland PNL DA
52. Codîrlă Liviu PSD DA
53. Comșa Cornel-George - DA
54. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
55. Costin Gheorghe PNL DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Culețu Dănuț PDL DA
62. Cupă Ion PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae ND DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
82. Dumbrăvanu Paul PNL DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
85. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
86. Emacu Gheorghe PSD DA
87. Enache Marian PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Fejér László-Ődőn UDMR DA
90. Firczak Gheorghe Minoritati DA
91. Florea Damian ALDE DA
92. Fonta Nuțu PSD DA
93. Frăticiu Gheorghe PSD DA
94. Galan Constantin PNL DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Geantă Florian Daniel - DA
98. Gerea Andrei Dominic PNL DA
99. Gheorghe Florin - DA
100. Gheorghe Tinel PDL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Ghiveciu Marian PSD DA
103. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
104. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
105. Grama Horia PSD DA
106. Grecea Maria PNL DA
107. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
108. Gudu Vasile PDL DA
109. Gunia Dragoș-Ionel - DA
110. Guran Virgil PNL DA
111. Gurzău Adrian - DA
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
113. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
114. Holban Titi PSD DA
115. Horga Vasile PNL DA
116. Hrebenciuc Viorel PSD DA
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR -
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
137. Longher Ghervazen Minoritati DA
138. Lubanovici Mircea PDL DA
139. Lupu Mihai PNL DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolescu Oana Minoritati DA
142. Marcu Nicu PNL DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Markó Attila-Gabor UDMR DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
147. Máté András-Levente UDMR DA
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mazilu Constantin PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
153. Mihai Aurelian - DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Miron Tudor PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioalcă Ion PSD DA
161. Mocioi Niculina ND DA
162. Moisii Constantin PSD DA
163. Moldovan Ioan ALDE DA
164. Molnar Zsolt UDMR DA
165. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
166. Munteanu Ioan PSD DA
167. Murgu Neagu PSD DA
168. Nassar Rodica PSD DA
169. Nazare Alexandru PDL DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement - DA
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicolae Alexandri PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel - DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara ND DA
185. Niță Emil PSD DA
186. Nosa Iuliu PSD DA
187. Oajdea Daniel Vasile ND DA
188. Ochi Ion PSD DA
189. Orban Ludovic PNL DA
190. Oros Nechita-Adrian PNL DA
191. Palașcă Viorel PNL DA
192. Pambuccian Varujan Minoritati DA
193. Pardău Dumitru PNL DA
194. Păun Nicolae Minoritati DA
195. Pârgaru Ion PNL DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
207. Popescu Florin Aurelian - DA
208. Pușcaș Iacob PSD DA
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Constantin PSD DA
211. Rădulescu Romeo PDL DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL DA
213. Roman Cristian-Constantin PDL DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roman Ioan Sorin PSD DA
216. Roman Victor PSD DA
217. Roșca Lucreția PSD DA
218. Rotaru Răzvan ALDE DA
219. Sava Andrei-Valentin PSD DA
220. Săpunaru Nini PNL DA
221. Scutaru Adrian George PNL DA
222. Secară Florin Mihail - DA
223. Sefer Cristian-George ND DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Simedru Dan Coriolan PNL DA
226. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
227. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
228. Solomon Adrian PSD DA
229. Stan Ioan PSD DA
230. Stan Ion PSD DA
231. Stanciu Anghel PSD -
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Stănișoară Mihai PNL DA
234. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Radu PNL DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surdu Raluca PNL DA
240. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șcheau Ion PSD DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
249. Tararache Mihai - DA
250. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
251. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
252. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
253. Teju Sorin PNL DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tîlvăr Angel PSD DA
258. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
259. Tomac Eugen - DA
260. Traicu Rodin PSD DA
261. Tudorache Daniel PSD DA
262. Tudorie Violeta PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Udrea Elena Gabriela - DA
267. Udriște Gheorghe PDL DA
268. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
269. Uricec Eugen Constantin PSD DA
270. Ursărescu Dorinel PNL DA
271. Varga Lucia-Ana PNL DA
272. Varga Vasile PNL DA
273. Vasilică Radu Costin PSD DA
274. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
279. Vulpescu Ioan PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
282. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
283. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
284. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 mai 2019, 15:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro