Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:29

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 186/2015 înființarea, organizarea și funcționarea Academiei de Științe Juridice din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:274 139 71 11 9 16 19 9
- voturi pentru (DA):273 138 71 11 9 16 19 9
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL DA
19. Birchall Ana PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
22. Boghicevici Claudia PNL DA
23. Bónis István UDMR DA
24. Bordeianu Dan PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Burlacu Ștefan ND DA
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
36. Cernea Remus-Florinel - DA
37. Chebac Eugen PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
40. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
41. Cioată Cezar ALDE DA
42. Ciobanu Gheorghe PSD DA
43. Ciobanu Liliana - DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
48. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE DA
49. Ciurariu Florin PNL DA
50. Cocei Erland PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Covaci Dorel PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cristea Aurelia PSD DA
57. Cristea Victor PSD DA
58. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dalca Ștefan-Petru ND DA
62. Dascălu Constantin PNL DA
63. Deaconu Mihai ND DA
64. Delureanu Virgil PSD DA
65. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
66. Dima Toader PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Doboș Anton PNL DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrinescu Traian PNL DA
72. Dolha Mircea PNL DA
73. Dolineaschi Andrei PSD DA
74. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
75. Dragomir Gheorghe PNL DA
76. Dragomir Viorel Marian PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
79. Dumbrăvanu Paul - DA
80. Dumitru Georgică ALDE DA
81. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
82. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
83. Emacu Gheorghe PSD DA
84. Enache Marian PSD DA
85. Eparu Ion PSD DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Firczak Gheorghe Minoritati DA
88. Florea Damian ALDE DA
89. Florea Daniel PSD DA
90. Frăticiu Gheorghe PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Geantă Florian Daniel PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Florin PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiveciu Marian PSD DA
99. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
101. Grama Horia PSD DA
102. Grecea Maria PNL DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
105. Guran Virgil - DA
106. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
107. Harbuz Liviu PSD DA
108. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
109. Holban Titi PSD DA
110. Horga Vasile PNL DA
111. Hulea Ioan PSD DA
112. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
113. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
114. Iane Daniel PNL DA
115. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu Aurelian ALDE DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
123. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Kerekes Károly UDMR DA
126. Kereskényi Gábor UDMR DA
127. Khraibani Camelia PSD DA
128. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
131. Manolache Marius PSD DA
132. Manolescu Oana Minoritati DA
133. Marcoci Vlad PSD DA
134. Marcu Viorica PNL DA
135. Marian Ion Cristinel ND DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Marin Gheorghe PSD DA
138. Marin Laura PSD DA
139. Marocico Ion Minoritati DA
140. Máté András-Levente UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mazilu Constantin PSD DA
143. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
144. Melinte Ion PSD DA
145. Mihai Aurelian PNL DA
146. Mihăilă Ioan PSD DA
147. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mincă Liliana ND DA
150. Mircovici Niculae Minoritati DA
151. Mitrea Manuela PSD DA
152. Mîrza Gavril PSD DA
153. Mocanu Adrian PSD DA
154. Mocioi Niculina PNL DA
155. Moisii Constantin PSD DA
156. Moldovan Ioan ALDE DA
157. Moldovan Iosif UDMR DA
158. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
159. Movilă Petru ND DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Neacșu Marian PSD DA
163. Necula Cosmin PSD DA
164. Negruț Clement ND DA
165. Negruț Cornelia ALDE DA
166. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
167. Nichita Cristina PSD DA
168. Nicoară Romeo Florin PNL DA
169. Nicolae Alexandri PNL DA
170. Nicolae Florian PSD DA
171. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
172. Nicolicea Eugen PSD DA
173. Niculae Aurel PSD DA
174. Niculescu Dumitru - DA
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL DA
183. Orban Ludovic PNL DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paul Maria-Andreea PNL DA
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrescu Petre - DA
195. Petric Octavian PSD DA
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL DA
200. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
201. Preda Cezar-Florin PNL DA
202. Pușcaș Iacob PSD DA
203. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
204. Răducanu Ion PSD DA
205. Rădulescu Constantin PSD DA
206. Rădulescu Romeo - DA
207. Rățoi Neculai PSD DA
208. Reuer Elena-Ramona PNL DA
209. Rizea Cristian PSD DA
210. Roman Gheorghe PSD DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Roșca Mircea PNL DA
213. Rotaru Răzvan ND DA
214. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
215. Scarlat George PNL DA
216. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
217. Secară Florin Mihail PNL DA
218. Sefer Cristian-George PSD DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
221. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
222. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stan Ioan PSD DA
225. Stanciu Zisu PSD DA
226. Stancu Ionel Minoritati DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Stragea Sorin Constantin PSD DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Stroe Radu PSD DA
232. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Szabó Ödön UDMR DA
235. Șcheau Ion PNL DA
236. Șimon Gheorghe PSD DA
237. Șoptică Costel PNL DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
241. Tabugan Ion PSD DA
242. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
243. Tararache Mihai PNL DA
244. Tămâian Ioan PNL DA
245. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
246. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
247. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
248. Teju Sorin ALDE DA
249. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
250. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
251. Tomac Eugen ND DA
252. Traicu Rodin PSD DA
253. Tudorache Daniel PSD DA
254. Tudorie Violeta PSD DA
255. Turcan Raluca PNL DA
256. Tușa Adriana Diana PNL DA
257. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
258. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
259. Uricec Eugen Constantin PSD DA
260. Ursărescu Dorinel ALDE DA
261. Vainer Aurel Minoritati DA
262. Varga Lucia-Ana PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD NU
265. Vladu Iulian PNL DA
266. Vlase Petru Gabriel PSD DA
267. Vlădoiu Aurel PSD DA
268. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
269. Vreme Valerian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zaharcu Neviser PSD DA
272. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
274. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 octombrie 2019, 12:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro