Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:45

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 14/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.57/2014 pentru aprobarea unor măsuri privind operarea unei aeronave aflate în proprietatea Ministerului Afacerilor Interne
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:238 114 66 9 10 14 13 12
- voturi pentru (DA):237 114 66 9 10 14 13 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Benga Ioan PSD DA
16. Birchall Ana PSD DA
17. Bîrsășteanu Florică PSD DA
18. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
19. Blănariu Valentin - DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucur Constantin-Alin PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Burlacu Ștefan ND DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Cernea Remus-Florinel - DA
38. Chebac Eugen PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL DA
40. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Liliana - DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
46. Comșa Cornel-George - DA
47. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
48. Costin Gheorghe PNL DA
49. Covaci Dorel PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Crăciunescu Grigore PNL DA
52. Cristea Aurelia PSD DA
53. Cristea Victor PSD DA
54. Cristian Horia PNL DA
55. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Daea Petre PSD DA
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Deaconu Mihai ND DA
60. Delureanu Virgil PSD DA
61. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL DA
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrinescu Traian PNL DA
67. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
70. Dragomir Gheorghe PNL DA
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Galan Constantin ALDE DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Florin PSD DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiveciu Marian PSD DA
92. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grecea Maria PNL DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
97. Guran Virgil - DA
98. Gurzău Adrian ND DA
99. Gust Băloșin Florentin - Abținere
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Holban Titi PSD DA
103. Horga Vasile PNL DA
104. Hulea Ioan PSD DA
105. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
106. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu Aurelian ALDE DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Iriza Scarlat - DA
115. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Kereskényi Gábor UDMR DA
118. Khraibani Camelia PSD DA
119. Korodi Attila UDMR DA
120. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lubanovici Mircea PNL DA
123. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
124. Manolache Marius PSD DA
125. Manolescu Oana Minoritati DA
126. Marcoci Vlad PSD DA
127. Marcu Viorica PNL DA
128. Marian Ion Cristinel ND DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Marin Laura PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Melinte Ion PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Mihai Aurelian PNL DA
135. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
136. Militaru Lucian PNL DA
137. Mincă Liliana ND DA
138. Mircovici Niculae Minoritati DA
139. Mocanu Adrian PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mocioi Niculina PNL DA
142. Moldovan Ioan ALDE DA
143. Moldovan Iosif UDMR DA
144. Molnar Zsolt UDMR DA
145. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
146. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
147. Munteanu Ioan PSD DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Neacșu Marian PSD DA
150. Negruț Cornelia ALDE DA
151. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
152. Nichita Cristina PSD DA
153. Nicolae Alexandri PNL DA
154. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
155. Niculae Aurel PSD DA
156. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Nistor Marioara PSD DA
159. Niță Constantin PSD DA
160. Niță Emil PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oajdea Daniel Vasile ND DA
163. Ochi Ion PSD DA
164. Oltean Ioan PNL DA
165. Orban Ludovic PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Palașcă Viorel ALDE DA
168. Paleologu Theodor PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pardău Dumitru PNL DA
171. Păun Nicolae Minoritati DA
172. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
173. Petrea Dorin Silviu PSD DA
174. Petrescu Petre - DA
175. Petric Octavian PSD DA
176. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
177. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Popa Octavian-Marius PNL DA
180. Popescu Dan-Cristian PNL DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Constantin PSD DA
183. Rădulescu Romeo ALDE DA
184. Rățoi Neculai PSD DA
185. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
186. Reuer Elena-Ramona PNL DA
187. Roman Cristian-Constantin PNL DA
188. Roman Gheorghe PSD DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Răzvan - DA
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
192. Săpunaru Nini PNL DA
193. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
194. Scarlat George PNL DA
195. Secară Florin Mihail PNL DA
196. Sefer Cristian-George PSD DA
197. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
198. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
199. Stanciu Anghel PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
204. Stragea Sorin Constantin PSD DA
205. Stroe Radu PSD DA
206. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surdu Raluca PNL DA
209. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șcheau Ion PNL DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Ștefan Viorel PSD DA
214. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tararache Mihai PNL DA
217. Tămâian Ioan PNL DA
218. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
219. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Toader Mircea-Nicu PNL DA
222. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
223. Traicu Rodin PSD DA
224. Tudorie Violeta PSD DA
225. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
226. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
227. Vainer Aurel Minoritati DA
228. Varga Vasile PNL DA
229. Vasilică Radu Costin PSD DA
230. Vladu Iulian PNL DA
231. Vlase Petru Gabriel PSD DA
232. Vlădoiu Aurel PSD DA
233. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zaharcu Neviser PSD DA
236. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
237. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 19:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro