Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.05.2015 > 15:08 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 mai 2015, ora 15:08

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 250/2015 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr. 10/2015 pentru organizarea Loteriei bonurilor fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:286 139 84 11 10 12 18 12
- voturi pentru (DA):183 139 - 7 7 11 18 1
- voturi împotrivă (NU):91 - 82 3 - - - 6
- abțineri:10 - 2 - 3 - - 5
- nu au votat:2 - - 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL NU
10. Ardeleanu Sanda-Maria PNL NU
11. Arsene Ionel PSD DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Avram Marian PSD DA
14. Axente Ioan PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Baltă Mihai PSD DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL NU
19. Bălan Ion PSD DA
20. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benga Ioan PSD DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîrsășteanu Florică PSD DA
25. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
30. Boghicevici Claudia PNL NU
31. Borbély László UDMR DA
32. Bordeianu Dan PSD DA
33. Bucur Constantin-Alin PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Burlacu Ștefan ND DA
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL NU
42. Călin Ion PSD DA
43. Cernea Remus-Florinel - Abținere
44. Chebac Eugen PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - NU
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cocei Erland PNL NU
56. Codîrlă Liviu PSD DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
58. Costin Gheorghe PNL NU
59. Covaci Dorel PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Crăciunescu Grigore PNL NU
62. Cristea Aurelia PSD DA
63. Cristea Victor PSD DA
64. Cristian Horia PNL NU
65. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Cupșa Ioan PNL NU
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru ND DA
70. Dascălu Constantin PNL NU
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL NU
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobrinescu Traian PNL NU
78. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
79. Dragomir Gheorghe PNL NU
80. Dragomir Maria - NU
81. Dragomir Viorel Marian PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
84. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
85. Dumbrăvanu Paul - Abținere
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
88. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL NU
89. Enache Marian PSD DA
90. Eparu Ion PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati DA
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
102. Geantă Florian Daniel PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghe Florin PSD DA
105. Gheorghe Tinel PNL NU
106. Ghiveciu Marian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL NU
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Grama Horia PSD DA
110. Grecea Maria PNL NU
111. Guran Virgil - Abținere
112. Gvozdenovici Slavomir Minoritati -
113. Harbuz Liviu PSD DA
114. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
115. Holban Titi PSD DA
116. Horga Vasile PNL NU
117. Hulea Ioan PSD DA
118. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
119. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
120. Iancu Iulian PSD DA
121. Iane Daniel PNL NU
122. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ignat Miron Minoritati DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu Aurelian ALDE DA
127. Ionescu George PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
130. Iriza Scarlat - DA
131. Ispir Raluca-Cristina PNL NU
132. Itu Cornel PSD DA
133. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
134. Kereskényi Gábor UDMR DA
135. Khraibani Camelia PSD DA
136. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
137. Lubanovici Mircea PNL NU
138. Manolache Marius PSD DA
139. Manolescu Oana Minoritati DA
140. Marcoci Vlad PSD DA
141. Marcu Viorica PNL NU
142. Marian Ion Cristinel ND DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Marin Gheorghe PSD DA
145. Marocico Ion Minoritati DA
146. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
147. Mazilu Constantin PSD DA
148. Melinte Ion PSD DA
149. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
150. Mihai Aurelian PNL NU
151. Mihăilă Ioan PSD DA
152. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
153. Militaru Lucian PNL NU
154. Mincă Liliana ND DA
155. Mircovici Niculae Minoritati DA
156. Mitrea Manuela PSD DA
157. Mîrza Gavril PSD DA
158. Mocanu Adrian PSD DA
159. Mocioalcă Ion PSD DA
160. Mocioi Niculina PNL NU
161. Moisii Constantin PSD DA
162. Moldovan Ioan ALDE DA
163. Molnar Zsolt UDMR DA
164. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
165. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
166. Movilă Petru ND NU
167. Munteanu Ioan PSD DA
168. Murgu Neagu PSD DA
169. Nassar Rodica PSD DA
170. Neacșu Marian PSD DA
171. Necula Cosmin PSD DA
172. Negruț Clement ND NU
173. Negruț Cornelia ALDE DA
174. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
175. Nichita Cristina PSD DA
176. Nicoară Romeo Florin PNL NU
177. Nicolae Alexandri PNL NU
178. Nicolae Florian PSD DA
179. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
180. Niculae Aurel PSD DA
181. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
182. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
183. Nistor Laurențiu PSD DA
184. Nistor Marioara PSD DA
185. Niță Constantin PSD DA
186. Niță Emil PSD DA
187. Nosa Iuliu PSD DA
188. Oajdea Daniel Vasile ND -
189. Ochi Ion PSD DA
190. Orban Ludovic PNL NU
191. Oros Nechita-Adrian PNL NU
192. Palașcă Viorel ALDE DA
193. Palăr Ionel PNL NU
194. Paleologu Theodor PNL NU
195. Pană Adriana-Doina PSD DA
196. Pardău Dumitru PNL NU
197. Paul Maria-Andreea PNL NU
198. Păun Nicolae Minoritati DA
199. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
200. Peia Ninel PSD DA
201. Petrea Dorin Silviu PSD DA
202. Petrescu Petre - NU
203. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
204. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
205. Popa Octavian-Marius PNL NU
206. Popa Radu Mihai - NU
207. Popeangă Vasile PSD DA
208. Popescu Dan-Cristian PNL NU
209. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
210. Potor Călin PSD DA
211. Pușcaș Iacob PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
213. Răducanu Ion PSD DA
214. Rădulescu Constantin PSD DA
215. Rădulescu Romeo - NU
216. Rățoi Neculai PSD DA
217. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
218. Reuer Elena-Ramona PNL NU
219. Rizea Cristian PSD DA
220. Roman Cristian-Constantin PNL NU
221. Roman Gheorghe PSD DA
222. Roșca Mircea PNL NU
223. Sava Andrei-Valentin PSD DA
224. Săpunaru Nini PNL NU
225. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
226. Scarlat George PNL NU
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
228. Secară Florin Mihail PNL NU
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seres Dénes UDMR DA
231. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
232. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
233. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
234. Stan Ioan PSD DA
235. Stan Ion PSD DA
236. Stanciu Anghel PSD DA
237. Stancu Ionel Minoritati DA
238. Stativă Irinel Ioan PSD DA
239. Stănescu Alexandru PSD DA
240. Stoica Mihaela - NU
241. Stragea Sorin Constantin PSD DA
242. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
243. Stroe Radu PSD DA
244. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
245. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
246. Surdu Raluca PNL NU
247. Szabó Ödön UDMR Abținere
248. Șimon Gheorghe PSD DA
249. Șoptică Costel PNL NU
250. Șova Lucian PSD DA
251. Ștefan Viorel PSD DA
252. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
253. Tabugan Ion PSD DA
254. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
255. Tararache Mihai PNL NU
256. Tămâian Ioan PNL NU
257. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
258. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
259. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
260. Teodorescu Cătălin-Florin PNL NU
261. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
262. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL NU
263. Tiuch Cătălin PSD DA
264. Toader Mircea-Nicu PNL NU
265. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
266. Tomac Eugen ND NU
267. Traicu Rodin PSD DA
268. Tudorache Daniel PSD DA
269. Tudorie Violeta PSD DA
270. Turcan Raluca PNL NU
271. Țîmpău Radu Bogdan PNL NU
272. Udriște Gheorghe PNL NU
273. Urcan Ionaș-Florin PNL NU
274. Ursărescu Dorinel ALDE DA
275. Varga Lucia-Ana PNL NU
276. Varga Vasile PNL NU
277. Vladu Iulian PNL NU
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlădoiu Aurel PSD DA
280. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
281. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zaharcu Neviser PSD DA
284. Zamfir Daniel-Cătălin PNL NU
285. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
286. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 18:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro