Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.03.2015 > 16:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 martie 2015, ora 16:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 200/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:288 142 80 9 12 10 21 14
- voturi pentru (DA):197 140 2 8 10 10 20 7
- voturi împotrivă (NU):80 - 77 1 - - - 2
- abțineri:9 2 - - 2 - - 5
- nu au votat:2 - 1 - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin - DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL NU
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blănariu Valentin - DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL NU
27. Borbély László UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucur Constantin-Alin PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL NU
35. Calotă Florică Ică ALDE -
36. Canacheu Costică PNL NU
37. Cazan Mircea-Vasile PNL NU
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor ND DA
53. Ciurariu Florin PNL NU
54. Cocei Erland PNL NU
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - Abținere
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL NU
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND DA
68. Dascălu Constantin PNL NU
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Diniță Ion ALDE DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL NU
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dolha Mircea PNL NU
80. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
83. Dragomir Gheorghe PNL NU
84. Dragomir Maria - Abținere
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE DA
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
92. Dușa Mircea PSD DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Fejér László-Ődőn UDMR DA
99. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
100. Firczak Gheorghe Minoritati DA
101. Florea Damian ALDE DA
102. Fonta Nuțu PSD DA
103. Frăticiu Gheorghe PSD DA
104. Galan Constantin ALDE DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
111. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
112. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL NU
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
117. Guran Virgil - DA
118. Gust Băloșin Florentin - Abținere
119. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL NU
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL NU
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Iordache Florin PSD DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Iriza Scarlat - DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Korodi Attila UDMR DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
141. Lubanovici Mircea PNL NU
142. Lupu Mihai PNL NU
143. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
144. Manolache Marius PSD DA
145. Marcoci Vlad PSD DA
146. Marcu Viorica PNL NU
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Laura PSD DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Melinte Ion PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL NU
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PNL NU
160. Mincă Liliana ND DA
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioalcă Ion PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL NU
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru - DA
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PNL NU
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Clement ND NU
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL NU
183. Nicolae Alexandri PNL NU
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Dumitru - DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Niță Emil PSD DA
190. Nosa Iuliu PSD DA
191. Ochi Ion PSD DA
192. Orban Ludovic PNL NU
193. Oros Nechita-Adrian PNL NU
194. Palașcă Viorel ALDE DA
195. Paleologu Theodor PNL NU
196. Pambuccian Varujan Minoritati DA
197. Pană Adriana-Doina PSD DA
198. Pardău Dumitru PNL NU
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petrescu Petre - NU
203. Petric Octavian PSD DA
204. Pistru Eusebiu-Manea PNL NU
205. Plumb Rovana PSD DA
206. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
207. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
208. Pop Georgian PSD DA
209. Popeangă Vasile PSD DA
210. Popescu Dan-Cristian PNL NU
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
213. Potor Călin PSD DA
214. Preda Cezar-Florin PNL NU
215. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
216. Răducanu Ion PSD DA
217. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
218. Rădulescu Constantin PSD DA
219. Rădulescu Romeo ALDE DA
220. Rățoi Neculai PSD DA
221. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
222. Rizea Cristian PSD DA
223. Roman Cristian-Constantin PNL -
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roman Victor PSD DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Răzvan - NU
228. Rusu Valentin PNL DA
229. Săpunaru Nini PNL NU
230. Scarlat George PNL NU
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
232. Secară Florin Mihail PNL DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seres Dénes UDMR DA
235. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stanciu Anghel PSD DA
240. Stativă Irinel Ioan PSD DA
241. Stănescu Alexandru PSD DA
242. Stănișoară Mihai ALDE DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stragea Sorin Constantin PSD DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
246. Stroe Radu PSD DA
247. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surugiu Iulian-Radu PNL NU
250. Szabó Ödön UDMR Abținere
251. Șcheau Ion PNL NU
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șoptică Costel PNL NU
254. Șova Lucian PSD DA
255. Ștefan Viorel PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
257. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
258. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
259. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
260. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
261. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
262. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
263. Toader Mircea-Nicu PNL NU
264. Traicu Rodin PSD DA
265. Tudorache Daniel PSD DA
266. Tudorie Violeta PSD DA
267. Tudose Mihai PSD DA
268. Turcan Raluca PNL NU
269. Tușa Adriana Diana PNL NU
270. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
272. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
273. Uricec Eugen Constantin PSD DA
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL NU
276. Varga Vasile PNL NU
277. Vasilică Radu Costin PSD DA
278. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
279. Vladu Iulian PNL NU
280. Vlase Petru Gabriel PSD DA
281. Vlădoiu Aurel PSD DA
282. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
283. Vulpescu Ioan PSD DA
284. Weber Mihai PSD DA
285. Zaharcu Neviser PSD DA
286. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
287. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
288. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 4:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro