Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 24/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.73/2014 pentru aprobarea unor măsuri derogatorii de la dispozițiile Legii nr.500/2002 privind finanțele publice și ale Legii responsabilității fiscal-bugetare nr.69/2010
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:336 160 95 8 12 16 25 20
- voturi pentru (DA):219 158 2 5 12 12 25 5
- voturi împotrivă (NU):105 1 93 2 - - - 9
- abțineri:10 1 - - - 3 - 6
- nu au votat:2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Almăjanu Marin PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin - DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL NU
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL NU
42. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - NU
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriță Dumitru - DA
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - Abținere
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
59. Ciuhodaru Tudor ND NU
60. Ciurariu Florin PNL NU
61. Cocei Erland PNL NU
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - NU
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD NU
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL NU
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
69. Crăciunescu Grigore PNL NU
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL NU
73. Culețu Dănuț PNL NU
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PNL NU
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD DA
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL NU
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL NU
88. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
91. Dragomir Gheorghe PNL NU
92. Dragomir Maria - Abținere
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul - Abținere
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
102. Dușa Mircea PSD DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - NU
119. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
121. Gheorghe Florin PSD DA
122. Gheorghe Tinel PNL NU
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL NU
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Gudu Vasile PNL NU
132. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
133. Guran Virgil - Abținere
134. Gurzău Adrian - NU
135. Gust Băloșin Florentin - Abținere
136. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
137. Harbuz Liviu PSD DA
138. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
139. Holban Titi PSD DA
140. Horga Vasile PNL NU
141. Hulea Ioan PSD DA
142. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
143. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
144. Iancu Iulian PSD DA
145. Iane Daniel PNL NU
146. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
147. Ibram Iusein Minoritati DA
148. Ignat Miron Minoritati DA
149. Iliuță Vasile PNL NU
150. Intotero Natalia-Elena PSD DA
151. Ionescu Aurelian ALDE DA
152. Ionescu George PNL NU
153. Iordache Florin PSD DA
154. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
155. Iriza Scarlat - DA
156. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
157. Itu Cornel PSD DA
158. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
159. Kerekes Károly UDMR DA
160. Kereskényi Gábor UDMR DA
161. Khraibani Camelia PSD DA
162. Korodi Attila UDMR DA
163. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
164. Longher Ghervazen Minoritati DA
165. Lupu Mihai PNL NU
166. Man Mircea PNL NU
167. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
168. Manolache Marius PSD DA
169. Manolescu Oana Minoritati DA
170. Marcoci Vlad PSD DA
171. Marcu Viorica PNL NU
172. Marian Ion Cristinel ND -
173. Marica Petru-Sorin PSD DA
174. Marin Gheorghe PSD DA
175. Marin Laura PSD DA
176. Marocico Ion Minoritati DA
177. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
178. Máté András-Levente UDMR DA
179. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
180. Mazilu Constantin PSD DA
181. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
182. Melinte Ion PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
184. Mihai Aurelian PNL NU
185. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
186. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
187. Mincă Liliana ND NU
188. Mircovici Niculae Minoritati DA
189. Mîrza Gavril PSD DA
190. Mocanu Adrian PSD DA
191. Mocioi Niculina PNL NU
192. Moisii Constantin PSD DA
193. Moldovan Ioan ALDE DA
194. Molnar Zsolt UDMR DA
195. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
196. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
197. Movilă Petru - NU
198. Munteanu Ioan PSD DA
199. Murgu Neagu PSD DA
200. Nassar Rodica PSD DA
201. Nazare Alexandru PNL NU
202. Neacșu Marian PSD DA
203. Necula Cosmin PSD DA
204. Negruț Clement - NU
205. Negruț Cornelia ALDE DA
206. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
207. Nichita Cristina PSD DA
208. Nicoară Romeo Florin PNL NU
209. Nicolae Florian PSD DA
210. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
211. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL NU
212. Niculae Aurel PSD DA
213. Niculescu Dumitru - DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Niță Emil PSD DA
220. Nosa Iuliu PSD DA
221. Oajdea Daniel Vasile ND DA
222. Ochi Ion PSD DA
223. Oltean Ioan PNL NU
224. Orban Ludovic PNL NU
225. Oros Nechita-Adrian PNL NU
226. Palașcă Viorel ALDE DA
227. Paleologu Theodor PNL NU
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Pardău Dumitru PNL NU
231. Paul Maria-Andreea PNL NU
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion ALDE DA
234. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
235. Petrea Dorin Silviu PSD DA
236. Petrescu Petre - DA
237. Petric Octavian PSD DA
238. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
239. Plumb Rovana PSD DA
240. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
241. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
242. Ponta Victor-Viorel PSD DA
243. Pop Georgian PSD DA
244. Popa Octavian-Marius PNL NU
245. Popa Radu Mihai - NU
246. Popeangă Vasile PSD DA
247. Popescu Dan-Cristian PNL NU
248. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
249. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
250. Potor Călin PSD DA
251. Preda Cezar-Florin PNL NU
252. Pușcaș Iacob PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
254. Răducanu Ion PSD DA
255. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
256. Rădulescu Constantin PSD DA
257. Rădulescu Romeo ALDE DA
258. Rățoi Neculai PSD DA
259. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
260. Reuer Elena-Ramona PNL NU
261. Rizea Cristian PSD DA
262. Roman Cristian-Constantin PNL DA
263. Roman Gheorghe PSD DA
264. Roman Victor PSD DA
265. Roșca Lucreția PSD DA
266. Rotaru Răzvan - NU
267. Sava Andrei-Valentin PSD DA
268. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
269. Săpunaru Nini PNL NU
270. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
271. Secară Florin Mihail PSD Abținere
272. Sefer Cristian-George PSD DA
273. Seres Dénes UDMR DA
274. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
275. Simedru Dan Coriolan PNL NU
276. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
277. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
278. Solomon Adrian PSD DA
279. Stan Ioan PSD DA
280. Stan Ion PSD DA
281. Stanciu Zisu PSD DA
282. Stancu Ionel Minoritati Abținere
283. Stănescu Alexandru PSD DA
284. Stănișoară Mihai ALDE DA
285. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
286. Stragea Sorin Constantin PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
288. Stroe Radu PSD DA
289. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
290. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
291. Surdu Raluca PNL NU
292. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
293. Șcheau Ion PNL NU
294. Șimon Gheorghe PSD DA
295. Șoptică Costel PNL NU
296. Șova Lucian PSD DA
297. Ștefan Viorel PSD DA
298. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
299. Tabugan Ion PSD DA
300. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
301. Tararache Mihai - NU
302. Tămâian Ioan PNL NU
303. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
304. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
305. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
306. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
307. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
308. Tiuch Cătălin PSD DA
309. Tîlvăr Angel PSD DA
310. Toader Mircea-Nicu PNL NU
311. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
312. Traicu Rodin PSD DA
313. Tudorache Daniel PSD DA
314. Tudorie Violeta PSD DA
315. Tudose Mihai PSD DA
316. Turcan Raluca PNL NU
317. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
318. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
319. Udriște Gheorghe PNL NU
320. Uricec Eugen Constantin PSD DA
321. Ursărescu Dorinel ALDE DA
322. Vainer Aurel Minoritati DA
323. Varga Lucia-Ana PNL NU
324. Varga Vasile PNL NU
325. Vasilică Radu Costin PSD DA
326. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
327. Vladu Iulian PNL NU
328. Vlădoiu Aurel PSD DA
329. Vreme Valerian PSD DA
330. Vulpescu Ioan PSD DA
331. Weber Mihai PSD DA
332. Zaharcu Neviser PSD DA
333. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
334. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
336. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 20:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro