Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 12:17

Subiect vot: PL 269/2015 ama.30
PL 269/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgenței a Guvernului nr.92/2014 pentru reglementarea unor măsuri fiscal bugetare și modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:135 65 35 4 9 8 10 4
- voturi pentru (DA):83 63 - 3 - 7 9 1
- voturi împotrivă (NU):41 2 35 - - - 1 3
- abțineri:11 - - 1 9 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axente Ioan PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Balan Ioan PNL NU
8. Baltă Mihai PSD DA
9. Bălan Ion PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Birchall Ana PSD DA
12. Bîrsășteanu Florică PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bónis István UDMR Abținere
15. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
16. Calotă Florică Ică ALDE NU
17. Călin Ion PSD DA
18. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
19. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
20. Ciobanu Liliana - NU
21. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
22. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
23. Cocei Erland PNL NU
24. Comșa Cornel-George - NU
25. Costin Gheorghe PNL NU
26. Covaci Dorel PSD DA
27. Cristea Victor PSD DA
28. Cristian Horia PNL NU
29. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
30. Cupă Ion ALDE DA
31. Dalca Ștefan-Petru ND DA
32. Dascălu Constantin PNL NU
33. Deaconu Mihai ND DA
34. Delureanu Virgil PSD DA
35. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
36. Dima Toader PSD DA
37. Dîrzu Ioan PSD DA
38. Dobre Mircea-Titus PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dolha Mircea PNL NU
41. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
42. Dragomir Gheorghe PNL NU
43. Dragomir Maria - DA
44. Dragomir Viorel Marian PSD DA
45. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
46. Emacu Gheorghe PSD DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
48. Firczak Gheorghe Minoritati DA
49. Frăticiu Gheorghe PSD DA
50. Galan Constantin ALDE DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gheorghe Florin PSD DA
54. Gheorghe Tinel PNL NU
55. Grama Horia PSD DA
56. Grecea Maria PNL NU
57. Gudu Vasile PNL NU
58. Guran Virgil - NU
59. Harbuz Liviu PSD DA
60. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
61. Holban Titi PSD DA
62. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
63. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
64. Iane Daniel PNL NU
65. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
68. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
69. Itu Cornel PSD DA
70. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
71. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
72. Manolescu Oana Minoritati DA
73. Marcu Viorica PNL NU
74. Marocico Ion Minoritati DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
76. Máté András-Levente UDMR Abținere
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
78. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
79. Mihai Aurelian PNL NU
80. Mihăilă Ioan PSD DA
81. Mincă Liliana ND DA
82. Mocioi Niculina PNL NU
83. Moisii Constantin PSD DA
84. Moldovan Ioan ALDE DA
85. Molnar Zsolt UDMR Abținere
86. Movilă Petru ND Abținere
87. Munteanu Ioan PSD DA
88. Nassar Rodica PSD DA
89. Nazare Alexandru PNL NU
90. Neacșu Marian PSD DA
91. Necula Cosmin PSD DA
92. Negruț Cornelia ALDE DA
93. Nicolae Alexandri PNL NU
94. Nicolae Florian PSD DA
95. Niță Emil PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Ochi Ion PSD DA
98. Orban Ludovic PNL NU
99. Palașcă Viorel ALDE DA
100. Palăr Ionel PNL NU
101. Pambuccian Varujan Minoritati DA
102. Paul Maria-Andreea PNL NU
103. Peia Ninel PSD DA
104. Petrea Dorin Silviu PSD NU
105. Petric Octavian PSD DA
106. Popa Octavian-Marius PNL NU
107. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
108. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
109. Rățoi Neculai PSD DA
110. Roman Cristian-Constantin PNL NU
111. Roman Ioan Sorin PSD DA
112. Scarlat George PNL NU
113. Seres Dénes UDMR Abținere
114. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
115. Stan Ioan PSD DA
116. Stanciu Anghel PSD DA
117. Stragea Sorin Constantin PSD DA
118. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
119. Szabó Ödön UDMR Abținere
120. Șimon Gheorghe PSD DA
121. Șova Lucian PSD DA
122. Tabugan Ion PSD NU
123. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
124. Tudorie Violeta PSD DA
125. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
126. Udriște Gheorghe PNL NU
127. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
128. Vainer Aurel Minoritati DA
129. Varga Lucia-Ana PNL NU
130. Vlase Petru Gabriel PSD DA
131. Weber Mihai PSD DA
132. Zaharcu Neviser PSD DA
133. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
135. Zlati Radu PNL NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 5 decembrie 2021, 11:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro