Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 01.04.2015 > 17:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 1 aprilie 2015, ora 17:53

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 91/2015 privind modificarea Legii Educației Naționale 1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:224 107 62 8 9 14 13 11
- voturi pentru (DA):213 106 58 8 9 13 13 6
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2
- abțineri:9 1 4 - - 1 - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
7. Arsene Ionel PSD DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Baltă Mihai PSD DA
13. Bălan Ion PSD DA
14. Benga Ioan PSD DA
15. Birchall Ana PSD DA
16. Bîrsășteanu Florică PSD DA
17. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
18. Blănariu Valentin - DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucur Constantin-Alin PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL Abținere
32. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Cernea Remus-Florinel - NU
35. Chebac Eugen PSD DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Cioată Cezar ALDE DA
38. Ciobanu Liliana - DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
41. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
42. Comșa Cornel-George - Abținere
43. Condurățeanu Andrei-Răzvan PSD DA
44. Costin Gheorghe PNL DA
45. Covaci Dorel PSD DA
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
47. Crăciunescu Grigore PNL DA
48. Cristea Aurelia PSD DA
49. Cristian Horia PNL Abținere
50. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Daea Petre PSD DA
53. Dalca Ștefan-Petru ND DA
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Doboș Anton PNL DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrinescu Traian PNL DA
61. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
62. Dolineaschi Andrei PSD DA
63. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
68. Dumbrăvanu Paul - Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
71. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
72. Enache Marian PSD DA
73. Eparu Ion PSD DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
76. Firczak Gheorghe Minoritati DA
77. Florea Damian ALDE DA
78. Galan Constantin ALDE DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Găină Mihăiță PSD DA
81. Gheorghe Florin PSD DA
82. Gheorghe Tinel PNL Abținere
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
85. Grecea Maria PNL DA
86. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
87. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
88. Guran Virgil - NU
89. Gurzău Adrian ND DA
90. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
91. Harbuz Liviu PSD DA
92. Holban Titi PSD DA
93. Horga Vasile PNL DA
94. Hulea Ioan PSD DA
95. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
96. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
99. Ignat Miron Minoritati DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ionescu Aurelian ALDE DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iriza Scarlat - DA
105. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Kereskényi Gábor UDMR DA
108. Khraibani Camelia PSD DA
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
111. Longher Ghervazen Minoritati DA
112. Lubanovici Mircea PNL DA
113. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
114. Manolache Marius PSD DA
115. Manolescu Oana Minoritati DA
116. Marcoci Vlad PSD DA
117. Marcu Viorica PNL DA
118. Marian Ion Cristinel ND DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Marin Laura PSD DA
121. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
122. Melinte Ion PSD DA
123. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
124. Mihai Aurelian PNL DA
125. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
126. Militaru Lucian PNL DA
127. Mincă Liliana ND DA
128. Mircovici Niculae Minoritati DA
129. Mocanu Adrian PSD DA
130. Mocioalcă Ion PSD DA
131. Mocioi Niculina PNL DA
132. Moldovan Iosif UDMR DA
133. Molnar Zsolt UDMR DA
134. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
135. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
136. Munteanu Ioan PSD DA
137. Nassar Rodica PSD DA
138. Neacșu Marian PSD DA
139. Negruț Cornelia ALDE DA
140. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
141. Nichita Cristina PSD DA
142. Nicolae Alexandri PNL DA
143. Nicolae Florian PSD DA
144. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
145. Niculae Aurel PSD DA
146. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Nistor Marioara PSD DA
149. Niță Emil PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oajdea Daniel Vasile ND DA
152. Ochi Ion PSD DA
153. Oltean Ioan PNL DA
154. Orban Ludovic PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Palașcă Viorel ALDE DA
157. Paleologu Theodor PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pardău Dumitru PNL DA
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
162. Petrea Dorin Silviu PSD DA
163. Petrescu Petre - DA
164. Petric Octavian PSD DA
165. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Constantin PSD DA
170. Rădulescu Romeo ALDE DA
171. Rățoi Neculai PSD DA
172. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
173. Roman Cristian-Constantin PNL DA
174. Roman Gheorghe PSD DA
175. Roșca Lucreția PSD DA
176. Rotaru Răzvan - DA
177. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
178. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
179. Scarlat George PNL DA
180. Secară Florin Mihail PNL DA
181. Sefer Cristian-George PSD DA
182. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
183. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
184. Stancu Ionel Minoritati DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stragea Sorin Constantin PSD DA
189. Stroe Radu PSD DA
190. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surdu Raluca PNL DA
193. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
194. Szabó Ödön UDMR DA
195. Șcheau Ion PNL DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șoptică Costel PNL DA
198. Ștefan Viorel PSD DA
199. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
201. Tararache Mihai PNL DA
202. Tămâian Ioan PNL DA
203. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
204. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Toader Mircea-Nicu PNL DA
207. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
208. Traicu Rodin PSD DA
209. Tudorie Violeta PSD DA
210. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
211. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
212. Uricec Eugen Constantin PSD DA
213. Vainer Aurel Minoritati DA
214. Varga Vasile PNL DA
215. Vasilică Radu Costin PSD DA
216. Vladu Iulian PNL DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlădoiu Aurel PSD DA
219. Voicu Mădălin-Ștefan PSD Abținere
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zaharcu Neviser PSD DA
222. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
223. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 7:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro