Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.03.2015 > 16:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 martie 2015, ora 16:12

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 22/2015 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:230 119 61 5 10 10 15 10
- voturi pentru (DA):207 110 56 5 9 10 10 7
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:21 8 4 - 1 - 5 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL -
12. Baltă Mihai PSD -
13. Benga Ioan PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD -
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Calimente Mihăiță PNL DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - DA
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Chiriță Dumitru - -
38. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
39. Chițoiu Daniel ALDE DA
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Gheorghe PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE -
45. Ciuhodaru Tudor ND DA
46. Cocei Erland PNL DA
47. Codîrlă Liviu PSD DA
48. Comșa Cornel-George - -
49. Cristian Horia PNL DA
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion ALDE -
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD DA
54. Dalca Ștefan-Petru ND DA
55. Delureanu Virgil PSD DA
56. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
57. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
58. Dima Toader PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD DA
61. Dolineaschi Andrei PSD DA
62. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Dragomir Maria - DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD -
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
68. Dumbrăvanu Paul - DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
71. Enache Marian PSD DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Fejér László-Ődőn UDMR DA
74. Fonta Nuțu PSD DA
75. Frăticiu Gheorghe PSD DA
76. Galan Constantin ALDE DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Găină Mihăiță PSD DA
79. Georgescu Laura PSD DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghe Florin PSD DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Ghiveciu Marian PSD Abținere
85. Gliga Vasile Ghiorghe PSD -
86. Grama Horia PSD DA
87. Grecea Maria PNL -
88. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
91. Guran Virgil - DA
92. Harbuz Liviu PSD DA
93. Holban Titi PSD DA
94. Hulea Ioan PSD DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iane Daniel PNL DA
99. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu Aurelian ALDE -
103. Ionescu George PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
106. Iriza Scarlat - DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Kerekes Károly UDMR DA
109. Kereskényi Gábor UDMR DA
110. Khraibani Camelia PSD DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Longher Ghervazen Minoritati DA
113. Lubanovici Mircea PNL DA
114. Lupu Mihai PNL DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marian Ion Cristinel ND DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Marin Gheorghe PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
123. Melinte Ion PSD DA
124. Mihai Aurelian PNL DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mincă Liliana ND DA
128. Mîrza Gavril PSD DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mocioi Niculina PNL DA
131. Moisii Constantin PSD DA
132. Moldovan Iosif UDMR -
133. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
134. Muntean Mircia PSD DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nassar Rodica PSD DA
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Necula Cosmin PSD -
139. Nicolae Florian PSD DA
140. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
141. Niculae Aurel PSD DA
142. Niculescu Dumitru - -
143. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Nistor Marioara PSD DA
146. Niță Emil PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Ochi Ion PSD DA
149. Orban Ludovic PNL DA
150. Palașcă Viorel ALDE DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Păun Nicolae Minoritati DA
154. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
155. Peia Ninel PSD DA
156. Petrea Dorin Silviu PSD -
157. Petric Octavian PSD DA
158. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
159. Pocora Cristina-Ancuța PNL -
160. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
161. Popa Octavian-Marius PNL DA
162. Popescu Dan-Cristian PNL DA
163. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
164. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
165. Potor Călin PSD DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Pușcaș Iacob PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Constantin PSD DA
171. Rădulescu Romeo ALDE DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Rizea Cristian PSD DA
174. Roman Cristian-Constantin PNL DA
175. Roman Gheorghe PSD DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rusu Valentin PNL DA
179. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
180. Săpunaru Nini PNL DA
181. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
182. Scarlat George PNL DA
183. Secară Florin Mihail PNL DA
184. Seres Dénes UDMR DA
185. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
186. Smarandache Miron Alexandru PSD -
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Stan Ioan PSD DA
189. Stanciu Anghel PSD DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
193. Stragea Sorin Constantin PSD DA
194. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
195. Surdu Raluca PNL DA
196. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
197. Șoptică Costel PNL DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tabugan Ion PSD DA
202. Taloș Mirel ALDE -
203. Tararache Mihai PNL DA
204. Tămâian Ioan PNL DA
205. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
206. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
207. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
208. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
209. Tiuch Cătălin PSD DA
210. Toader Mircea-Nicu PNL DA
211. Tomac Eugen - DA
212. Tudorie Violeta PSD -
213. Tușa Adriana Diana PNL -
214. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
215. Udriște Gheorghe PNL DA
216. Uricec Eugen Constantin PSD DA
217. Ursărescu Dorinel ALDE -
218. Varga Lucia-Ana PNL DA
219. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
220. Vladu Iulian PNL DA
221. Vlădoiu Aurel PSD DA
222. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
224. Vreme Valerian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zaharcu Neviser PSD DA
227. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
228. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
230. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 26 noiembrie 2022, 14:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro