Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:15 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:15

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 582/2013 privind transmiterea unui teren din domeniul pubic al statului și din administrarea Agenției Domeniilor Statului în domeniul public al comunei Manasia , județul Ialomița, și în administrarea Consiliului Local al Comunei Manasia , județul Ialomița, în vederea extinderii cimitirului situat în satul Manasia
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 139 76 9 10 16 20 8
- voturi pentru (DA):191 136 2 6 9 15 20 3
- voturi împotrivă (NU):78 2 69 3 - - - 4
- abțineri:9 1 5 - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Ioan PSD DA
17. Berci Vasile PNL Abținere
18. Birchall Ana PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL NU
22. Bónis István UDMR DA
23. Bordeianu Dan PSD DA
24. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
25. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
26. Buican Cristian PNL NU
27. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
28. Burlacu Ștefan ND DA
29. Calimente Mihăiță PNL NU
30. Caloianu Mario-Ernest PSD Abținere
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Canacheu Costică PNL NU
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - NU
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Chițoiu Daniel ALDE DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - Abținere
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Cocei Erland PNL NU
50. Codîrlă Liviu PSD DA
51. Condurățeanu Andrei-Răzvan - NU
52. Constantin Daniel ALDE DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Cristea Aurelia PSD DA
56. Cristea Victor PSD DA
57. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL NU
60. Dalca Ștefan-Petru ND DA
61. Dascălu Constantin PNL Abținere
62. Deaconu Mihai ND DA
63. Delureanu Virgil PSD DA
64. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
65. Dima Toader PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Doboș Anton PNL NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrinescu Traian PNL NU
71. Dolha Mircea PNL NU
72. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
75. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
76. Dragomir Gheorghe PNL NU
77. Dragomir Viorel Marian PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
80. Dumbrăvanu Paul - NU
81. Dumitru Georgică ALDE DA
82. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
83. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
84. Emacu Gheorghe PSD DA
85. Enache Marian PSD DA
86. Eparu Ion PSD DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fejér László-Ődőn UDMR DA
89. Firczak Gheorghe Minoritati DA
90. Florea Damian ALDE DA
91. Florea Daniel PSD DA
92. Frăticiu Gheorghe PSD DA
93. Galan Constantin ALDE DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Găină Mihăiță PSD NU
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Florin PSD DA
98. Gheorghe Tinel PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Ghiveciu Marian PSD DA
101. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
102. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
103. Grama Horia PSD DA
104. Grecea Maria PNL NU
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
107. Guran Virgil - NU
108. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
109. Harbuz Liviu PSD DA
110. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
111. Holban Titi PSD DA
112. Horga Vasile PNL NU
113. Hulea Ioan PSD DA
114. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
115. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
116. Iane Daniel PNL Abținere
117. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu Aurelian ALDE DA
122. Ionescu George PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
125. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
126. Itu Cornel PSD DA
127. Kerekes Károly UDMR DA
128. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
129. Khraibani Camelia PSD DA
130. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
131. Longher Ghervazen Minoritati DA
132. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
133. Manolache Marius PSD DA
134. Manolescu Oana Minoritati DA
135. Marcoci Vlad PSD DA
136. Marcu Viorica PNL NU
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Marin Gheorghe PSD DA
139. Marin Laura PSD DA
140. Marocico Ion Minoritati DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Máté András-Levente UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mazilu Constantin PSD DA
145. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
146. Melinte Ion PSD DA
147. Mihai Aurelian PNL NU
148. Mihăilă Ioan PSD DA
149. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mincă Liliana ND DA
152. Mircovici Niculae Minoritati DA
153. Mitrea Manuela PSD DA
154. Mîrza Gavril PSD DA
155. Mocanu Adrian PSD DA
156. Mocioi Niculina PNL NU
157. Moisii Constantin PSD DA
158. Moldovan Ioan ALDE DA
159. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
160. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
161. Movilă Petru ND DA
162. Muntean Mircia PSD DA
163. Munteanu Ioan PSD DA
164. Murgu Neagu PSD DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Neacșu Marian PSD DA
167. Necula Cosmin PSD DA
168. Negruț Clement ND NU
169. Negruț Cornelia ALDE DA
170. Nichita Cristina PSD DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL NU
172. Nicolae Alexandri PNL NU
173. Nicolae Florian PSD DA
174. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
175. Nicolicea Eugen PSD DA
176. Niculae Aurel PSD DA
177. Niculescu Dumitru - DA
178. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
179. Nistor Laurențiu PSD DA
180. Nistor Marioara PSD DA
181. Niță Emil PSD DA
182. Nosa Iuliu PSD DA
183. Oajdea Daniel Vasile ND DA
184. Ochi Ion PSD DA
185. Oltean Ioan PNL NU
186. Orban Ludovic PNL NU
187. Oros Nechita-Adrian PNL NU
188. Palașcă Viorel ALDE DA
189. Palăr Ionel PNL NU
190. Pambuccian Varujan Minoritati DA
191. Pană Adriana-Doina PSD DA
192. Paul Maria-Andreea PNL NU
193. Păun Nicolae Minoritati DA
194. Pârgaru Ion PSD DA
195. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
196. Peia Ninel PSD DA
197. Petrescu Petre - DA
198. Petric Octavian PSD DA
199. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
200. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
201. Pop Georgian PSD DA
202. Popa Octavian-Marius PNL NU
203. Popescu Dan-Cristian PNL NU
204. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
205. Preda Cezar-Florin PNL NU
206. Pușcaș Iacob PSD DA
207. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
208. Răducanu Ion PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rățoi Neculai PSD DA
211. Reuer Elena-Ramona PNL NU
212. Roman Gheorghe PSD DA
213. Roșca Lucreția PSD DA
214. Roșca Mircea PNL NU
215. Rotaru Răzvan ND NU
216. Rusu Valentin PNL DA
217. Săpunaru Nini PNL NU
218. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
219. Scarlat George PNL NU
220. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
221. Secară Florin Mihail PNL NU
222. Sefer Cristian-George PSD DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
225. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stan Ioan PSD DA
228. Stanciu Anghel PSD DA
229. Stanciu Zisu PSD DA
230. Stancu Ionel Minoritati DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stragea Sorin Constantin PSD DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
236. Stroe Radu PSD DA
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Szabó Ödön UDMR DA
240. Șcheau Ion PNL NU
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
244. Tabugan Ion PSD NU
245. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
246. Tararache Mihai PNL NU
247. Tămâian Ioan PNL NU
248. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
249. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
250. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
251. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
252. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
253. Tiuch Cătălin PSD DA
254. Tomac Eugen ND NU
255. Traicu Rodin PSD DA
256. Tudorache Daniel PSD DA
257. Tudorie Violeta PSD DA
258. Turcan Raluca PNL NU
259. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
260. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
261. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
262. Uricec Eugen Constantin PSD DA
263. Ursărescu Dorinel ALDE DA
264. Vainer Aurel Minoritati DA
265. Varga Lucia-Ana PNL NU
266. Varga Vasile PNL NU
267. Vasilică Radu Costin PSD DA
268. Vladu Iulian PNL NU
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlădoiu Aurel PSD DA
271. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
273. Vreme Valerian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
278. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro