Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 16/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.62/2014 pentru completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.146/2002 privind formarea și utilizarea resurselor derulate prin trezoreria statului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:338 160 96 8 13 16 25 20
- voturi pentru (DA):333 160 95 8 13 16 25 16
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anton Marin - DA
11. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
12. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
13. Arsene Ionel PSD DA
14. Avram Marian PSD DA
15. Axente Ioan PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Baltă Mihai PSD DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
20. Bălan Ion PSD DA
21. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Benga Ioan PSD DA
24. Berci Vasile PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Bîrsășteanu Florică PSD DA
27. Blănariu Valentin - DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
32. Bónis István UDMR DA
33. Borbély László UDMR DA
34. Bucur Constantin-Alin PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Burlacu Ștefan ND DA
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Canacheu Costică PNL DA
44. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cernea Remus-Florinel - DA
49. Chebac Eugen PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chiriță Dumitru - -
52. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
53. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
54. Chițoiu Daniel ALDE DA
55. Cioată Cezar ALDE DA
56. Ciobanu Gheorghe PSD DA
57. Ciobanu Liliana - DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
62. Ciuhodaru Tudor ND DA
63. Ciurariu Florin PNL DA
64. Cocei Erland PNL DA
65. Codîrlă Liviu PSD DA
66. Comșa Cornel-George - Abținere
67. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
68. Constantin Daniel ALDE DA
69. Costin Gheorghe PNL DA
70. Covaci Dorel PSD DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Crăciunescu Grigore PNL DA
73. Cristea Aurelia PSD DA
74. Cristea Victor PSD DA
75. Cristian Horia PNL NU
76. Culețu Dănuț PNL DA
77. Cupă Ion ALDE DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Daea Petre PSD DA
80. Dalca Ștefan-Petru ND DA
81. Dascălu Constantin PNL DA
82. Delureanu Virgil PSD DA
83. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
84. Dima Toader PSD DA
85. Diniță Ion ALDE DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Doboș Anton PNL DA
88. Dobre Mircea-Titus PSD DA
89. Dobre Victor Paul PNL DA
90. Dobrinescu Traian PNL DA
91. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
92. Dolineaschi Andrei PSD DA
93. Dragomir Gheorghe PNL DA
94. Dragomir Maria - DA
95. Dragomir Viorel Marian PSD DA
96. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
97. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
98. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
99. Dumbrăvanu Paul - DA
100. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
101. Dumitru Georgică ALDE DA
102. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
103. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
104. Dușa Mircea PSD DA
105. Emacu Gheorghe PSD DA
106. Enache Marian PSD DA
107. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
108. Eparu Ion PSD DA
109. Erdei Dolóczki István UDMR DA
110. Fejér László-Ődőn UDMR DA
111. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
112. Florea Damian ALDE DA
113. Florea Daniel PSD DA
114. Fonta Nuțu PSD DA
115. Frăticiu Gheorghe PSD DA
116. Galan Constantin ALDE DA
117. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
119. Găină Mihăiță PSD DA
120. Geantă Florian Daniel - DA
121. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
122. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
123. Gheorghe Florin PSD DA
124. Gheorghe Tinel PNL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
126. Ghiveciu Marian PSD DA
127. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
128. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
130. Grama Horia PSD DA
131. Grecea Maria PNL DA
132. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
133. Gudu Vasile PNL DA
134. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
135. Guran Virgil - DA
136. Gust Băloșin Florentin - Abținere
137. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
138. Harbuz Liviu PSD DA
139. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
140. Holban Titi PSD DA
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL DA
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PNL DA
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PNL DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat - DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lupu Mihai PNL DA
166. Man Mircea PNL DA
167. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Viorica PNL DA
172. Marian Ion Cristinel ND DA
173. Marica Petru-Sorin PSD DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marin Laura PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL DA
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND DA
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL DA
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - DA
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PNL DA
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - DA
205. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
206. Nichita Cristina PSD DA
207. Nicoară Romeo Florin PNL DA
208. Nicolae Alexandri PNL DA
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
212. Nicolicea Eugen PSD DA
213. Niculae Aurel PSD DA
214. Niculescu Dumitru - DA
215. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
216. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
217. Nistor Laurențiu PSD DA
218. Nistor Marioara PSD DA
219. Niță Constantin PSD DA
220. Niță Emil PSD DA
221. Nosa Iuliu PSD DA
222. Oajdea Daniel Vasile ND DA
223. Ochi Ion PSD DA
224. Oltean Ioan PNL DA
225. Orban Ludovic PNL DA
226. Oros Nechita-Adrian PNL DA
227. Palașcă Viorel ALDE DA
228. Palăr Ionel PNL DA
229. Paleologu Theodor PNL DA
230. Pambuccian Varujan Minoritati DA
231. Pană Adriana-Doina PSD DA
232. Pardău Dumitru PNL DA
233. Paul Maria-Andreea PNL DA
234. Păun Nicolae Minoritati DA
235. Pârgaru Ion ALDE DA
236. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
237. Petrea Dorin Silviu PSD DA
238. Petrescu Petre - Abținere
239. Petric Octavian PSD DA
240. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
241. Plumb Rovana PSD DA
242. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
243. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
244. Ponta Victor-Viorel PSD DA
245. Pop Georgian PSD DA
246. Popa Octavian-Marius PNL DA
247. Popa Radu Mihai - DA
248. Popeangă Vasile PSD DA
249. Popescu Dan-Cristian PNL DA
250. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
251. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
252. Potor Călin PSD DA
253. Preda Cezar-Florin PNL DA
254. Pușcaș Iacob PSD DA
255. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
256. Răducanu Ion PSD DA
257. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
258. Rădulescu Constantin PSD DA
259. Rădulescu Romeo ALDE DA
260. Rățoi Neculai PSD DA
261. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
262. Reuer Elena-Ramona PNL DA
263. Rizea Cristian PSD DA
264. Roman Cristian-Constantin PNL DA
265. Roman Gheorghe PSD DA
266. Roman Victor PSD DA
267. Rotaru Răzvan - DA
268. Sava Andrei-Valentin PSD DA
269. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
270. Săpunaru Nini PNL DA
271. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
272. Scarlat George PNL DA
273. Secară Florin Mihail PSD DA
274. Sefer Cristian-George PSD DA
275. Seres Dénes UDMR DA
276. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
277. Simedru Dan Coriolan PNL DA
278. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
279. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
280. Solomon Adrian PSD DA
281. Stan Ioan PSD DA
282. Stan Ion PSD DA
283. Stanciu Zisu PSD DA
284. Stancu Ionel Minoritati DA
285. Stănescu Alexandru PSD DA
286. Stănișoară Mihai ALDE DA
287. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
288. Stragea Sorin Constantin PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
290. Stroe Radu PSD DA
291. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
292. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
293. Surdu Raluca PNL DA
294. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
295. Șcheau Ion PNL DA
296. Șimon Gheorghe PSD DA
297. Șoptică Costel PNL DA
298. Șova Lucian PSD DA
299. Ștefan Viorel PSD DA
300. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
301. Tabugan Ion PSD DA
302. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
303. Tararache Mihai - DA
304. Tămâian Ioan PNL DA
305. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
306. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
307. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
308. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
309. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
310. Tiuch Cătălin PSD DA
311. Tîlvăr Angel PSD DA
312. Toader Mircea-Nicu PNL DA
313. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
314. Traicu Rodin PSD DA
315. Tudorache Daniel PSD DA
316. Tudorie Violeta PSD DA
317. Tudose Mihai PSD DA
318. Turcan Raluca PNL DA
319. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
320. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
321. Udriște Gheorghe PNL DA
322. Uricec Eugen Constantin PSD DA
323. Ursărescu Dorinel ALDE DA
324. Vainer Aurel Minoritati DA
325. Varga Lucia-Ana PNL DA
326. Varga Vasile PNL DA
327. Vasilică Radu Costin PSD DA
328. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
329. Vladu Iulian PNL DA
330. Vlădoiu Aurel PSD DA
331. Vreme Valerian PSD DA
332. Vulpescu Ioan PSD DA
333. Weber Mihai PSD DA
334. Zaharcu Neviser PSD DA
335. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
336. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
337. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
338. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 11:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro