Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 575/2014 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.41/2014 privind înființarea Agenției pentru Finanțarea Investițiilor Rurale, prin reorganizarea Agenției de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 157 96 8 13 16 24 20
- voturi pentru (DA):224 155 3 7 13 15 24 7
- voturi împotrivă (NU):94 - 89 1 - - - 4
- abțineri:12 2 2 - - 1 - 7
- nu au votat:4 - 2 - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - NU
11. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Avram Marian PSD DA
16. Axente Ioan PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL NU
19. Baltă Mihai PSD DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
21. Bălan Ion PSD DA
22. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benga Ioan PSD DA
25. Berci Vasile PNL NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Bîrsășteanu Florică PSD DA
28. Blănariu Valentin - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
33. Bónis István UDMR DA
34. Borbély László UDMR DA
35. Bucur Constantin-Alin PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budurescu Daniel-Stamate PNL -
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Burlacu Ștefan ND DA
41. Calimente Mihăiță PNL DA
42. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Canacheu Costică PNL NU
45. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
49. Cernea Remus-Florinel - NU
50. Chebac Eugen PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chiriță Dumitru - -
53. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
54. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
55. Chițoiu Daniel ALDE DA
56. Cioată Cezar ALDE DA
57. Ciobanu Gheorghe PSD DA
58. Ciobanu Liliana - Abținere
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
63. Ciuhodaru Tudor ND NU
64. Ciurariu Florin PNL NU
65. Cocei Erland PNL NU
66. Codîrlă Liviu PSD DA
67. Comșa Cornel-George - Abținere
68. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
69. Costin Gheorghe PNL -
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
72. Crăciunescu Grigore PNL NU
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL NU
76. Culețu Dănuț PNL NU
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL NU
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PNL NU
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL NU
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL NU
90. Dobrinescu Traian PNL NU
91. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
94. Dragomir Gheorghe PNL NU
95. Dragomir Maria - DA
96. Dragomir Viorel Marian PSD DA
97. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
98. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
99. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
100. Dumbrăvanu Paul - Abținere
101. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
102. Dumitru Georgică ALDE DA
103. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
104. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
105. Dușa Mircea PSD DA
106. Emacu Gheorghe PSD DA
107. Enache Marian PSD DA
108. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
109. Eparu Ion PSD DA
110. Erdei Dolóczki István UDMR DA
111. Fejér László-Ődőn UDMR DA
112. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
113. Florea Damian ALDE DA
114. Florea Daniel PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin ALDE DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel - DA
121. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
123. Gheorghe Florin PSD DA
124. Gheorghe Tinel PNL NU
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria PNL NU
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PNL NU
134. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
135. Guran Virgil - Abținere
136. Gust Băloșin Florentin - Abținere
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
140. Horga Vasile PNL NU
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL NU
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PNL Abținere
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PNL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat - DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lupu Mihai PNL NU
166. Man Mircea PNL NU
167. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Viorica PNL NU
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marica Petru-Sorin PSD DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marin Laura PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL NU
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru - DA
197. Munteanu Ioan PSD DA
198. Murgu Neagu PSD DA
199. Nassar Rodica PSD DA
200. Nazare Alexandru PNL NU
201. Neacșu Marian PSD DA
202. Necula Cosmin PSD DA
203. Negruț Clement - NU
204. Negruț Cornelia ALDE DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL NU
207. Nicolae Alexandri PNL NU
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PSD DA
213. Niculescu Dumitru - DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PNL NU
224. Orban Ludovic PNL NU
225. Oros Nechita-Adrian PNL NU
226. Palașcă Viorel ALDE DA
227. Palăr Ionel PNL NU
228. Paleologu Theodor PNL NU
229. Pambuccian Varujan Minoritati DA
230. Pană Adriana-Doina PSD DA
231. Paul Maria-Andreea PNL DA
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion ALDE DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre - DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
239. Plumb Rovana PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
241. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
242. Ponta Victor-Viorel PSD DA
243. Pop Georgian PSD DA
244. Popa Octavian-Marius PNL NU
245. Popa Radu Mihai - NU
246. Popeangă Vasile PSD DA
247. Popescu Dan-Cristian PNL NU
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Potor Călin PSD DA
250. Preda Cezar-Florin PNL NU
251. Pușcaș Iacob PSD DA
252. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
253. Răducanu Ion PSD DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo ALDE DA
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL NU
260. Roman Cristian-Constantin PNL NU
261. Roman Gheorghe PSD DA
262. Roman Victor PSD DA
263. Roșca Lucreția PSD DA
264. Rotaru Răzvan - Abținere
265. Sava Andrei-Valentin PSD DA
266. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
267. Săpunaru Nini PNL NU
268. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
269. Scarlat George PNL NU
270. Secară Florin Mihail PSD Abținere
271. Sefer Cristian-George PSD DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
274. Simedru Dan Coriolan PNL NU
275. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
276. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
277. Solomon Adrian PSD DA
278. Stan Ioan PSD DA
279. Stan Ion PSD DA
280. Stanciu Zisu PSD DA
281. Stancu Ionel Minoritati DA
282. Stănescu Alexandru PSD DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
286. Stroe Radu PSD DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL NU
290. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
291. Șcheau Ion PNL NU
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL NU
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
297. Tabugan Ion PSD DA
298. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
299. Tararache Mihai - -
300. Tămâian Ioan PNL NU
301. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PNL NU
309. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PNL NU
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
317. Udriște Gheorghe PNL NU
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel ALDE DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Lucia-Ana PNL NU
322. Varga Vasile PNL NU
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PNL NU
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vreme Valerian PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
334. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 august 2020, 15:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro