Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 636/2013 pentru modificarea și completarea Legii nr.151/2010 privind serviciile speciale de sănătate, educație și sociale adresate persoanelor cu tulburări din spectrul autist și cu tulburări de sănătate mintală asociate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:298 142 90 11 11 13 19 12
- voturi pentru (DA):283 141 87 7 11 12 18 7
- voturi împotrivă (NU):6 - 1 1 - 1 - 3
- abțineri:8 1 2 3 - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL Abținere
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND Abținere
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND NU
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD Abținere
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cristian Horia PNL DA
63. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Daea Petre PSD DA
67. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
68. Dascălu Constantin PNL DA
69. Deaconu Mihai ND DA
70. Delureanu Virgil PSD DA
71. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
72. Diaconu Mihai-Bogdan - NU
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul - NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitru Georgică ALDE -
90. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
91. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
92. Emacu Gheorghe PSD DA
93. Enache Marian PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel ND DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL DA
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil - NU
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
122. Holban Titi PSD DA
123. Hulea Ioan PSD DA
124. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
125. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
126. Iancu Iulian PSD DA
127. Iane Daniel PNL DA
128. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
129. Ignat Miron Minoritati DA
130. Intotero Natalia-Elena PSD DA
131. Ionescu Aurelian ALDE DA
132. Ionescu George PNL DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
135. Itu Cornel PSD DA
136. Kerekes Károly UDMR DA
137. Kereskényi Gábor UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati DA
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Man Mircea PNL DA
144. Manolache Marius PSD DA
145. Manolescu Oana Minoritati DA
146. Marcu Viorica PNL DA
147. Marian Ion Cristinel ND DA
148. Marica Petru-Sorin PSD DA
149. Marin Gheorghe PSD DA
150. Marocico Ion Minoritati DA
151. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
152. Máté András-Levente UDMR DA
153. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
154. Mazilu Constantin PSD DA
155. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
156. Mihai Aurelian PNL DA
157. Mihăilă Ioan PSD DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Militaru Lucian PNL DA
160. Mincă Liliana ND Abținere
161. Mircovici Niculae Minoritati DA
162. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
163. Mitrea Manuela PSD DA
164. Mîrza Gavril PSD DA
165. Mocanu Adrian PSD DA
166. Mocioi Niculina PNL DA
167. Moisii Constantin PSD DA
168. Moldovan Ioan ALDE DA
169. Moldovan Iosif UDMR DA
170. Molnar Zsolt UDMR DA
171. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
172. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
173. Movilă Petru ND DA
174. Muntean Mircia PSD DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
189. Nistor Laurențiu PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Constantin PSD DA
192. Niță Emil PSD DA
193. Nosa Iuliu PSD DA
194. Oajdea Daniel Vasile ND DA
195. Ochi Ion PSD DA
196. Oltean Ioan PNL DA
197. Orban Ludovic PNL DA
198. Oros Nechita-Adrian PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Paleologu Theodor PNL Abținere
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Paul Maria-Andreea PNL DA
204. Pârgaru Ion PSD DA
205. Peia Ninel PSD DA
206. Petrea Dorin Silviu PSD DA
207. Petric Octavian PSD DA
208. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
209. Plumb Rovana PSD DA
210. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
211. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
215. Pușcaș Iacob PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan - DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
237. Secară Florin Mihail PNL DA
238. Sefer Cristian-George PSD DA
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Mihaela - DA
249. Stragea Sorin Constantin PSD DA
250. Stroe Radu PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șoptică Costel PNL DA
257. Șova Lucian PSD DA
258. Ștefan Viorel PSD DA
259. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Taloș Mirel ALDE DA
262. Tararache Mihai PNL DA
263. Tămâian Ioan PNL DA
264. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
265. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
266. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
267. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
268. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
269. Tiuch Cătălin PSD DA
270. Tîlvăr Angel PSD DA
271. Toader Mircea-Nicu PNL DA
272. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
273. Traicu Rodin PSD DA
274. Tudorache Daniel PSD DA
275. Tudorie Violeta PSD DA
276. Tudose Mihai PSD DA
277. Turcan Raluca PNL DA
278. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
279. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
280. Udriște Gheorghe PNL DA
281. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
282. Uricec Eugen Constantin PSD DA
283. Ursărescu Dorinel ALDE DA
284. Vainer Aurel Minoritati DA
285. Varga Lucia-Ana PNL DA
286. Varga Vasile PNL DA
287. Vladu Iulian PNL DA
288. Vlase Petru Gabriel PSD DA
289. Vlădoiu Aurel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Vulpescu Ioan PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zaharcu Neviser PSD DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
296. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
297. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
298. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 27 noiembrie 2021, 11:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro