Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:16

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 377/2013 pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:297 142 91 10 11 14 18 11
- voturi pentru (DA):290 142 89 10 11 13 18 7
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - - - - 3
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bordeianu Dan PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cernea Remus-Florinel - DA
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Dolineaschi Andrei PSD DA
82. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
83. Dragomir Gheorghe PNL DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
87. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
88. Dumbrăvanu Paul - NU
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
98. Florea Damian ALDE DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Geantă Florian Daniel ND DA
105. Georgescu Laura PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
113. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gudu Vasile PNL DA
118. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
119. Guran Virgil - NU
120. Gust Băloșin Florentin - Abținere
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL DA
129. Ibram Iusein Minoritati DA
130. Ignat Miron Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL DA
134. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Kereskényi Gábor UDMR DA
139. Khraibani Camelia PSD DA
140. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
141. Longher Ghervazen Minoritati DA
142. Lubanovici Mircea PNL DA
143. Lupu Mihai PNL DA
144. Man Mircea PNL DA
145. Manolache Marius PSD DA
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marocico Ion Minoritati DA
152. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
153. Máté András-Levente UDMR DA
154. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
157. Mihai Aurelian PNL -
158. Mihăilă Ioan PSD DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Militaru Lucian PNL DA
161. Mincă Liliana ND DA
162. Mircovici Niculae Minoritati DA
163. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
164. Mitrea Manuela PSD DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioi Niculina PNL DA
168. Moisii Constantin PSD DA
169. Molnar Zsolt UDMR DA
170. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
171. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
172. Movilă Petru ND DA
173. Muntean Mircia PSD DA
174. Munteanu Ioan PSD DA
175. Murgu Neagu PSD DA
176. Nassar Rodica PSD DA
177. Nazare Alexandru PNL DA
178. Neacșu Marian PSD DA
179. Necula Cosmin PSD DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
207. Plumb Rovana PSD DA
208. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
209. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
212. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
213. Pușcaș Iacob PSD DA
214. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
215. Răducanu Ion PSD DA
216. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
217. Rădulescu Constantin PSD DA
218. Rădulescu Romeo - DA
219. Rățoi Neculai PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
221. Reuer Elena-Ramona PNL DA
222. Rizea Cristian PSD DA
223. Roman Cristian-Constantin PNL DA
224. Roman Gheorghe PSD DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Roman Victor PSD DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rotaru Răzvan - DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
232. Săpunaru Nini PNL DA
233. Scarlat George PNL DA
234. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
235. Secară Florin Mihail PNL DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Simedru Dan Coriolan PNL DA
239. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
240. Solomon Adrian PSD DA
241. Stan Ioan PSD DA
242. Stanciu Anghel PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stoica Mihaela - DA
248. Stragea Sorin Constantin PSD DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șimon Gheorghe PSD DA
255. Șoptică Costel PNL DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Ștefan Viorel PSD DA
258. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Taloș Mirel ALDE DA
261. Tararache Mihai PNL DA
262. Tămâian Ioan PNL DA
263. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
264. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
265. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
266. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
267. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
268. Tiuch Cătălin PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD DA
270. Toader Mircea-Nicu PNL DA
271. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PNL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vladu Iulian PNL DA
287. Vlase Petru Gabriel PSD DA
288. Vlădoiu Aurel PSD DA
289. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
290. Vreme Valerian PSD DA
291. Vulpescu Ioan PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
295. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
297. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 6:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro