Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2015 > 16:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 aprilie 2015, ora 16:35

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 195/2015 pentru modificarea Legii nr.350/2005 privind regimul finanțărilor nerambursabile din fonduri publice alocate pentru activități nonprofit de interes general
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:287 144 80 10 11 12 18 12
- voturi pentru (DA):199 144 1 9 11 12 18 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:86 - 78 1 - - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL Abținere
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Boghicevici Claudia PNL Abținere
27. Bónis István UDMR DA
28. Bordeianu Dan PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
41. Cernea Remus-Florinel - Abținere
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL Abținere
44. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
45. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
46. Chițoiu Daniel ALDE DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
53. Ciuhodaru Tudor ND DA
54. Cocei Erland PNL Abținere
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - NU
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
58. Covaci Dorel PSD DA
59. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Daea Petre PSD DA
66. Dalca Ștefan-Petru ND DA
67. Dascălu Constantin PNL Abținere
68. Deaconu Mihai ND DA
69. Delureanu Virgil PSD DA
70. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
71. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
72. Dima Toader PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobrinescu Traian PNL Abținere
76. Dolha Mircea PNL Abținere
77. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
78. Dolineaschi Andrei PSD DA
79. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
80. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul - DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Fonta Nuțu PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel ND DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL Abținere
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
113. Guran Virgil - DA
114. Gust Băloșin Florentin - Abținere
115. Harbuz Liviu PSD DA
116. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
117. Holban Titi PSD DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL Abținere
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Intotero Natalia-Elena PSD DA
127. Ionescu Aurelian ALDE DA
128. Ionescu George PNL Abținere
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kerekes Károly UDMR DA
132. Kereskényi Gábor UDMR DA
133. Khraibani Camelia PSD DA
134. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
135. Longher Ghervazen Minoritati DA
136. Lubanovici Mircea PNL Abținere
137. Lupu Mihai PNL Abținere
138. Man Mircea PNL Abținere
139. Manolache Marius PSD DA
140. Manolescu Oana Minoritati DA
141. Marcu Viorica PNL Abținere
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marin Laura PSD DA
146. Marocico Ion Minoritati DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
148. Máté András-Levente UDMR DA
149. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
150. Mazilu Constantin PSD DA
151. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
152. Mihai Aurelian PNL Abținere
153. Mihăilă Ioan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL Abținere
161. Moldovan Ioan ALDE DA
162. Moldovan Iosif UDMR DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru ND Abținere
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Nazare Alexandru PNL Abținere
172. Neacșu Marian PSD DA
173. Necula Cosmin PSD DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicolae Alexandri PNL Abținere
177. Nicolae Florian PSD DA
178. Niculae Aurel PSD DA
179. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
180. Nistor Laurențiu PSD DA
181. Nistor Marioara PSD DA
182. Niță Constantin PSD DA
183. Niță Emil PSD DA
184. Nosa Iuliu PSD DA
185. Oajdea Daniel Vasile ND DA
186. Ochi Ion PSD DA
187. Oltean Ioan PNL Abținere
188. Orban Ludovic PNL Abținere
189. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
190. Palașcă Viorel ALDE DA
191. Palăr Ionel PNL Abținere
192. Paleologu Theodor PNL Abținere
193. Pană Adriana-Doina PSD DA
194. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrea Dorin Silviu PSD DA
197. Petric Octavian PSD DA
198. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL Abținere
199. Plumb Rovana PSD DA
200. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
201. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
202. Ponta Victor-Viorel PSD DA
203. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
206. Potor Călin PSD DA
207. Pușcaș Iacob PSD DA
208. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
209. Răducanu Ion PSD DA
210. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
211. Rădulescu Constantin PSD DA
212. Rădulescu Romeo - Abținere
213. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
214. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
215. Rizea Cristian PSD DA
216. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roman Ioan Sorin PSD DA
219. Roman Victor PSD DA
220. Roșca Lucreția PSD DA
221. Roșca Mircea PNL DA
222. Rotaru Răzvan - Abținere
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
225. Săpunaru Nini PNL Abținere
226. Scarlat George PNL Abținere
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
228. Secară Florin Mihail PNL Abținere
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Solomon Adrian PSD DA
235. Stan Ioan PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
241. Stoica Mihaela - Abținere
242. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
243. Surdu Raluca PNL Abținere
244. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
245. Szabó Ödön UDMR DA
246. Șimon Gheorghe PSD DA
247. Șoptică Costel PNL Abținere
248. Șova Lucian PSD DA
249. Ștefan Viorel PSD DA
250. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
251. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
252. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
253. Tararache Mihai PNL Abținere
254. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
255. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
256. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
257. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
258. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
259. Tiuch Cătălin PSD DA
260. Tîlvăr Angel PSD DA
261. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
262. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
263. Traicu Rodin PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tudorie Violeta PSD DA
266. Tudose Mihai PSD DA
267. Turcan Raluca PNL Abținere
268. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
269. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
270. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
271. Uricec Eugen Constantin PSD DA
272. Ursărescu Dorinel ALDE DA
273. Vainer Aurel Minoritati DA
274. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
275. Vasilică Radu Costin PSD DA
276. Vladu Iulian PNL Abținere
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlădoiu Aurel PSD DA
279. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
280. Vreme Valerian PSD DA
281. Vulpescu Ioan PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
287. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 octombrie 2019, 23:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro