Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.06.2014 > 12:56 Versiunea pentru printare
Marți, 3 iunie 2014, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 724/2011 pentru modificarea și completarea Legii nr.69/2000 privind educația fizică și sportul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:322 144 79 24 14 14 15 14 18
- voturi pentru (DA):313 144 75 23 14 14 14 12 17
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 1 - - - - -
- abțineri:4 - 1 - - - 1 1 1
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PDL DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin - DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PDL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PNL DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest ND DA
37. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chiriță Dumitru PSD DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel PNL DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana ND DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciuhodaru Tudor ND DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
59. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Culețu Dănuț PDL DA
68. Cupă Ion PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Diniță Ion ALDE DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL DA
82. Dolha Mircea PNL DA
83. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
89. Dumbrăvanu Paul PNL -
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica ND DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin PNL DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PNL DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel - DA
109. Gerea Andrei Dominic PNL DA
110. Gheorghe Florin - DA
111. Gheorghe Tinel PDL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
114. Ghiveciu Marian PSD DA
115. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
116. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
117. Grama Horia PSD DA
118. Grecea Maria PNL DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Gudu Vasile PDL DA
121. Gunia Dragoș-Ionel - DA
122. Guran Virgil PNL DA
123. Gurzău Adrian - DA
124. Gust Băloșin Florentin PSD DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Hrebenciuc Viorel PSD DA
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL DA
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ignat Miron Minoritati DA
137. Intotero Natalia-Elena PSD DA
138. Ionescu Aurelian ALDE DA
139. Ionescu George PDL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
142. Iriza Scarlat PSD DA
143. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
144. Itu Cornel PSD DA
145. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
146. Kerekes Károly UDMR DA
147. Kereskényi Gábor UDMR DA
148. Khraibani Camelia PSD DA
149. Korodi Attila UDMR DA
150. Laza-Matiuța Liviu PDL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL DA
153. Lupu Mihai PNL NU
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Marcoci Vlad PSD DA
157. Marcu Nicu PNL DA
158. Marcu Viorica PNL DA
159. Marian Ion Cristinel ND DA
160. Marin Gheorghe PSD DA
161. Markó Attila-Gabor UDMR DA
162. Marocico Ion Minoritati DA
163. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
164. Máté András-Levente UDMR DA
165. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
166. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
167. Melinte Ion PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
169. Mihai Aurelian - DA
170. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
172. Mincă Liliana ND DA
173. Mircovici Niculae Minoritati DA
174. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
175. Mitrea Manuela PSD DA
176. Mitrea Miron Tudor PSD DA
177. Mîrza Gavril PSD DA
178. Mocanu Adrian PSD DA
179. Mocanu Vasile PSD DA
180. Mocioalcă Ion PSD DA
181. Mocioi Niculina ND DA
182. Moisii Constantin PSD DA
183. Moldovan Ioan ALDE DA
184. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
185. Movilă Petru - DA
186. Muntean Mircia PSD DA
187. Munteanu Ioan PSD DA
188. Murgu Neagu PSD DA
189. Nassar Rodica PSD DA
190. Nazare Alexandru PDL DA
191. Neacșu Marian PSD DA
192. Necula Cosmin PSD DA
193. Negruț Cornelia ALDE -
194. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
195. Nichita Cristina PSD DA
196. Nicoară Romeo Florin PNL DA
197. Nicolae Florian PSD DA
198. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
199. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
200. Niculae Aurel - DA
201. Niculescu Dumitru ND DA
202. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
203. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
204. Nistor Laurențiu PSD DA
205. Nistor Marioara PSD DA
206. Niță Emil PSD DA
207. Nosa Iuliu PSD DA
208. Oajdea Daniel Vasile ND DA
209. Ochi Ion PSD DA
210. Oltean Ioan PDL DA
211. Orban Ludovic PNL Abținere
212. Oros Nechita-Adrian PNL DA
213. Palașcă Viorel PNL DA
214. Palăr Ionel PNL DA
215. Pambuccian Varujan Minoritati DA
216. Pardău Dumitru PNL DA
217. Paul Maria-Andreea PDL DA
218. Păun Nicolae Minoritati DA
219. Pârgaru Ion PNL DA
220. Peia Ninel PSD DA
221. Petrea Dorin Silviu PSD DA
222. Petrescu Petre PSD DA
223. Petric Octavian PSD DA
224. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
225. Pop Georgian PSD DA
226. Popa Octavian-Marius PNL DA
227. Popa Radu Mihai PSD DA
228. Popeangă Vasile PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian PDL DA
230. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
231. Popescu Florin Aurelian - DA
232. Potor Călin PSD DA
233. Preda Cezar-Florin PDL NU
234. Pușcaș Iacob PSD DA
235. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
236. Răducanu Ion PSD DA
237. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
238. Rădulescu Constantin PSD DA
239. Rățoi Neculai PSD DA
240. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
241. Reuer Elena-Ramona PNL DA
242. Rizea Cristian PSD DA
243. Roman Cristian-Constantin PDL DA
244. Roman Gheorghe PSD DA
245. Roman Petre PNL NU
246. Roșca Lucreția PSD DA
247. Rotaru Răzvan ALDE DA
248. Sava Andrei-Valentin PSD DA
249. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
250. Săpunaru Nini PNL DA
251. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
252. Scarlat George PNL DA
253. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL DA
254. Scutaru Adrian George PNL DA
255. Secară Florin Mihail - DA
256. Sefer Cristian-George ND DA
257. Seres Dénes UDMR DA
258. Simedru Dan Coriolan PNL DA
259. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
260. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
261. Solomon Adrian PSD DA
262. Stan Ioan PSD DA
263. Stan Ion PSD DA
264. Stanciu Anghel PSD DA
265. Stanciu Zisu PSD DA
266. Stancu Ionel Minoritati DA
267. Stănescu Alexandru PSD DA
268. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
269. Stoica Mihaela - Abținere
270. Stoica Ștefan-Bucur PDL DA
271. Stragea Sorin Constantin PSD DA
272. Stroe Radu PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
274. Surdu Raluca PNL DA
275. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
276. Szabó Ödön UDMR DA
277. Șcheau Ion PSD DA
278. Șimon Gheorghe PSD DA
279. Șoptică Costel PNL DA
280. Șova Lucian PSD DA
281. Ștefan Viorel PSD DA
282. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
283. Taloș Gheorghe-Mirel PNL DA
284. Tararache Mihai - DA
285. Tămâian Ioan PNL DA
286. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
287. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
288. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
289. Teju Sorin PNL DA
290. Teodorescu Cătălin-Florin PDL DA
291. Teodorescu Ioan Viorel PNL DA
292. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
293. Tiuch Cătălin PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Toader Mircea-Nicu PDL DA
296. Tocuț Dan-Laurențiu PNL DA
297. Traicu Rodin PSD DA
298. Tudorache Daniel PSD DA
299. Tudorie Violeta PSD DA
300. Tudose Mihai PSD DA
301. Tușa Adriana Diana - DA
302. Țigăeru Roșca Laurențiu PNL DA
303. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
304. Udriște Gheorghe PDL DA
305. Uricec Eugen Constantin PSD DA
306. Ursărescu Dorinel PNL DA
307. Vainer Aurel Minoritati DA
308. Varga Lucia-Ana PNL DA
309. Varga Vasile PNL DA
310. Vasilică Radu Costin PSD DA
311. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
312. Vladu Iulian PDL DA
313. Vlase Petru Gabriel PSD DA
314. Vlădoiu Aurel PSD DA
315. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
316. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
317. Vreme Valerian - DA
318. Vulpescu Ioan PSD DA
319. Weber Mihai PSD DA
320. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
321. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
322. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 10:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro