Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.04.2015 > 15:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 29 aprilie 2015, ora 15:24

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 73/2015 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.79/2014 pentru modificarea și completarea Legii contabilității nr.82/1991
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:271 126 84 10 11 13 14 13
- voturi pentru (DA):269 126 84 10 11 13 14 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Boghicevici Claudia PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Borbély László UDMR DA
29. Bordeianu Dan PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cernea Remus-Florinel - DA
42. Chebac Eugen PSD DA
43. Cherecheș Florica PNL DA
44. Chiriță Dumitru - -
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
54. Ciurariu Florin PNL DA
55. Cocei Erland PNL DA
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Comșa Cornel-George - DA
58. Costin Gheorghe PNL DA
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Crăciunescu Grigore PNL DA
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL DA
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Delureanu Virgil PSD DA
72. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Mircea PNL DA
80. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
81. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
82. Dragomir Gheorghe PNL DA
83. Dragomir Maria - DA
84. Dragomir Viorel Marian PSD DA
85. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
86. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
87. Dumbrăvanu Paul - DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Eparu Ion PSD DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR DA
94. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
95. Firczak Gheorghe Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Geantă Florian Daniel ND DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Gust Băloșin Florentin - Abținere
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iane Daniel PNL DA
123. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
129. Iriza Scarlat - DA
130. Itu Cornel PSD DA
131. Kereskényi Gábor UDMR DA
132. Khraibani Camelia PSD DA
133. Lupu Mihai PNL DA
134. Manda Iulian Claudiu PSD DA
135. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
136. Manolache Marius PSD DA
137. Manolescu Oana Minoritati DA
138. Marcoci Vlad PSD DA
139. Marcu Viorica PNL DA
140. Marian Ion Cristinel ND DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Marin Gheorghe PSD DA
143. Marin Laura PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Máté András-Levente UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
148. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
149. Mihai Aurelian PNL DA
150. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
151. Militaru Lucian PNL DA
152. Mincă Liliana ND DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL DA
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Moldovan Iosif UDMR DA
160. Molnar Zsolt UDMR DA
161. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
162. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
163. Movilă Petru ND DA
164. Muntean Mircia PSD DA
165. Munteanu Ioan PSD DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Neacșu Marian PSD DA
168. Necula Cosmin PSD DA
169. Negruț Clement ND DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Alexandri PNL DA
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
175. Niculae Aurel PSD DA
176. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Nistor Marioara PSD DA
179. Niță Emil PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Oajdea Daniel Vasile ND DA
182. Ochi Ion PSD DA
183. Oltean Ioan PNL DA
184. Orban Ludovic PNL DA
185. Oros Nechita-Adrian PNL DA
186. Palașcă Viorel ALDE DA
187. Palăr Ionel PNL DA
188. Paleologu Theodor PNL DA
189. Pambuccian Varujan Minoritati DA
190. Pană Adriana-Doina PSD DA
191. Pardău Dumitru PNL DA
192. Paul Maria-Andreea PNL DA
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Peia Ninel PSD DA
196. Petrescu Petre - DA
197. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
198. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
200. Popa Octavian-Marius PNL DA
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Potor Călin PSD DA
203. Pușcaș Iacob PSD DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
206. Rădulescu Constantin PSD DA
207. Rădulescu Romeo - DA
208. Rățoi Neculai PSD DA
209. Roman Cristian-Constantin PNL DA
210. Roman Victor PSD DA
211. Roșca Mircea PNL DA
212. Rotaru Răzvan - DA
213. Săpunaru Nini PNL DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Simedru Dan Coriolan PNL DA
219. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stan Ioan PSD DA
222. Stan Ion PSD DA
223. Stanciu Anghel PSD DA
224. Stancu Ionel Minoritati DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Mihaela - DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
232. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
233. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
241. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Toader Mircea-Nicu PNL DA
251. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
252. Tomac Eugen ND DA
253. Traicu Rodin PSD DA
254. Tudorache Daniel PSD DA
255. Tudorie Violeta PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
258. Udriște Gheorghe PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD DA
265. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
266. Vladu Iulian PNL DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Vreme Valerian PSD DA
269. Zaharcu Neviser PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
271. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 august 2019, 12:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro