Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.12.2014 > 13:24 Versiunea pentru printare
Marți, 9 decembrie 2014, ora 13:24

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 721/2011 privind consacrarea zilei de 10 mai - Ziua Independenței ca zi de sărbătoare națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PDL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:282 142 43 25 11 12 14 27 8
- voturi pentru (DA):257 141 34 23 10 10 13 19 7
- voturi împotrivă (NU):15 - 5 1 1 - - 7 1
- abțineri:9 1 4 1 - 1 1 1 -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PDL DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Anghel Gabriela-Lola ND DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PDL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Balan Ioan PDL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin ND DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Boghicevici Claudia PDL DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE NU
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
44. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
45. Chițoiu Daniel ALDE DA
46. Cioată Cezar ALDE DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor ND NU
52. Cocei Erland PNL NU
53. Codîrlă Liviu PSD DA
54. Comșa Cornel-George - DA
55. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
56. Covaci Dorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Victor PSD DA
59. Cristian Horia PNL Abținere
60. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
61. Culețu Dănuț PDL Abținere
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL Abținere
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PDL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Maria ND DA
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul ALDE NU
86. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
87. Dumitru Ovidiu-Ioan - NU
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Florea Damian ALDE DA
93. Florea Daniel PSD DA
94. Fonta Nuțu PSD DA
95. Frăticiu Gheorghe PSD DA
96. Galan Constantin ALDE DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Geantă Florian Daniel - DA
100. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PDL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
111. Gudu Vasile PDL DA
112. Guran Virgil ALDE NU
113. Gust Băloșin Florentin PSD DA
114. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Iacob Ridzi Monica Maria PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PDL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PDL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat PSD DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR Abținere
133. Kerekes Károly UDMR -
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PDL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
141. Manolache Marius PSD DA
142. Manolescu Oana Minoritati DA
143. Marcoci Vlad PSD DA
144. Marcu Nicu ALDE DA
145. Marcu Viorica PNL DA
146. Marian Ion Cristinel ND DA
147. Marica Petru-Sorin PSD DA
148. Marin Gheorghe PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
155. Melinte Ion PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
159. Militaru Lucian PDL DA
160. Mincă Liliana ND DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mitrea Miron Tudor PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PDL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Moldovan Ioan ALDE DA
170. Moldovan Iosif UDMR DA
171. Molnar Zsolt UDMR DA
172. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PDL DA
177. Negruț Cornelia ALDE DA
178. Nichita Cristina PSD DA
179. Nicoară Romeo Florin PNL DA
180. Nicolae Florian PSD DA
181. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
182. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
183. Niculae Aurel PSD DA
184. Niculescu Dumitru ND DA
185. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
186. Nistor Laurențiu PSD DA
187. Nistor Marioara PSD DA
188. Niță Emil PSD DA
189. Nosa Iuliu PSD DA
190. Oajdea Daniel Vasile ND DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Oltean Ioan PDL DA
193. Oros Nechita-Adrian PNL DA
194. Palașcă Viorel ALDE NU
195. Paul Maria-Andreea PDL DA
196. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
197. Peia Ninel PSD DA
198. Petrea Dorin Silviu PSD DA
199. Petrescu Petre PSD DA
200. Petric Octavian PSD DA
201. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
202. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
203. Pop Georgian PSD DA
204. Popa Octavian-Marius PNL DA
205. Popeangă Vasile PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian PDL NU
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Popoviciu Alin Augustin Florin PDL DA
209. Potor Călin PSD DA
210. Pușcaș Iacob PSD DA
211. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
212. Răducanu Ion PSD DA
213. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo ALDE DA
216. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
217. Rizea Cristian PSD DA
218. Roman Cristian-Constantin PDL DA
219. Roman Gheorghe PSD DA
220. Rusu Valentin PNL NU
221. Sava Andrei-Valentin PSD DA
222. Sămărtinean Cornel-Mircea PDL DA
223. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
224. Scarlat George PNL DA
225. Secară Florin Mihail PSD DA
226. Sefer Cristian-George PSD DA
227. Seres Dénes UDMR DA
228. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
229. Simedru Dan Coriolan PNL DA
230. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
231. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
232. Solomon Adrian PSD DA
233. Stan Ioan PSD DA
234. Stanciu Anghel PSD DA
235. Stanciu Zisu PSD DA
236. Stancu Ionel Minoritati DA
237. Stănescu Alexandru PSD DA
238. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
239. Stragea Sorin Constantin PSD DA
240. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
241. Stroe Radu ALDE DA
242. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
243. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
244. Surdu Raluca PNL DA
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șcheau Ion PDL DA
247. Șimon Gheorghe PSD DA
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Tabugan Ion PSD DA
251. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE Abținere
252. Tararache Mihai - DA
253. Tămâian Ioan PNL DA
254. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teju Sorin ALDE NU
258. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
259. Tiuch Cătălin PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PDL DA
262. Tudorache Daniel PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Tușa Adriana Diana PDL DA
265. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
266. Urcan Ionaș-Florin PDL DA
267. Uricec Eugen Constantin PSD DA
268. Ursărescu Dorinel ALDE NU
269. Vainer Aurel Minoritati DA
270. Varga Lucia-Ana PNL DA
271. Varga Vasile PNL DA
272. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
273. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
274. Vladu Iulian PDL DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlădoiu Aurel PSD DA
277. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
278. Vreme Valerian - DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zaharcu Neviser PSD DA
281. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 octombrie 2019, 18:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro