Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.09.2014 > 12:57 Versiunea pentru printare
Marți, 9 septembrie 2014, ora 12:57

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 612/2013 de modificare și completare a Legii nr.223 din 2007 privind Statutul personalului aeronautic civil navigant profesionist din aviația civilă din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:317 154 57 24 11 13 17 27 14
- voturi pentru (DA):281 152 48 3 11 13 16 26 12
- voturi împotrivă (NU):6 1 1 4 - - - - -
- abțineri:27 1 6 17 - - - 1 2
- nu au votat:3 - 2 - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL Abținere
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Anton Marin - DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PDL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PDL Abținere
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bănicioiu Nicolae PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta - DA
30. Boghicevici Claudia PDL Abținere
31. Bónis István UDMR DA
32. Bordeianu Dan PNL DA
33. Bot Octavian ALDE DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PDL Abținere
43. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cernea Remus-Florinel - DA
48. Chebac Eugen PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Chiriță Dumitru PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
52. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
53. Chițoiu Daniel ALDE DA
54. Cioată Cezar ALDE DA
55. Ciobanu Gheorghe PSD DA
56. Ciobanu Liliana ND DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
61. Ciuhodaru Tudor ND DA
62. Ciurariu Florin PNL DA
63. Cocei Erland PNL DA
64. Codîrlă Liviu PSD DA
65. Comșa Cornel-George - DA
66. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
67. Cosma Vlad-Alexandru PSD DA
68. Covaci Dorel PSD DA
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Crăciunescu Grigore PNL DA
71. Cristea Aurelia PSD DA
72. Cristea Victor PSD DA
73. Cristian Horia PNL DA
74. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
75. Culețu Dănuț PDL NU
76. Cupșa Ioan PNL DA
77. Daea Petre PSD DA
78. Dalca Ștefan-Petru ND DA
79. Dascălu Constantin PDL DA
80. Deaconu Mihai ND DA
81. Delureanu Virgil PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Diniță Ion ALDE DA
84. Dîrzu Ioan PSD DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL Abținere
88. Dolha Mircea PNL DA
89. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
90. Dolineaschi Andrei PSD DA
91. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
92. Dragomir Gheorghe PNL DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
97. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan - DA
101. Emacu Gheorghe PSD DA
102. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
103. Eparu Ion PSD DA
104. Erdei Dolóczki István UDMR DA
105. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
106. Firczak Gheorghe Minoritati -
107. Florea Damian ALDE DA
108. Florea Daniel PSD DA
109. Frăticiu Gheorghe PSD DA
110. Galan Constantin ALDE DA
111. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
113. Găină Mihăiță PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PDL Abținere
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Ghiveciu Marian PSD DA
119. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
120. Grama Horia PSD DA
121. Grecea Maria PNL Abținere
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Gudu Vasile PDL NU
124. Gunia Dragoș-Ionel - DA
125. Guran Virgil ALDE DA
126. Gurzău Adrian - DA
127. Gust Băloșin Florentin PSD DA
128. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
129. Harbuz Liviu PSD DA
130. Holban Titi PSD DA
131. Horga Vasile PNL DA
132. Hrebenciuc Viorel PSD DA
133. Hulea Ioan PSD DA
134. Iacob Ridzi Monica Maria ND DA
135. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
136. Iancu Iulian PSD DA
137. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ignat Miron Minoritati DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ionescu Aurelian ALDE DA
142. Ionescu George PDL Abținere
143. Iordache Florin PSD DA
144. Iriza Scarlat PSD DA
145. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
146. Itu Cornel PSD DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kereskényi Gábor UDMR DA
149. Khraibani Camelia PSD DA
150. Korodi Attila UDMR DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lubanovici Mircea PDL Abținere
153. Lupu Mihai PNL DA
154. Manda Iulian Claudiu PSD DA
155. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
156. Manolache Marius PSD DA
157. Manolescu Oana Minoritati DA
158. Marcoci Vlad PSD DA
159. Marcu Nicu ALDE DA
160. Marcu Viorica PNL DA
161. Marian Ion Cristinel ND DA
162. Marica Petru-Sorin PSD DA
163. Marin Gheorghe PSD DA
164. Marin Laura PSD DA
165. Markó Attila-Gabor UDMR DA
166. Marocico Ion Minoritati DA
167. Martin Eduard-Stelian PSD DA
168. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
169. Máté András-Levente UDMR DA
170. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
171. Melinte Ion PSD DA
172. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
173. Mihai Aurelian - DA
174. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
175. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
176. Militaru Lucian PDL Abținere
177. Mincă Liliana ND DA
178. Mircovici Niculae Minoritati DA
179. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
180. Mitrea Manuela PSD DA
181. Mitrea Miron Tudor PSD DA
182. Mîrza Gavril PSD DA
183. Mocanu Adrian PSD DA
184. Mocioalcă Ion PSD DA
185. Mocioi Niculina - Abținere
186. Moisii Constantin PSD DA
187. Moldovan Ioan ALDE DA
188. Moldovan Iosif UDMR DA
189. Molnar Zsolt UDMR DA
190. Motreanu Dan-Ștefan PNL -
191. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
192. Munteanu Ioan PSD DA
193. Murgu Neagu PSD DA
194. Nassar Rodica PSD DA
195. Nazare Alexandru PDL Abținere
196. Neacșu Marian PSD DA
197. Necula Cosmin PSD DA
198. Negruț Clement - DA
199. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
200. Nichita Cristina PSD DA
201. Nicoară Romeo Florin PNL DA
202. Nicolae Alexandri ALDE DA
203. Nicolae Florian PSD DA
204. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
205. Nicolicea Eugen PSD DA
206. Niculae Aurel PSD DA
207. Niculescu Dumitru ND DA
208. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
209. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
210. Nistor Laurențiu PSD DA
211. Nistor Marioara PSD DA
212. Niță Constantin PSD DA
213. Niță Emil PSD DA
214. Nosa Iuliu PSD DA
215. Ochi Ion PSD DA
216. Oros Nechita-Adrian PNL DA
217. Palașcă Viorel ALDE DA
218. Palăr Ionel PNL DA
219. Pambuccian Varujan Minoritati DA
220. Pană Adriana-Doina PSD DA
221. Pardău Dumitru PNL DA
222. Paul Maria-Andreea PDL Abținere
223. Păun Nicolae Minoritati DA
224. Pârgaru Ion ALDE DA
225. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
226. Peia Ninel PSD DA
227. Petrea Dorin Silviu PSD DA
228. Plumb Rovana PSD DA
229. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
230. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
231. Ponta Victor-Viorel PSD DA
232. Pop Georgian PSD DA
233. Popa Octavian-Marius PNL DA
234. Popescu Dan-Cristian PDL Abținere
235. Popescu Florin Aurelian - Abținere
236. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
237. Potor Călin PSD DA
238. Preda Cezar-Florin PDL DA
239. Pușcaș Iacob PSD DA
240. Raețchi Ovidiu Alexandru ALDE DA
241. Răducanu Ion PSD DA
242. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
243. Rădulescu Constantin PSD DA
244. Rădulescu Romeo PDL Abținere
245. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
246. Reuer Elena-Ramona PNL DA
247. Roman Cristian-Constantin PDL NU
248. Roman Gheorghe PSD DA
249. Roman Ioan Sorin PSD DA
250. Roman Victor PSD DA
251. Roșca Lucreția PSD DA
252. Rotaru Răzvan - DA
253. Săpunaru Nini PNL -
254. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
255. Scarlat George PNL Abținere
256. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL Abținere
257. Scutaru Adrian George PNL DA
258. Sefer Cristian-George ND DA
259. Seres Dénes UDMR DA
260. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
261. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
262. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
263. Solomon Adrian PSD DA
264. Stan Ioan PSD DA
265. Stan Ion PSD DA
266. Stanciu Zisu PSD DA
267. Stancu Ionel Minoritati DA
268. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
269. Stănescu Alexandru PSD DA
270. Stănișoară Mihai ALDE DA
271. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
272. Stragea Sorin Constantin PSD DA
273. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
274. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
275. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
276. Surdu Raluca PNL DA
277. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
278. Szabó Ödön UDMR DA
279. Șcheau Ion PSD DA
280. Șimon Gheorghe PSD DA
281. Șoptică Costel PNL DA
282. Șova Lucian PSD DA
283. Ștefan Viorel PSD DA
284. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
285. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
286. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
287. Tararache Mihai - DA
288. Tămâian Ioan PNL NU
289. Tănase Răzvan-Ionuț PSD DA
290. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
291. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
292. Teodorescu Cătălin-Florin PDL Abținere
293. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
294. Tîlvăr Angel PSD DA
295. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
296. Tudorache Daniel PSD DA
297. Tudorie Violeta PSD DA
298. Tudose Mihai PSD DA
299. Turcan Raluca PDL Abținere
300. Tușa Adriana Diana PDL DA
301. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
302. Urcan Ionaș-Florin PDL Abținere
303. Uricec Eugen Constantin PSD DA
304. Vainer Aurel Minoritati DA
305. Varga Lucia-Ana PNL DA
306. Varga Vasile PNL DA
307. Vasilică Radu Costin PSD NU
308. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
309. Vlase Petru Gabriel PSD DA
310. Vlădoiu Aurel PSD DA
311. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
312. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
313. Vulpescu Ioan PSD DA
314. Zaharcu Neviser PSD DA
315. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
316. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
317. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 16:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro