Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.05.2015 > 15:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 mai 2015, ora 15:51

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 447/2014 privind declararea zilei de 1 octombrie - Ziua Bunicilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:278 138 81 12 7 16 16 8
- voturi pentru (DA):175 128 8 5 5 14 14 1
- voturi împotrivă (NU):83 5 66 6 - - 1 5
- abțineri:20 5 7 1 2 2 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Anton Marin PSD DA
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Birchall Ana PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Boghicevici Claudia PNL Abținere
21. Bónis István UDMR Abținere
22. Bordeianu Dan PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Burlacu Ștefan ND DA
28. Calimente Mihăiță PNL Abținere
29. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Canacheu Costică PNL DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cernea Remus-Florinel - NU
36. Chebac Eugen PSD DA
37. Cherecheș Florica PNL NU
38. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
39. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
40. Ciobanu Gheorghe PSD DA
41. Ciobanu Liliana - Abținere
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL NU
46. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
47. Ciurariu Florin PNL NU
48. Cocei Erland PNL NU
49. Codîrlă Liviu PSD DA
50. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
51. Costin Gheorghe PNL NU
52. Covaci Dorel PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cristea Aurelia PSD DA
55. Cristea Victor PSD DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL NU
58. Dalca Ștefan-Petru ND DA
59. Dascălu Constantin PNL NU
60. Deaconu Mihai ND DA
61. Delureanu Virgil PSD DA
62. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
63. Dima Toader PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Doboș Anton PNL NU
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrinescu Traian PNL DA
69. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
70. Dolineaschi Andrei PSD DA
71. Donțu Mihai-Aurel PNL NU
72. Dragomir Gheorghe PNL NU
73. Dragomir Viorel Marian PSD DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
76. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE Abținere
77. Dumbrăvanu Paul - NU
78. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
79. Emacu Gheorghe PSD DA
80. Enache Marian PSD DA
81. Eparu Ion PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Fejér László-Ődőn UDMR DA
84. Fenechiu Cătălin-Daniel ND NU
85. Firczak Gheorghe Minoritati DA
86. Florea Damian ALDE DA
87. Florea Daniel PSD DA
88. Frăticiu Gheorghe PSD DA
89. Galan Constantin ALDE DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Geantă Florian Daniel PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Florin PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiveciu Marian PSD Abținere
98. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
99. Gorghiu Alina-Ștefania PNL NU
100. Grama Horia PSD DA
101. Grecea Maria PNL Abținere
102. Gunia Dragoș-Ionel PNL NU
103. Guran Virgil - Abținere
104. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
105. Harbuz Liviu PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
107. Holban Titi PSD NU
108. Horga Vasile PNL NU
109. Hulea Ioan PSD DA
110. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
111. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
112. Iane Daniel PNL NU
113. Iane Ovidiu-Cristian PSD Abținere
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Miron Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu Aurelian ALDE DA
118. Ionescu George PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
121. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
122. Itu Cornel PSD DA
123. Kerekes Károly UDMR Abținere
124. Khraibani Camelia PSD DA
125. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
126. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
127. Lupu Mihai PNL NU
128. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
129. Manolache Marius PSD DA
130. Manolescu Oana Minoritati DA
131. Marcoci Vlad PSD DA
132. Marcu Viorica PNL NU
133. Marian Ion Cristinel ND Abținere
134. Marica Petru-Sorin PSD DA
135. Marin Gheorghe PSD DA
136. Marin Laura PSD DA
137. Marocico Ion Minoritati DA
138. Máté András-Levente UDMR DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mazilu Constantin PSD DA
141. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
142. Melinte Ion PSD DA
143. Mihai Aurelian PNL NU
144. Mihăilă Ioan PSD DA
145. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
147. Mincă Liliana ND NU
148. Mircovici Niculae Minoritati DA
149. Mitrea Manuela PSD DA
150. Mîrza Gavril PSD DA
151. Mocanu Adrian PSD Abținere
152. Mocioi Niculina PNL DA
153. Moisii Constantin PSD DA
154. Moldovan Ioan ALDE DA
155. Moldovan Iosif UDMR DA
156. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
157. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
158. Movilă Petru ND NU
159. Muntean Mircia PSD DA
160. Munteanu Ioan PSD DA
161. Nassar Rodica PSD NU
162. Nazare Alexandru PNL NU
163. Neacșu Marian PSD DA
164. Necula Cosmin PSD DA
165. Negruț Clement ND NU
166. Negruț Cornelia ALDE DA
167. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
168. Nichita Cristina PSD DA
169. Nicoară Romeo Florin PNL NU
170. Nicolae Alexandri PNL NU
171. Nicolae Florian PSD DA
172. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
173. Nicolicea Eugen PSD DA
174. Niculae Aurel PSD NU
175. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
176. Nistor Laurențiu PSD DA
177. Nistor Marioara PSD DA
178. Niță Emil PSD DA
179. Nosa Iuliu PSD DA
180. Oajdea Daniel Vasile ND DA
181. Ochi Ion PSD DA
182. Oltean Ioan PNL NU
183. Orban Ludovic PNL NU
184. Oros Nechita-Adrian PNL NU
185. Palașcă Viorel ALDE DA
186. Palăr Ionel PNL NU
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paul Maria-Andreea PNL NU
190. Păun Nicolae Minoritati DA
191. Pârgaru Ion PSD DA
192. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
193. Peia Ninel PSD DA
194. Petrescu Petre - NU
195. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL NU
196. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
197. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
198. Pop Georgian PSD DA
199. Popa Octavian-Marius PNL NU
200. Popescu Dan-Cristian PNL NU
201. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
202. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL NU
203. Potor Călin PSD DA
204. Preda Cezar-Florin PNL NU
205. Pușcaș Iacob PSD DA
206. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
207. Răducanu Ion PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Constantin PSD DA
210. Rădulescu Romeo - NU
211. Rățoi Neculai PSD DA
212. Reuer Elena-Ramona PNL NU
213. Rizea Cristian PSD DA
214. Roman Gheorghe PSD DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Roșca Mircea PNL NU
217. Rotaru Răzvan ND NU
218. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
219. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
220. Scarlat George PNL NU
221. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
222. Secară Florin Mihail PNL NU
223. Sefer Cristian-George PSD DA
224. Seres Dénes UDMR DA
225. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
226. Simedru Dan Coriolan PNL NU
227. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
228. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
229. Solomon Adrian PSD DA
230. Stan Ioan PSD DA
231. Stanciu Anghel PSD DA
232. Stanciu Zisu PSD DA
233. Stancu Ionel Minoritati DA
234. Stativă Irinel Ioan PSD DA
235. Stragea Sorin Constantin PSD DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
237. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Șcheau Ion PNL NU
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șoptică Costel PNL NU
242. Șova Lucian PSD DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
245. Tararache Mihai PNL NU
246. Tămâian Ioan PNL NU
247. Tănase Răzvan-Ionuț - NU
248. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
249. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
250. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
251. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
252. Tiuch Cătălin PSD NU
253. Toader Mircea-Nicu PNL NU
254. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
255. Tomac Eugen ND NU
256. Traicu Rodin PSD DA
257. Tudorache Daniel PSD DA
258. Tudorie Violeta PSD DA
259. Turcan Raluca PNL NU
260. Tușa Adriana Diana PNL DA
261. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD Abținere
262. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
263. Udriște Gheorghe PNL NU
264. Uricec Eugen Constantin PSD DA
265. Vainer Aurel Minoritati DA
266. Varga Lucia-Ana PNL NU
267. Varga Vasile PNL NU
268. Vasilică Radu Costin PSD DA
269. Vladu Iulian PNL Abținere
270. Vlase Petru Gabriel PSD DA
271. Vlădoiu Aurel PSD DA
272. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
273. Vreme Valerian PSD Abținere
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zaharcu Neviser PSD DA
276. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
278. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 17:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro