Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:20

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 257/2014 privind exploatarea resurselor naturale cu conținuturi de metale prețioase ale României
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:304 147 90 11 11 14 19 12
- voturi pentru (DA):296 146 89 11 10 14 18 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:6 - - - 1 - 1 4
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin - DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD -
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Aurelia PSD DA
62. Cristea Victor PSD DA
63. Cristian Horia PNL DA
64. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Daea Petre PSD DA
68. Dalca Ștefan-Petru ND DA
69. Dascălu Constantin PNL DA
70. Deaconu Mihai ND DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
74. Dima Toader PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Doboș Anton PNL DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragomir Gheorghe PNL DA
85. Dragomir Viorel Marian PSD DA
86. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
87. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
88. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
89. Dumbrăvanu Paul - Abținere
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
91. Dumitru Georgică ALDE DA
92. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
93. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
94. Emacu Gheorghe PSD DA
95. Enache Marian PSD DA
96. Eparu Ion PSD DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Firczak Gheorghe Minoritati DA
99. Florea Damian ALDE DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel ND DA
106. Georgescu Laura PSD DA
107. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghe Florin PSD DA
110. Gheorghe Tinel PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
120. Guran Virgil - Abținere
121. Gust Băloșin Florentin - Abținere
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manolache Marius PSD DA
147. Manolescu Oana Minoritati DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
161. Militaru Lucian PNL DA
162. Mincă Liliana ND DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mitrea Manuela PSD DA
166. Mîrza Gavril PSD DA
167. Mocanu Adrian PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Movilă Petru ND DA
176. Muntean Mircia PSD DA
177. Munteanu Ioan PSD DA
178. Murgu Neagu PSD DA
179. Nassar Rodica PSD DA
180. Nazare Alexandru PNL DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Cornelia ALDE DA
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL DA
187. Nicolae Alexandri PNL DA
188. Nicolae Florian PSD DA
189. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
192. Nistor Laurențiu PSD DA
193. Nistor Marioara PSD DA
194. Niță Constantin PSD DA
195. Niță Emil PSD DA
196. Nosa Iuliu PSD DA
197. Oajdea Daniel Vasile ND DA
198. Ochi Ion PSD DA
199. Oltean Ioan PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Oros Nechita-Adrian PNL DA
202. Palașcă Viorel ALDE DA
203. Palăr Ionel PNL DA
204. Paleologu Theodor PNL DA
205. Pană Adriana-Doina PSD DA
206. Paul Maria-Andreea PNL DA
207. Pârgaru Ion PSD DA
208. Peia Ninel PSD DA
209. Petrea Dorin Silviu PSD DA
210. Petric Octavian PSD DA
211. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
212. Plumb Rovana PSD DA
213. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
214. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
215. Ponta Victor-Viorel PSD DA
216. Popa Octavian-Marius PNL DA
217. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
218. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Rădulescu Romeo - DA
225. Rățoi Neculai PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
227. Reuer Elena-Ramona PNL DA
228. Rizea Cristian PSD DA
229. Roman Cristian-Constantin PNL DA
230. Roman Gheorghe PSD DA
231. Roman Ioan Sorin PSD DA
232. Roman Victor PSD DA
233. Roșca Lucreția PSD DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rotaru Răzvan - DA
236. Sava Andrei-Valentin PSD DA
237. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
238. Săpunaru Nini PNL DA
239. Scarlat George PNL DA
240. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
241. Secară Florin Mihail PNL DA
242. Sefer Cristian-George PSD DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Simedru Dan Coriolan PNL DA
245. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stan Ioan PSD DA
248. Stanciu Anghel PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Alexandru PSD DA
252. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
253. Stoica Mihaela - DA
254. Stragea Sorin Constantin PSD DA
255. Stroe Radu PSD DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Surdu Raluca PNL DA
258. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
259. Szabó Ödön UDMR DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Taloș Mirel ALDE DA
267. Tararache Mihai PNL DA
268. Tămâian Ioan PNL DA
269. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
270. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
271. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
273. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
274. Tiuch Cătălin PSD DA
275. Tîlvăr Angel PSD DA
276. Toader Mircea-Nicu PNL DA
277. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
278. Traicu Rodin PSD DA
279. Tudorache Daniel PSD DA
280. Tudorie Violeta PSD DA
281. Tudose Mihai PSD DA
282. Turcan Raluca PNL DA
283. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
284. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
285. Udriște Gheorghe PNL DA
286. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
287. Uricec Eugen Constantin PSD DA
288. Ursărescu Dorinel ALDE DA
289. Vainer Aurel Minoritati DA
290. Varga Lucia-Ana PNL DA
291. Varga Vasile PNL DA
292. Vasilică Radu Costin PSD DA
293. Vladu Iulian PNL DA
294. Vlase Petru Gabriel PSD DA
295. Vlădoiu Aurel PSD DA
296. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
297. Vreme Valerian PSD DA
298. Vulpescu Ioan PSD DA
299. Weber Mihai PSD DA
300. Zaharcu Neviser PSD DA
301. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
302. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
303. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
304. Zlati Radu PNL DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 9 decembrie 2021, 13:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro