Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 121/2015 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.27/2014 privind finanțarea instituțiilor de învățământ superior militar, de ordine publică și securitate națională
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:280 140 73 11 11 16 20 9
- voturi pentru (DA):277 139 71 11 11 16 20 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 1 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Antal István UDMR DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benga Ioan PSD DA
20. Berci Vasile PNL DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Burlacu Ștefan ND DA
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Canacheu Costică PNL DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
39. Cernea Remus-Florinel - DA
40. Chebac Eugen PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Gheorghe PSD DA
47. Ciobanu Liliana - DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
57. Covaci Dorel PSD DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Crăciunescu Grigore PNL DA
60. Cristea Aurelia PSD DA
61. Cristea Victor PSD DA
62. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND DA
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Dima Toader PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Doboș Anton PNL DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Mircea PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragomir Gheorghe PNL DA
80. Dragomir Viorel Marian PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
83. Dumbrăvanu Paul - DA
84. Dumitru Georgică ALDE DA
85. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
86. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
87. Emacu Gheorghe PSD DA
88. Enache Marian PSD DA
89. Eparu Ion PSD DA
90. Erdei Dolóczki István UDMR DA
91. Fejér László-Ődőn UDMR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
93. Firczak Gheorghe Minoritati DA
94. Florea Damian ALDE DA
95. Florea Daniel PSD DA
96. Frăticiu Gheorghe PSD DA
97. Galan Constantin ALDE DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Geantă Florian Daniel PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Florin PSD DA
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Ghiveciu Marian PSD DA
106. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
107. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
108. Grama Horia PSD DA
109. Grecea Maria PNL DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
112. Guran Virgil - DA
113. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
114. Harbuz Liviu PSD DA
115. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
116. Holban Titi PSD DA
117. Horga Vasile PNL DA
118. Hulea Ioan PSD DA
119. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
120. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
121. Iane Daniel PNL DA
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
131. Itu Cornel PSD DA
132. Kerekes Károly UDMR DA
133. Kereskényi Gábor UDMR DA
134. Khraibani Camelia PSD DA
135. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
136. Longher Ghervazen Minoritati DA
137. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Marin Gheorghe PSD DA
144. Marin Laura PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Máté András-Levente UDMR DA
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
148. Mazilu Constantin PSD DA
149. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
150. Melinte Ion PSD DA
151. Mihai Aurelian PNL DA
152. Mihăilă Ioan PSD DA
153. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
154. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
155. Mincă Liliana ND DA
156. Mircovici Niculae Minoritati DA
157. Mitrea Manuela PSD DA
158. Mîrza Gavril PSD DA
159. Mocanu Adrian PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL DA
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Moldovan Iosif UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru ND DA
167. Muntean Mircia PSD DA
168. Munteanu Ioan PSD DA
169. Murgu Neagu PSD DA
170. Nassar Rodica PSD DA
171. Neacșu Marian PSD DA
172. Necula Cosmin PSD DA
173. Negruț Clement ND DA
174. Negruț Cornelia ALDE DA
175. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
176. Nichita Cristina PSD DA
177. Nicoară Romeo Florin PNL DA
178. Nicolae Alexandri PNL DA
179. Nicolae Florian PSD DA
180. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
181. Niculae Aurel PSD DA
182. Niculescu Dumitru - DA
183. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
184. Nistor Laurențiu PSD DA
185. Nistor Marioara PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND DA
189. Ochi Ion PSD DA
190. Oltean Ioan PNL DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oros Nechita-Adrian PNL DA
193. Palașcă Viorel ALDE DA
194. Palăr Ionel PNL DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Pană Adriana-Doina PSD DA
197. Paul Maria-Andreea PNL DA
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pârgaru Ion PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrescu Petre - DA
202. Petric Octavian PSD DA
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Pop Georgian PSD DA
206. Popa Octavian-Marius PNL DA
207. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Pușcaș Iacob PSD DA
210. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
211. Răducanu Ion PSD DA
212. Rădulescu Constantin PSD DA
213. Rădulescu Romeo - DA
214. Rățoi Neculai PSD DA
215. Reuer Elena-Ramona PNL DA
216. Rizea Cristian PSD DA
217. Roman Gheorghe PSD DA
218. Roșca Lucreția PSD DA
219. Roșca Mircea PNL DA
220. Rotaru Răzvan ND DA
221. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
222. Scarlat George PNL DA
223. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
224. Secară Florin Mihail PNL DA
225. Sefer Cristian-George PSD DA
226. Seres Dénes UDMR DA
227. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
228. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
229. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
230. Solomon Adrian PSD DA
231. Stan Ioan PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stănescu Alexandru PSD DA
236. Stragea Sorin Constantin PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
238. Stroe Radu PSD DA
239. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
240. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
241. Szabó Ödön UDMR DA
242. Șcheau Ion PNL DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șoptică Costel PNL DA
245. Ștefan Viorel PSD DA
246. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
247. Tabugan Ion PSD DA
248. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
249. Tararache Mihai PNL DA
250. Tămâian Ioan PNL DA
251. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
252. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
253. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
254. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
255. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
256. Tiuch Cătălin PSD DA
257. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
258. Tomac Eugen ND DA
259. Traicu Rodin PSD DA
260. Tudorache Daniel PSD DA
261. Tudorie Violeta PSD DA
262. Turcan Raluca PNL DA
263. Tușa Adriana Diana PNL DA
264. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
265. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
266. Uricec Eugen Constantin PSD DA
267. Ursărescu Dorinel ALDE DA
268. Vainer Aurel Minoritati DA
269. Varga Vasile PNL DA
270. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
271. Vladu Iulian PNL DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlădoiu Aurel PSD DA
274. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
275. Vreme Valerian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zaharcu Neviser PSD DA
278. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
280. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 octombrie 2019, 15:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro