Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.05.2015 > 15:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 mai 2015, ora 15:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 238/2015 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.93/2014 privind realizarea unor angajamente ce derivă din hotărârile Curții Europene a Drepturilor Omului Moldovan și alții împotriva României nr.2 din 12 iulie 2005
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:334 164 95 12 15 14 20 14
- voturi pentru (DA):332 164 94 12 15 14 20 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Antal István UDMR DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PSD DA
19. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benga Ioan PSD DA
22. Berci Vasile PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Blănariu Valentin - DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL DA
31. Bónis István UDMR DA
32. Borbély László UDMR DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Calimente Mihăiță PNL DA
40. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Canacheu Costică PNL DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cernea Remus-Florinel - DA
47. Chebac Eugen PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chiriță Dumitru - -
50. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
51. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
52. Chițoiu Daniel ALDE DA
53. Cioată Cezar ALDE DA
54. Ciobanu Gheorghe PSD DA
55. Ciobanu Liliana - DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
60. Ciuhodaru Tudor PSD DA
61. Ciurariu Florin PNL DA
62. Cocei Erland PNL DA
63. Codîrlă Liviu PSD DA
64. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
65. Constantin Daniel ALDE DA
66. Costin Gheorghe PNL DA
67. Covaci Dorel PSD DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Crăciunescu Grigore PNL DA
70. Cristea Aurelia PSD DA
71. Cristea Victor PSD DA
72. Cristian Horia PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Daea Petre PSD DA
77. Dalca Ștefan-Petru ND DA
78. Dascălu Constantin PNL DA
79. Deaconu Mihai ND DA
80. Delureanu Virgil PSD DA
81. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
82. Dima Toader PSD DA
83. Dîrzu Ioan PSD DA
84. Dobre Mircea-Titus PSD DA
85. Dobre Victor Paul PNL DA
86. Dobrinescu Traian PNL DA
87. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
88. Dolineaschi Andrei PSD DA
89. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
90. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
91. Dragomir Gheorghe PNL DA
92. Dragomir Maria - DA
93. Dragomir Viorel Marian PSD DA
94. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
95. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
96. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
97. Dumbrăvanu Paul - DA
98. Dumitru Georgică ALDE DA
99. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
100. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
101. Dușa Mircea PSD DA
102. Emacu Gheorghe PSD DA
103. Enache Marian PSD DA
104. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
105. Eparu Ion PSD DA
106. Erdei Dolóczki István UDMR DA
107. Fejér László-Ődőn UDMR DA
108. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
109. Firczak Gheorghe Minoritati DA
110. Florea Damian ALDE DA
111. Florea Daniel PSD DA
112. Fonta Nuțu PSD DA
113. Frăticiu Gheorghe PSD DA
114. Galan Constantin ALDE DA
115. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
117. Găină Mihăiță PSD DA
118. Geantă Florian Daniel PSD DA
119. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
120. Gheorghe Florin PSD DA
121. Gheorghe Tinel PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
123. Ghiveciu Marian PSD DA
124. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
125. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
127. Grama Horia PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
129. Gudu Vasile PNL DA
130. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
131. Guran Virgil - DA
132. Gust Băloșin Florentin - DA
133. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
134. Harbuz Liviu PSD DA
135. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
136. Holban Titi PSD DA
137. Horga Vasile PNL DA
138. Hulea Ioan PSD DA
139. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
140. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
141. Iancu Iulian PSD DA
142. Iane Daniel PNL DA
143. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
144. Ibram Iusein Minoritati DA
145. Ignat Miron Minoritati DA
146. Intotero Natalia-Elena PSD DA
147. Ionescu Aurelian ALDE DA
148. Ionescu George PNL DA
149. Iordache Florin PSD DA
150. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
151. Iriza Scarlat - DA
152. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
153. Itu Cornel PSD DA
154. Kelemen Hunor UDMR DA
155. Kerekes Károly UDMR DA
156. Kereskényi Gábor UDMR DA
157. Khraibani Camelia PSD DA
158. Korodi Attila UDMR DA
159. Longher Ghervazen Minoritati DA
160. Lubanovici Mircea PNL DA
161. Man Mircea PNL DA
162. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
163. Marcoci Vlad PSD DA
164. Marcu Viorica PNL DA
165. Marian Ion Cristinel ND DA
166. Marica Petru-Sorin PSD DA
167. Marin Gheorghe PSD DA
168. Marin Laura PSD DA
169. Martin Eduard-Stelian PSD DA
170. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
171. Máté András-Levente UDMR DA
172. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
173. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
174. Melinte Ion PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
176. Mihai Aurelian PNL DA
177. Mihăilă Ioan PSD DA
178. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
180. Militaru Lucian PNL DA
181. Mincă Liliana ND DA
182. Mircovici Niculae Minoritati DA
183. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
184. Mitrea Manuela PSD DA
185. Mîrza Gavril PSD DA
186. Mocanu Adrian PSD DA
187. Mocioalcă Ion PSD DA
188. Mocioi Niculina PNL DA
189. Moisii Constantin PSD DA
190. Molnar Zsolt UDMR DA
191. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
192. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
193. Movilă Petru ND DA
194. Muntean Mircia PSD DA
195. Munteanu Ioan PSD DA
196. Murgu Neagu PSD DA
197. Nazare Alexandru PNL DA
198. Neacșu Marian PSD DA
199. Necula Cosmin PSD DA
200. Negruț Clement ND DA
201. Negruț Cornelia ALDE DA
202. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
203. Nichita Cristina PSD DA
204. Nicoară Romeo Florin PNL DA
205. Nicolae Alexandri PNL DA
206. Nicolae Florian PSD DA
207. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
208. Nicolicea Eugen PSD DA
209. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
210. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
211. Nistor Laurențiu PSD DA
212. Nistor Marioara PSD DA
213. Niță Constantin PSD DA
214. Niță Emil PSD DA
215. Nosa Iuliu PSD DA
216. Oajdea Daniel Vasile ND DA
217. Oltean Ioan PNL DA
218. Orban Ludovic PNL DA
219. Oros Nechita-Adrian PNL DA
220. Palașcă Viorel ALDE DA
221. Palăr Ionel PNL DA
222. Pambuccian Varujan Minoritati DA
223. Pană Adriana-Doina PSD DA
224. Pardău Dumitru PNL DA
225. Paul Maria-Andreea PNL DA
226. Păun Nicolae Minoritati DA
227. Pârgaru Ion PSD DA
228. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
229. Peia Ninel PSD DA
230. Petrea Dorin Silviu PSD DA
231. Petrescu Petre - DA
232. Petric Octavian PSD DA
233. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
234. Plumb Rovana PSD DA
235. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
236. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
237. Ponta Victor-Viorel PSD DA
238. Pop Georgian PSD DA
239. Popa Radu Mihai - DA
240. Popeangă Vasile PSD DA
241. Popescu Dan-Cristian PNL DA
242. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
243. Potor Călin PSD DA
244. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
245. Răducanu Ion PSD DA
246. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
247. Rădulescu Constantin PSD DA
248. Rădulescu Romeo - DA
249. Rățoi Neculai PSD DA
250. Reuer Elena-Ramona PNL DA
251. Roman Cristian-Constantin PNL DA
252. Roman Gheorghe PSD DA
253. Roman Ioan Sorin PSD DA
254. Roman Victor PSD DA
255. Roșca Lucreția PSD DA
256. Roșca Mircea PNL DA
257. Rotaru Răzvan ND DA
258. Sava Andrei-Valentin PSD DA
259. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
260. Săpunaru Nini PNL DA
261. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
262. Scarlat George PNL DA
263. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
264. Secară Florin Mihail PNL DA
265. Sefer Cristian-George PSD DA
266. Seres Dénes UDMR DA
267. Simedru Dan Coriolan PNL DA
268. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
269. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
270. Solomon Adrian PSD DA
271. Stan Ioan PSD DA
272. Stan Ion PSD DA
273. Stanciu Anghel PSD DA
274. Stanciu Zisu PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan PSD DA
276. Stănescu Alexandru PSD DA
277. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
278. Stragea Sorin Constantin PSD DA
279. Stroe Radu PSD DA
280. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
281. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
282. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
283. Szabó Ödön UDMR DA
284. Șcheau Ion PNL DA
285. Șimon Gheorghe PSD DA
286. Șoptică Costel PNL DA
287. Șova Lucian PSD DA
288. Ștefan Viorel PSD DA
289. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
290. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
291. Tabugan Ion PSD DA
292. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
293. Tararache Mihai PNL DA
294. Tămâian Ioan PNL DA
295. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
296. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
297. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
298. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
299. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
300. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
301. Tiuch Cătălin PSD DA
302. Toader Mircea-Nicu PNL DA
303. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
304. Tomac Eugen ND DA
305. Traicu Rodin PSD DA
306. Tudorache Daniel PSD DA
307. Tudorie Violeta PSD DA
308. Tudose Mihai PSD DA
309. Turcan Raluca PNL DA
310. Tușa Adriana Diana PNL DA
311. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
312. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
313. Udriște Gheorghe PNL DA
314. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
315. Uricec Eugen Constantin PSD DA
316. Ursărescu Dorinel ALDE DA
317. Vainer Aurel Minoritati DA
318. Varga Lucia-Ana PNL DA
319. Varga Vasile PNL DA
320. Vasilică Radu Costin PSD DA
321. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
322. Vladu Iulian PNL DA
323. Vlase Petru Gabriel PSD DA
324. Vlădoiu Aurel PSD DA
325. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
326. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
327. Vreme Valerian PSD DA
328. Vulpescu Ioan PSD DA
329. Weber Mihai PSD DA
330. Zaharcu Neviser PSD DA
331. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
332. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
334. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro