Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2015 privind ratificarea Acordului între Guvernul României și Organizația pentru Eliberarea Palestinei privind dobândirea, pe bază de reciprocitate, a dreptului de proprietate asupra terenurilor pentru buna funcționare a misiunilor diplomatice și oficiilor consulare, semnat la Bethlehem, la 24 decembrie 2013
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:300 149 87 10 10 14 19 11
- voturi pentru (DA):296 149 86 10 10 12 19 10
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - 1 - -
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Crăciunescu Grigore PNL DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL DA
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Doboș Anton PNL DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrinescu Traian PNL DA
78. Dolha Mircea PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Dolineaschi Andrei PSD DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitru Georgică ALDE DA
89. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
90. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
91. Emacu Gheorghe PSD DA
92. Enache Marian PSD DA
93. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
94. Eparu Ion PSD DA
95. Erdei Dolóczki István UDMR DA
96. Firczak Gheorghe Minoritati NU
97. Florea Damian ALDE DA
98. Fonta Nuțu PSD DA
99. Frăticiu Gheorghe PSD DA
100. Galan Constantin ALDE DA
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Geantă Florian Daniel ND DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Florin PSD DA
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Ghiveciu Marian PSD DA
110. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
111. Grama Horia PSD DA
112. Grecea Maria PNL DA
113. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
114. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
115. Guran Virgil - DA
116. Gust Băloșin Florentin - Abținere
117. Harbuz Liviu PSD DA
118. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
119. Holban Titi PSD DA
120. Hulea Ioan PSD DA
121. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
122. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
123. Iancu Iulian PSD DA
124. Iane Daniel PNL DA
125. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
126. Ibram Iusein Minoritati DA
127. Ignat Miron Minoritati DA
128. Intotero Natalia-Elena PSD DA
129. Ionescu Aurelian ALDE DA
130. Ionescu George PNL DA
131. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
132. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
133. Itu Cornel PSD DA
134. Kerekes Károly UDMR DA
135. Kereskényi Gábor UDMR DA
136. Khraibani Camelia PSD DA
137. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
138. Longher Ghervazen Minoritati DA
139. Lubanovici Mircea PNL DA
140. Lupu Mihai PNL DA
141. Man Mircea PNL DA
142. Manolache Marius PSD DA
143. Manolescu Oana Minoritati DA
144. Marcu Viorica PNL DA
145. Marian Ion Cristinel ND DA
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Marin Gheorghe PSD DA
148. Marin Laura PSD DA
149. Marocico Ion Minoritati DA
150. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
151. Máté András-Levente UDMR DA
152. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
153. Mazilu Constantin PSD DA
154. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
155. Mihai Aurelian PNL DA
156. Mihăilă Ioan PSD DA
157. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
158. Militaru Lucian PNL DA
159. Mincă Liliana ND DA
160. Mircovici Niculae Minoritati DA
161. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
162. Mitrea Manuela PSD DA
163. Mîrza Gavril PSD DA
164. Mocanu Adrian PSD DA
165. Mocioi Niculina PNL DA
166. Moisii Constantin PSD DA
167. Moldovan Ioan ALDE DA
168. Moldovan Iosif UDMR DA
169. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
170. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
171. Movilă Petru ND DA
172. Muntean Mircia PSD DA
173. Munteanu Ioan PSD DA
174. Murgu Neagu PSD DA
175. Nassar Rodica PSD DA
176. Nazare Alexandru PNL DA
177. Neacșu Marian PSD DA
178. Necula Cosmin PSD DA
179. Negruț Cornelia ALDE DA
180. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
181. Nichita Cristina PSD DA
182. Nicoară Romeo Florin PNL DA
183. Nicolae Alexandri PNL DA
184. Nicolae Florian PSD DA
185. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
186. Niculae Aurel PSD DA
187. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
188. Nistor Laurențiu PSD DA
189. Nistor Marioara PSD DA
190. Niță Constantin PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Ochi Ion PSD DA
195. Oltean Ioan PNL DA
196. Orban Ludovic PNL DA
197. Oros Nechita-Adrian PNL DA
198. Palașcă Viorel ALDE DA
199. Palăr Ionel PNL DA
200. Paleologu Theodor PNL DA
201. Pană Adriana-Doina PSD DA
202. Paul Maria-Andreea PNL DA
203. Pârgaru Ion PSD DA
204. Peia Ninel PSD DA
205. Petrea Dorin Silviu PSD DA
206. Petric Octavian PSD DA
207. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
208. Plumb Rovana PSD DA
209. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
210. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
211. Ponta Victor-Viorel PSD DA
212. Popa Octavian-Marius PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
215. Potor Călin PSD DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Răducanu Ion PSD DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Reuer Elena-Ramona PNL DA
224. Rizea Cristian PSD DA
225. Roman Cristian-Constantin PNL DA
226. Roman Gheorghe PSD DA
227. Roman Ioan Sorin PSD DA
228. Roman Victor PSD DA
229. Roșca Lucreția PSD DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rotaru Răzvan - DA
232. Sava Andrei-Valentin PSD DA
233. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
234. Săpunaru Nini PNL DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PNL DA
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stancu Ionel Minoritati DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
249. Stoica Mihaela - DA
250. Stragea Sorin Constantin PSD DA
251. Stroe Radu PSD DA
252. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
253. Surdu Raluca PNL DA
254. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
269. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
270. Tiuch Cătălin PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Toader Mircea-Nicu PNL DA
273. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
274. Traicu Rodin PSD DA
275. Tudorache Daniel PSD DA
276. Tudorie Violeta PSD DA
277. Tudose Mihai PSD DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe PNL DA
282. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel ALDE DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL DA
287. Varga Vasile PNL DA
288. Vasilică Radu Costin PSD DA
289. Vladu Iulian PNL DA
290. Vlase Petru Gabriel PSD DA
291. Vlădoiu Aurel PSD DA
292. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
293. Vreme Valerian PSD DA
294. Vulpescu Ioan PSD DA
295. Weber Mihai PSD DA
296. Zaharcu Neviser PSD DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
298. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
299. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
300. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 14 octombrie 2019, 21:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro