Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:46

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 19/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2014 privind aprobarea Programului de stimulare a cumpărării de autoturisme noi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:235 114 63 10 10 13 13 12
- voturi pentru (DA):164 112 1 9 10 13 11 8
- voturi împotrivă (NU):4 - 3 - - - 1 -
- abțineri:65 1 59 1 - - - 4
- nu au votat:2 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Antal István UDMR DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucur Constantin-Alin PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
27. Buican Cristian PNL Abținere
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL Abținere
33. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
34. Călin Ion PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
36. Cernea Remus-Florinel - Abținere
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL Abținere
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
40. Cioată Cezar ALDE DA
41. Ciobanu Liliana - DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
45. Comșa Cornel-George - DA
46. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD Abținere
47. Costin Gheorghe PNL Abținere
48. Covaci Dorel PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
50. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
51. Cristea Aurelia PSD DA
52. Cristea Victor PSD DA
53. Cristian Horia PNL Abținere
54. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Daea Petre PSD DA
57. Dalca Ștefan-Petru ND DA
58. Deaconu Mihai ND DA
59. Delureanu Virgil PSD DA
60. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
61. Dima Toader PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Doboș Anton PNL Abținere
64. Dobre Mircea-Titus PSD DA
65. Dobre Victor Paul PNL NU
66. Dobrinescu Traian PNL Abținere
67. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
68. Dolineaschi Andrei PSD DA
69. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
70. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
71. Dragomir Viorel Marian PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
74. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
75. Dumbrăvanu Paul - DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
79. Enache Marian PSD DA
80. Eparu Ion PSD DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
83. Firczak Gheorghe Minoritati DA
84. Florea Damian ALDE DA
85. Galan Constantin ALDE DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Gheorghe Florin PSD DA
89. Gheorghe Tinel PNL Abținere
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiveciu Marian PSD DA
92. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
93. Grama Horia PSD DA
94. Grecea Maria PNL Abținere
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
97. Guran Virgil - DA
98. Gurzău Adrian ND Abținere
99. Gust Băloșin Florentin - Abținere
100. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
101. Harbuz Liviu PSD DA
102. Horga Vasile PNL Abținere
103. Hulea Ioan PSD DA
104. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
105. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu Aurelian ALDE -
111. Ionescu George PNL Abținere
112. Iordache Florin PSD DA
113. Iriza Scarlat - DA
114. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
115. Itu Cornel PSD DA
116. Kereskényi Gábor UDMR DA
117. Khraibani Camelia PSD DA
118. Korodi Attila UDMR DA
119. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
120. Longher Ghervazen Minoritati DA
121. Lubanovici Mircea PNL Abținere
122. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
123. Manolache Marius PSD DA
124. Manolescu Oana Minoritati DA
125. Marcoci Vlad PSD DA
126. Marcu Viorica PNL Abținere
127. Marian Ion Cristinel ND DA
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Marin Laura PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Melinte Ion PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Mihai Aurelian PNL Abținere
134. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
135. Mincă Liliana ND DA
136. Mircovici Niculae Minoritati DA
137. Mocanu Adrian PSD DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mocioi Niculina PNL Abținere
140. Moldovan Ioan ALDE DA
141. Moldovan Iosif UDMR DA
142. Molnar Zsolt UDMR DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
144. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Neacșu Marian PSD DA
148. Negruț Cornelia ALDE DA
149. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
150. Nichita Cristina PSD DA
151. Nicolae Alexandri PNL Abținere
152. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
153. Niculae Aurel PSD DA
154. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Nistor Marioara PSD DA
157. Niță Constantin PSD DA
158. Niță Emil PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Oajdea Daniel Vasile ND DA
161. Ochi Ion PSD DA
162. Oltean Ioan PNL Abținere
163. Orban Ludovic PNL Abținere
164. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
165. Palașcă Viorel ALDE DA
166. Paleologu Theodor PNL Abținere
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pardău Dumitru PNL Abținere
169. Păun Nicolae Minoritati DA
170. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
171. Petrea Dorin Silviu PSD DA
172. Petrescu Petre - Abținere
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
175. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
178. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Constantin PSD DA
181. Rădulescu Romeo ALDE NU
182. Rățoi Neculai PSD DA
183. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
184. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
185. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
186. Roman Gheorghe PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Răzvan - Abținere
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
190. Săpunaru Nini PNL Abținere
191. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
192. Scarlat George PNL Abținere
193. Secară Florin Mihail PNL DA
194. Sefer Cristian-George PSD DA
195. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
196. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
197. Stanciu Anghel PSD DA
198. Stancu Ionel Minoritati DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD -
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stragea Sorin Constantin PSD DA
203. Stroe Radu PSD DA
204. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Surdu Raluca PNL Abținere
207. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șcheau Ion PNL Abținere
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Ștefan Viorel PSD DA
212. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
213. Tararache Mihai PNL NU
214. Tămâian Ioan PNL Abținere
215. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
216. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
219. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
220. Traicu Rodin PSD DA
221. Tudorie Violeta PSD DA
222. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
223. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
224. Uricec Eugen Constantin PSD DA
225. Varga Vasile PNL Abținere
226. Vasilică Radu Costin PSD DA
227. Vladu Iulian PNL Abținere
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlădoiu Aurel PSD DA
230. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zaharcu Neviser PSD DA
233. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
234. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 4:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro