Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.11.2014 > 12:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 19 noiembrie 2014, ora 12:56

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 319/2014 pentru aprobarea Ordonantei de urgentă a Guvernului nr.24/2014 privind abrogarea alin.(9) al art.9 din Ordonanta de urgentă a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului national de dezvoltare locală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 147 58 29 13 11 11 27 14
- voturi pentru (DA):205 144 1 - 11 10 10 27 2
- voturi împotrivă (NU):95 - 55 28 2 - - - 10
- abțineri:9 2 2 1 - 1 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin - NU
8. Ardeleanu Sanda-Maria PDL NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PDL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel - DA
24. Blănariu Valentin ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PDL NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta - NU
29. Bónis István UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL NU
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL NU
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Canacheu Costică PDL NU
39. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
40. Călin Ion PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chiriță Dumitru PSD -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Chițoiu Daniel ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana ND DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
55. Ciuhodaru Tudor ND NU
56. Ciurariu Florin PNL NU
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Crăciunescu Grigore PNL NU
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Culețu Dănuț PDL NU
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PDL NU
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL NU
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrinescu Traian PNL NU
79. Dolha Mircea PNL NU
80. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
81. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
82. Dragomir Gheorghe PNL NU
83. Dragomir Maria ND DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul ALDE DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Fejér László-Ődőn UDMR DA
98. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Fonta Nuțu PSD DA
102. Frăticiu Gheorghe PSD DA
103. Galan Constantin ALDE DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PDL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL NU
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PDL NU
119. Guran Virgil ALDE DA
120. Gust Băloșin Florentin PSD DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL NU
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PDL NU
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL NU
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ignat Miron Minoritati DA
132. Intotero Natalia-Elena PSD DA
133. Ionescu Aurelian ALDE DA
134. Ionescu George PDL NU
135. Iordache Florin PSD DA
136. Iriza Scarlat PSD DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
142. Khraibani Camelia PSD DA
143. Laza-Matiuța Liviu PDL NU
144. Longher Ghervazen Minoritati DA
145. Lubanovici Mircea PDL NU
146. Man Mircea PDL NU
147. Manda Iulian Claudiu PSD DA
148. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Nicu ALDE DA
152. Marcu Viorica PNL NU
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marin Laura PSD DA
157. Markó Attila-Gabor UDMR DA
158. Marocico Ion Minoritati DA
159. Martin Eduard-Stelian PSD DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Melinte Ion PSD DA
164. Mihai Aurelian - NU
165. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Militaru Lucian PDL NU
168. Mincă Liliana ND NU
169. Mircovici Niculae Minoritati DA
170. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
171. Mitrea Miron Tudor PSD DA
172. Mocanu Adrian PSD DA
173. Mocanu Vasile PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PDL NU
176. Moisii Constantin PSD DA
177. Moldovan Ioan ALDE DA
178. Molnar Zsolt UDMR DA
179. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
180. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
181. Movilă Petru - DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PDL NU
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Negruț Clement - NU
188. Negruț Cornelia ALDE DA
189. Nichita Cristina PSD DA
190. Nicoară Romeo Florin PNL NU
191. Nicolae Alexandri ALDE DA
192. Nicolae Florian PSD DA
193. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
194. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
195. Niculae Aurel PSD DA
196. Niculescu Dumitru ND DA
197. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
198. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
199. Nistor Laurențiu PSD DA
200. Nistor Marioara PSD DA
201. Niță Emil PSD DA
202. Nosa Iuliu PSD DA
203. Oajdea Daniel Vasile ND DA
204. Ochi Ion PSD DA
205. Oltean Ioan PDL NU
206. Orban Ludovic PNL Abținere
207. Oros Nechita-Adrian PNL NU
208. Palașcă Viorel ALDE DA
209. Palăr Ionel PNL NU
210. Paleologu Theodor - NU
211. Pambuccian Varujan Minoritati DA
212. Pardău Dumitru PNL NU
213. Pârgaru Ion ALDE DA
214. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
215. Peia Ninel PSD DA
216. Petrea Dorin Silviu PSD DA
217. Petrescu Petre PSD DA
218. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
219. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
220. Pop Georgian PSD DA
221. Popa Octavian-Marius PNL NU
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popeangă Vasile PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PDL NU
225. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
226. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL NU
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo ALDE DA
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL NU
236. Roman Cristian-Constantin PDL NU
237. Roman Ioan Sorin PSD DA
238. Roman Petre PNL NU
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Rotaru Răzvan - NU
242. Sava Andrei-Valentin PSD DA
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL NU
244. Săpunaru Nini PNL NU
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL NU
247. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PDL NU
248. Secară Florin Mihail PSD DA
249. Sefer Cristian-George PSD DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
252. Simedru Dan Coriolan PNL NU
253. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
254. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
255. Stan Ion PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Alexandru PSD DA
258. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
259. Stoica Mihaela - NU
260. Stragea Sorin Constantin PSD DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
262. Stroe Radu ALDE DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
265. Surdu Raluca PNL NU
266. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
267. Șcheau Ion PDL NU
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL NU
270. Șova Lucian PSD DA
271. Ștefan Viorel PSD DA
272. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
274. Tabugan Ion PSD Abținere
275. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
276. Tănase Răzvan-Ionuț PSD Abținere
277. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
278. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
279. Teju Sorin ALDE DA
280. Teodorescu Cătălin-Florin PDL NU
281. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Tîlvăr Angel PSD DA
284. Toader Mircea-Nicu PDL NU
285. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
286. Tomac Eugen - NU
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Turcan Raluca PDL NU
291. Tușa Adriana Diana PDL NU
292. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
293. Urcan Ionaș-Florin PDL NU
294. Uricec Eugen Constantin PSD DA
295. Ursărescu Dorinel ALDE DA
296. Vainer Aurel Minoritati DA
297. Varga Lucia-Ana PNL NU
298. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
299. Vladu Iulian PDL Abținere
300. Vlase Petru Gabriel PSD DA
301. Vlădoiu Aurel PSD DA
302. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
303. Vreme Valerian - NU
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
310. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 11:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro