Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.05.2015 > 15:54 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 mai 2015, ora 15:54

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 311/2015 privind aprobarea Orodonanței de urgență a Guvernului nr.87/2014 pentru stabilirea unor măsuri privind situația juridica a unor bunuri din domeniul public și privat al statului, aflate în administrarea Regiei Autonome "Administrația Patrimoniului Protocolului de Stat ", a unor măsuri privind managementul situațiilor de urgență, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:299 154 76 12 10 14 19 14
- voturi pentru (DA):289 154 70 8 10 14 19 14
- voturi împotrivă (NU):6 - 4 2 - - - -
- abțineri:4 - 2 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István UDMR DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
20. Blănariu Valentin - DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bordeianu Dan PSD DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Burlacu Ștefan ND DA
33. Calimente Mihăiță PNL DA
34. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Canacheu Costică PNL DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cernea Remus-Florinel - DA
41. Chebac Eugen PSD DA
42. Cherecheș Florica PNL DA
43. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
44. Chițoiu Daniel ALDE DA
45. Cioată Cezar ALDE DA
46. Ciobanu Liliana - DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
50. Ciurariu Florin PNL DA
51. Codîrlă Liviu PSD DA
52. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
53. Constantin Daniel ALDE DA
54. Costin Gheorghe PNL DA
55. Covaci Dorel PSD DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cristea Aurelia PSD DA
59. Cristea Victor PSD DA
60. Cristian Horia PNL DA
61. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Daea Petre PSD DA
65. Dalca Ștefan-Petru ND DA
66. Dascălu Constantin PNL DA
67. Deaconu Mihai ND Abținere
68. Delureanu Virgil PSD DA
69. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
70. Diaconu Mihai-Bogdan - DA
71. Dima Toader PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrinescu Traian PNL DA
76. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
77. Dolineaschi Andrei PSD DA
78. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
79. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
80. Dragomir Gheorghe PNL DA
81. Dragomir Maria - DA
82. Dragomir Viorel Marian PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul - DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
89. Dușa Mircea PSD DA
90. Emacu Gheorghe PSD DA
91. Enache Marian PSD DA
92. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
93. Eparu Ion PSD DA
94. Erdei Dolóczki István UDMR DA
95. Fenechiu Cătălin-Daniel ND Abținere
96. Firczak Gheorghe Minoritati DA
97. Florea Damian ALDE DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Fonta Nuțu PSD DA
100. Frăticiu Gheorghe PSD DA
101. Galan Constantin ALDE DA
102. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
107. Gheorghe Florin PSD DA
108. Gheorghe Tinel PNL NU
109. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
110. Ghiveciu Marian PSD DA
111. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
114. Grama Horia PSD DA
115. Grecea Maria PNL DA
116. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
118. Guran Virgil - DA
119. Gust Băloșin Florentin - DA
120. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
121. Harbuz Liviu PSD DA
122. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
123. Holban Titi PSD DA
124. Horga Vasile PNL DA
125. Hulea Ioan PSD DA
126. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
127. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
128. Iancu Iulian PSD DA
129. Iane Daniel PNL DA
130. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ignat Miron Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu Aurelian ALDE DA
135. Ionescu George PNL DA
136. Iordache Florin PSD DA
137. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
138. Iriza Scarlat - DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kerekes Károly UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Longher Ghervazen Minoritati DA
144. Lubanovici Mircea PNL DA
145. Man Mircea PNL DA
146. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
147. Marcoci Vlad PSD DA
148. Marcu Viorica PNL DA
149. Marian Ion Cristinel ND DA
150. Marica Petru-Sorin PSD DA
151. Marin Gheorghe PSD DA
152. Marin Laura PSD DA
153. Marocico Ion Minoritati DA
154. Martin Eduard-Stelian PSD DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Máté András-Levente UDMR DA
157. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
158. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
159. Melinte Ion PSD DA
160. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
161. Mihai Aurelian PNL DA
162. Mihăilă Ioan PSD DA
163. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
164. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
165. Militaru Lucian PNL DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mitrea Manuela PSD DA
169. Mîrza Gavril PSD DA
170. Mocanu Adrian PSD DA
171. Mocioalcă Ion PSD DA
172. Mocioi Niculina PNL DA
173. Moisii Constantin PSD DA
174. Moldovan Ioan ALDE DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru ND DA
178. Muntean Mircia PSD DA
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nazare Alexandru PNL DA
182. Neacșu Marian PSD DA
183. Necula Cosmin PSD DA
184. Negruț Clement ND NU
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicoară Romeo Florin PNL DA
189. Nicolae Alexandri PNL DA
190. Nicolae Florian PSD DA
191. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Emil PSD DA
197. Nosa Iuliu PSD DA
198. Oajdea Daniel Vasile ND DA
199. Oltean Ioan PNL DA
200. Orban Ludovic PNL DA
201. Palașcă Viorel ALDE DA
202. Palăr Ionel PNL DA
203. Pană Adriana-Doina PSD DA
204. Pardău Dumitru PNL DA
205. Paul Maria-Andreea PNL NU
206. Păun Nicolae Minoritati DA
207. Pârgaru Ion PSD DA
208. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
209. Peia Ninel PSD DA
210. Petrea Dorin Silviu PSD DA
211. Petrescu Petre - DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Ponta Victor-Viorel PSD DA
218. Pop Georgian PSD DA
219. Popa Radu Mihai - DA
220. Popeangă Vasile PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PNL DA
222. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
223. Potor Călin PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Rădulescu Romeo - DA
229. Rățoi Neculai PSD DA
230. Reuer Elena-Ramona PNL DA
231. Rizea Cristian PSD DA
232. Roman Cristian-Constantin PNL DA
233. Roman Gheorghe PSD DA
234. Roman Ioan Sorin PSD DA
235. Roman Victor PSD DA
236. Roșca Lucreția PSD DA
237. Roșca Mircea PNL DA
238. Rotaru Răzvan ND DA
239. Sava Andrei-Valentin PSD DA
240. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
241. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
242. Scarlat George PNL DA
243. Secară Florin Mihail PNL DA
244. Sefer Cristian-George PSD DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Simedru Dan Coriolan PNL DA
247. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
248. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stan Ioan PSD DA
251. Stanciu Anghel PSD DA
252. Stanciu Zisu PSD DA
253. Stativă Irinel Ioan PSD DA
254. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
255. Stragea Sorin Constantin PSD DA
256. Stroe Radu PSD DA
257. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
258. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
259. Șcheau Ion PNL DA
260. Șimon Gheorghe PSD DA
261. Șoptică Costel PNL DA
262. Șova Lucian PSD DA
263. Ștefan Viorel PSD DA
264. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
265. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
266. Tararache Mihai PNL DA
267. Tămâian Ioan PNL DA
268. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
269. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
270. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
271. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
272. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
273. Tiuch Cătălin PSD DA
274. Tomac Eugen ND NU
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Tușa Adriana Diana PNL DA
280. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
281. Udriște Gheorghe PNL DA
282. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel ALDE DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Vasilică Radu Costin PSD DA
287. Vizitiu Sergiu-Constantin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL Abținere
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Vlădoiu Aurel PSD DA
291. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
292. Vreme Valerian PSD DA
293. Vulpescu Ioan PSD DA
294. Weber Mihai PSD DA
295. Zaharcu Neviser PSD DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
297. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
299. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 19 octombrie 2019, 23:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro