Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2015 > 16:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 februarie 2015, ora 16:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 1/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.94/2014 privind modificarea și completarea Legii educației naționale nr.1/2011, precum și modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.75/2005 privind asigurarea calității educației
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 158 95 8 13 16 25 19
- voturi pentru (DA):311 156 78 7 13 16 25 16
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - -
- abțineri:19 1 15 1 - - - 2
- nu au votat:2 1 - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Almăjanu Marin PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Antal István UDMR DA
10. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
11. Ardeleanu Sanda-Maria PNL Abținere
12. Arsene Ionel PSD DA
13. Avram Marian PSD Abținere
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Berci Vasile PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîrsășteanu Florică PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Bónis István UDMR DA
31. Borbély László UDMR DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL DA
42. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cernea Remus-Florinel - DA
46. Chebac Eugen PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Chiriță Dumitru - -
49. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
50. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
51. Chițoiu Daniel ALDE DA
52. Cioată Cezar ALDE DA
53. Ciobanu Gheorghe PSD DA
54. Ciobanu Liliana - DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
59. Ciuhodaru Tudor ND Abținere
60. Ciurariu Florin PNL DA
61. Cocei Erland PNL DA
62. Codîrlă Liviu PSD DA
63. Comșa Cornel-George - DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL Abținere
73. Culețu Dănuț PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PNL DA
79. Delureanu Virgil PSD DA
80. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
81. Dima Toader PSD -
82. Diniță Ion ALDE DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Doboș Anton PNL DA
85. Dobre Mircea-Titus PSD DA
86. Dobre Victor Paul PNL DA
87. Dobrinescu Traian PNL DA
88. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
89. Dolineaschi Andrei PSD DA
90. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria - DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul - DA
98. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
99. Dumitru Georgică ALDE DA
100. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
101. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
102. Dușa Mircea PSD DA
103. Emacu Gheorghe PSD DA
104. Enache Marian PSD DA
105. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
106. Eparu Ion PSD DA
107. Erdei Dolóczki István UDMR DA
108. Fejér László-Ődőn UDMR DA
109. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel - DA
119. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
120. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
121. Gheorghe Florin PSD DA
122. Gheorghe Tinel PNL Abținere
123. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
124. Ghiveciu Marian PSD DA
125. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
126. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania PNL Abținere
128. Grama Horia PSD DA
129. Grecea Maria PNL DA
130. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
131. Gudu Vasile PNL DA
132. Guran Virgil - DA
133. Gurzău Adrian - DA
134. Gust Băloșin Florentin - Abținere
135. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
136. Harbuz Liviu PSD DA
137. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
138. Holban Titi PSD DA
139. Horga Vasile PNL DA
140. Hulea Ioan PSD DA
141. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
142. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
143. Iancu Iulian PSD DA
144. Iane Daniel PNL DA
145. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
146. Ibram Iusein Minoritati DA
147. Ignat Miron Minoritati DA
148. Iliuță Vasile PNL Abținere
149. Intotero Natalia-Elena PSD DA
150. Ionescu Aurelian ALDE DA
151. Ionescu George PNL DA
152. Iordache Florin PSD DA
153. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
154. Iriza Scarlat - DA
155. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
156. Itu Cornel PSD DA
157. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
158. Kerekes Károly UDMR DA
159. Kereskényi Gábor UDMR DA
160. Khraibani Camelia PSD DA
161. Korodi Attila UDMR DA
162. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
163. Longher Ghervazen Minoritati DA
164. Lupu Mihai PNL DA
165. Man Mircea PNL DA
166. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
167. Manolache Marius PSD DA
168. Manolescu Oana Minoritati DA
169. Marcoci Vlad PSD DA
170. Marcu Viorica PNL DA
171. Marian Ion Cristinel ND DA
172. Marica Petru-Sorin PSD DA
173. Marin Gheorghe PSD DA
174. Marin Laura PSD DA
175. Marocico Ion Minoritati DA
176. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
177. Máté András-Levente UDMR DA
178. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
179. Mazilu Constantin PSD DA
180. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
181. Melinte Ion PSD DA
182. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
183. Mihai Aurelian PNL DA
184. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
185. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
186. Mincă Liliana ND DA
187. Mircovici Niculae Minoritati DA
188. Mîrza Gavril PSD DA
189. Mocanu Adrian PSD DA
190. Mocioi Niculina PNL DA
191. Moisii Constantin PSD DA
192. Moldovan Ioan ALDE DA
193. Molnar Zsolt UDMR DA
194. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
195. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
196. Movilă Petru - DA
197. Murgu Neagu PSD DA
198. Nassar Rodica PSD DA
199. Nazare Alexandru PNL DA
200. Neacșu Marian PSD DA
201. Necula Cosmin PSD DA
202. Negruț Clement - DA
203. Negruț Cornelia ALDE DA
204. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
205. Nichita Cristina PSD DA
206. Nicoară Romeo Florin PNL DA
207. Nicolae Alexandri PNL DA
208. Nicolae Florian PSD DA
209. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
210. Nicolescu Theodor-Cătălin PNL DA
211. Nicolicea Eugen PSD DA
212. Niculae Aurel PSD DA
213. Niculescu Dumitru - DA
214. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
215. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
216. Nistor Laurențiu PSD DA
217. Nistor Marioara PSD DA
218. Niță Constantin PSD DA
219. Nosa Iuliu PSD DA
220. Oajdea Daniel Vasile ND DA
221. Ochi Ion PSD DA
222. Oltean Ioan PNL NU
223. Orban Ludovic PNL DA
224. Oros Nechita-Adrian PNL DA
225. Palașcă Viorel ALDE DA
226. Palăr Ionel PNL DA
227. Paleologu Theodor PNL DA
228. Pambuccian Varujan Minoritati DA
229. Pană Adriana-Doina PSD DA
230. Pardău Dumitru PNL Abținere
231. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
232. Păun Nicolae Minoritati DA
233. Pârgaru Ion ALDE DA
234. Petrea Dorin Silviu PSD DA
235. Petrescu Petre - DA
236. Petric Octavian PSD DA
237. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
238. Plumb Rovana PSD DA
239. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
240. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
241. Ponta Victor-Viorel PSD DA
242. Pop Georgian PSD DA
243. Popa Octavian-Marius PNL DA
244. Popa Radu Mihai - Abținere
245. Popeangă Vasile PSD DA
246. Popescu Dan-Cristian PNL DA
247. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
248. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
249. Potor Călin PSD DA
250. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
251. Pușcaș Iacob PSD DA
252. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
253. Răducanu Ion PSD DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
255. Rădulescu Constantin PSD DA
256. Rădulescu Romeo ALDE DA
257. Rățoi Neculai PSD DA
258. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
259. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
260. Rizea Cristian PSD DA
261. Roman Cristian-Constantin PNL DA
262. Roman Gheorghe PSD DA
263. Roman Victor PSD DA
264. Roșca Lucreția PSD DA
265. Rotaru Răzvan - DA
266. Sava Andrei-Valentin PSD DA
267. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
268. Săpunaru Nini PNL DA
269. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
270. Secară Florin Mihail PSD DA
271. Sefer Cristian-George PSD DA
272. Seres Dénes UDMR DA
273. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
274. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
275. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
276. Solomon Adrian PSD DA
277. Stan Ioan PSD DA
278. Stanciu Zisu PSD DA
279. Stancu Ionel Minoritati DA
280. Stativă Irinel Ioan PSD DA
281. Stănescu Alexandru PSD DA
282. Stănișoară Mihai ALDE DA
283. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
284. Stragea Sorin Constantin PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
286. Stroe Radu PSD DA
287. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
289. Surdu Raluca PNL DA
290. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
291. Șcheau Ion PNL DA
292. Șimon Gheorghe PSD DA
293. Șoptică Costel PNL DA
294. Șova Lucian PSD DA
295. Ștefan Viorel PSD DA
296. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
297. Tabugan Ion PSD DA
298. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
299. Tararache Mihai - DA
300. Tămâian Ioan PNL DA
301. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
302. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
303. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
304. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
305. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
306. Tiuch Cătălin PSD DA
307. Tîlvăr Angel PSD DA
308. Toader Mircea-Nicu PNL DA
309. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
310. Traicu Rodin PSD DA
311. Tudorache Daniel PSD DA
312. Tudorie Violeta PSD DA
313. Tudose Mihai PSD DA
314. Turcan Raluca PNL Abținere
315. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
316. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
317. Udriște Gheorghe PNL DA
318. Uricec Eugen Constantin PSD DA
319. Ursărescu Dorinel ALDE DA
320. Vainer Aurel Minoritati DA
321. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
322. Varga Vasile PNL DA
323. Vasilică Radu Costin PSD DA
324. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
325. Vladu Iulian PNL Abținere
326. Vlădoiu Aurel PSD DA
327. Vreme Valerian PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 octombrie 2019, 3:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro