Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:17

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 230/2014 pentru modificarea și completarea articolului 1 din Ordonanța Guvernului nr.26/1994 privind drepturile de hrană, în timp de pace, ale personalului din sectorul de apărare națională, ordine publică și siguranță națională, republicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr.144 din 9 aprilie 1998, cu modificările și completările ulterioare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 144 92 11 12 14 19 12
- voturi pentru (DA):289 144 91 4 12 12 19 7
- voturi împotrivă (NU):6 - 1 1 - 1 - 3
- abțineri:9 - - 6 - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND Abținere
25. Blănariu Valentin - DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Boghicevici Claudia PNL DA
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Burlacu Ștefan ND Abținere
37. Calimente Mihăiță PNL DA
38. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Canacheu Costică PNL DA
41. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - Abținere
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor ND NU
57. Cocei Erland PNL DA
58. Codîrlă Liviu PSD DA
59. Comșa Cornel-George - DA
60. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
61. Costin Gheorghe PNL DA
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
72. Dascălu Constantin PNL DA
73. Deaconu Mihai ND Abținere
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL DA
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobre Victor Paul PNL DA
82. Dobrinescu Traian PNL DA
83. Dolha Mircea PNL DA
84. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
85. Dolineaschi Andrei PSD DA
86. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
87. Dragomir Gheorghe PNL DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - NU
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
96. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Firczak Gheorghe Minoritati DA
102. Florea Damian ALDE DA
103. Fonta Nuțu PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel ND DA
109. Georgescu Laura PSD DA
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghe Florin PSD DA
113. Gheorghe Tinel PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
123. Guran Virgil - NU
124. Gust Băloșin Florentin - Abținere
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
127. Holban Titi PSD DA
128. Hulea Ioan PSD DA
129. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
130. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iane Daniel PNL DA
133. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ignat Miron Minoritati DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu Aurelian ALDE DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kerekes Károly UDMR DA
143. Kereskényi Gábor UDMR DA
144. Khraibani Camelia PSD DA
145. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
146. Longher Ghervazen Minoritati DA
147. Lubanovici Mircea PNL DA
148. Lupu Mihai PNL DA
149. Man Mircea PNL DA
150. Manolache Marius PSD DA
151. Manolescu Oana Minoritati DA
152. Marcu Viorica PNL DA
153. Marian Ion Cristinel ND DA
154. Marica Petru-Sorin PSD DA
155. Marin Gheorghe PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
160. Mazilu Constantin PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PNL DA
166. Mincă Liliana ND Abținere
167. Mircovici Niculae Minoritati NU
168. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
169. Mitrea Manuela PSD DA
170. Mîrza Gavril PSD DA
171. Mocanu Adrian PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Moldovan Iosif UDMR DA
176. Molnar Zsolt UDMR DA
177. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
178. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
179. Movilă Petru ND DA
180. Muntean Mircia PSD DA
181. Munteanu Ioan PSD DA
182. Murgu Neagu PSD DA
183. Nassar Rodica PSD DA
184. Nazare Alexandru PNL DA
185. Neacșu Marian PSD DA
186. Necula Cosmin PSD DA
187. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
188. Nichita Cristina PSD DA
189. Nicoară Romeo Florin PNL DA
190. Nicolae Alexandri PNL DA
191. Nicolae Florian PSD DA
192. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
193. Niculae Aurel PSD DA
194. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
195. Nistor Laurențiu PSD DA
196. Nistor Marioara PSD DA
197. Niță Constantin PSD DA
198. Niță Emil PSD DA
199. Nosa Iuliu PSD DA
200. Oajdea Daniel Vasile ND DA
201. Ochi Ion PSD DA
202. Oltean Ioan PNL DA
203. Orban Ludovic PNL DA
204. Oros Nechita-Adrian PNL DA
205. Palașcă Viorel ALDE DA
206. Palăr Ionel PNL DA
207. Paleologu Theodor PNL DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Paul Maria-Andreea PNL DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Popa Octavian-Marius PNL DA
218. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
219. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
220. Pușcaș Iacob PSD DA
221. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
222. Răducanu Ion PSD DA
223. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
224. Rădulescu Constantin PSD DA
225. Rădulescu Romeo - DA
226. Rățoi Neculai PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
228. Reuer Elena-Ramona PNL DA
229. Rizea Cristian PSD DA
230. Roman Cristian-Constantin PNL DA
231. Roman Gheorghe PSD DA
232. Roman Ioan Sorin PSD DA
233. Roman Victor PSD DA
234. Roșca Lucreția PSD DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rotaru Răzvan - DA
237. Sava Andrei-Valentin PSD DA
238. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
239. Săpunaru Nini PNL DA
240. Scarlat George PNL DA
241. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
242. Secară Florin Mihail PNL DA
243. Sefer Cristian-George PSD DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Simedru Dan Coriolan PNL DA
246. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stan Ioan PSD DA
249. Stanciu Anghel PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Alexandru PSD DA
253. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
254. Stoica Mihaela - DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
258. Surdu Raluca PNL DA
259. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șoptică Costel PNL DA
263. Șova Lucian PSD DA
264. Ștefan Viorel PSD DA
265. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
266. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
267. Taloș Mirel ALDE DA
268. Tararache Mihai PNL DA
269. Tămâian Ioan PNL DA
270. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
271. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
272. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
273. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
274. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
275. Tiuch Cătălin PSD DA
276. Tîlvăr Angel PSD DA
277. Toader Mircea-Nicu PNL DA
278. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
279. Traicu Rodin PSD DA
280. Tudorache Daniel PSD DA
281. Tudorie Violeta PSD DA
282. Tudose Mihai PSD DA
283. Turcan Raluca PNL DA
284. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
285. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
286. Udriște Gheorghe PNL DA
287. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
288. Uricec Eugen Constantin PSD DA
289. Ursărescu Dorinel ALDE DA
290. Vainer Aurel Minoritati DA
291. Varga Lucia-Ana PNL DA
292. Varga Vasile PNL DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Vreme Valerian PSD DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 8 decembrie 2021, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro