Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:42

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 30/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei Europene către Parlamentul European, Consiliu, Banca Centrală Europeană, Comitetul Economic și Social European, Comitetul Regiunilor și Banca Europeană de Investiții – Un Plan de investiții pentru Europa COM (2014) 903
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:236 115 67 9 10 14 12 9
- voturi pentru (DA):232 114 66 9 10 13 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - 1 - -
- abțineri:3 1 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucur Constantin-Alin PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cernea Remus-Florinel - DA
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL DA
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
43. Comșa Cornel-George - DA
44. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
45. Costin Gheorghe PNL DA
46. Covaci Dorel PSD DA
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Crăciunescu Grigore PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD DA
50. Cristea Victor PSD DA
51. Cristian Horia PNL DA
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Daea Petre PSD DA
55. Dalca Ștefan-Petru ND DA
56. Deaconu Mihai ND DA
57. Delureanu Virgil PSD DA
58. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
59. Dima Toader PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Doboș Anton PNL DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrinescu Traian PNL DA
65. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
66. Dolineaschi Andrei PSD DA
67. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
68. Dragomir Gheorghe PNL DA
69. Dragomir Viorel Marian PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
72. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
75. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
76. Enache Marian PSD DA
77. Eparu Ion PSD DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian ALDE DA
82. Galan Constantin ALDE DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Gheorghe Florin PSD DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiveciu Marian PSD DA
90. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
91. Grama Horia PSD DA
92. Grecea Maria PNL DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
96. Guran Virgil - DA
97. Gurzău Adrian ND DA
98. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
99. Harbuz Liviu PSD DA
100. Holban Titi PSD DA
101. Horga Vasile PNL DA
102. Hulea Ioan PSD DA
103. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
104. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati NU
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu Aurelian ALDE DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
113. Iriza Scarlat - DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lubanovici Mircea PNL DA
122. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
123. Manolache Marius PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Marcoci Vlad PSD DA
126. Marcu Viorica PNL DA
127. Marian Ion Cristinel ND DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Melinte Ion PSD DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Mihai Aurelian PNL DA
133. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
134. Militaru Lucian PNL DA
135. Mincă Liliana ND DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mîrza Gavril PSD DA
138. Mocanu Adrian PSD DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mocioi Niculina PNL DA
141. Moldovan Iosif UDMR DA
142. Molnar Zsolt UDMR DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Neacșu Marian PSD DA
148. Negruț Cornelia ALDE DA
149. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
150. Nichita Cristina PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL DA
152. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
153. Niculae Aurel PSD DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Nistor Marioara PSD DA
157. Niță Constantin PSD DA
158. Niță Emil PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oajdea Daniel Vasile ND DA
161. Ochi Ion PSD DA
162. Oltean Ioan PNL DA
163. Orban Ludovic PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Palașcă Viorel ALDE DA
166. Paleologu Theodor PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pardău Dumitru PNL DA
169. Păun Nicolae Minoritati DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD Abținere
172. Petrescu Petre - DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Popa Octavian-Marius PNL DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Constantin PSD DA
180. Rădulescu Romeo ALDE DA
181. Rățoi Neculai PSD DA
182. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
183. Reuer Elena-Ramona PNL DA
184. Roman Cristian-Constantin PNL DA
185. Roman Gheorghe PSD DA
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
189. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
190. Scarlat George PNL DA
191. Secară Florin Mihail PNL DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
194. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
195. Stanciu Anghel PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
200. Stragea Sorin Constantin PSD DA
201. Stroe Radu PSD DA
202. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Surdu Raluca PNL DA
205. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șcheau Ion PNL DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Ștefan Viorel PSD DA
211. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tararache Mihai PNL DA
214. Tămâian Ioan PNL DA
215. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
216. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL DA
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
220. Traicu Rodin PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
223. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
224. Vainer Aurel Minoritati DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vladu Iulian PNL DA
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
236. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 30 noiembrie 2021, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro