Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2015 > 16:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 februarie 2015, ora 16:17

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 482/2014 pentru suspendarea aplicării dispozițiilor art.4 din Ordonanța Guvernului nr.41/1998 privind taxele în domeniul protecției proprietății industriale și regimul de utilizare a acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 142 86 10 4 14 18 12
- voturi pentru (DA):282 142 85 10 4 13 17 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Ciobanu Gheorghe PSD DA
48. Ciobanu Liliana - DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diniță Ion ALDE DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Doboș Anton PNL DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrinescu Traian PNL DA
77. Dolha Mircea PNL DA
78. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
79. Dolineaschi Andrei PSD DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Dumbrăvanu Paul - DA
86. Dumitru Georgică ALDE DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Emacu Gheorghe PSD DA
89. Enache Marian PSD DA
90. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Fonta Nuțu PSD DA
97. Frăticiu Gheorghe PSD DA
98. Galan Constantin ALDE DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kerekes Károly UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Lubanovici Mircea PNL DA
138. Lupu Mihai PNL DA
139. Manda Iulian Claudiu PSD DA
140. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
141. Manolache Marius PSD DA
142. Marcoci Vlad PSD DA
143. Marcu Viorica PNL DA
144. Marian Ion Cristinel ND DA
145. Marica Petru-Sorin PSD DA
146. Marin Gheorghe PSD DA
147. Marin Laura PSD DA
148. Marocico Ion Minoritati DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
151. Melinte Ion PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
153. Mihai Aurelian PNL DA
154. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
155. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
156. Militaru Lucian PNL DA
157. Mincă Liliana ND DA
158. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
159. Mîrza Gavril PSD DA
160. Mocanu Adrian PSD DA
161. Mocioalcă Ion PSD DA
162. Mocioi Niculina PNL DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru - DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Nazare Alexandru PNL DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement - DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL DA
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
179. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Orban Ludovic PNL DA
191. Oros Nechita-Adrian PNL DA
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL DA
194. Pambuccian Varujan Minoritati DA
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Pardău Dumitru PNL DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
204. Plumb Rovana PSD DA
205. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
206. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
207. Pop Georgian PSD DA
208. Popa Octavian-Marius PNL DA
209. Popa Radu Mihai - Abținere
210. Popeangă Vasile PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian PNL DA
212. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
213. Potor Călin PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo ALDE -
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Reuer Elena-Ramona PNL DA
223. Rizea Cristian PSD DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Rotaru Răzvan - DA
227. Săpunaru Nini PNL DA
228. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
229. Scarlat George PNL DA
230. Secară Florin Mihail PSD DA
231. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
232. Simedru Dan Coriolan PNL DA
233. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
234. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
235. Solomon Adrian PSD DA
236. Stan Ioan PSD DA
237. Stan Ion PSD DA
238. Stanciu Anghel PSD DA
239. Stanciu Zisu PSD DA
240. Stancu Ionel Minoritati DA
241. Stativă Irinel Ioan PSD DA
242. Stănescu Alexandru PSD DA
243. Stănișoară Mihai ALDE DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Radu PSD DA
246. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surdu Raluca PNL DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
250. Șcheau Ion PNL DA
251. Șimon Gheorghe PSD DA
252. Ștefan Viorel PSD DA
253. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai - DA
256. Tămâian Ioan PNL DA
257. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
261. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
262. Tiuch Cătălin PSD DA
263. Tîlvăr Angel PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL DA
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen - DA
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Tudose Mihai PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Udriște Gheorghe PNL DA
273. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
274. Uricec Eugen Constantin PSD DA
275. Varga Lucia-Ana PNL DA
276. Vasilică Radu Costin PSD DA
277. Vladu Iulian PNL DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlădoiu Aurel PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vreme Valerian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
286. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 4:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro